Niektóre kobiety zmagają się z mocno widocznymi cieniami pod oczami, plamami posłonecznymi czy zaskórnikami. Aby zakryć niedoskonałości i wszelkie oznaki zmęczenia warto zakupić odpowiedni korektor. Dziś  testuję korektor kryjący Kobo Professional. Jak informuje producent kosmetyk ma zapewniać mocne krycie. Ale czy tak rzeczywiście jest?

Zobacz też: Jak być ładną i podobać się chłopakom?

Korektor kryjący Kobo Professional – recenzja

Posiadam cerę suchą z delikatnymi niedoskonałościami, piegami i plamami posłonecznymi. Najbardziej dokuczają mi cienie pod oczami ponieważ są dość widoczne i muszę się mocno namęczyć aby je dokładnie zakryć. Testowałam wiele kosmetyków. Jednym z nich jest korektor pod oczy Kobo.

Korektor pod oczy Kobo

Jego konsystencja jest gęsta. Jest dość jasny, lekko wpadający w żółty kolor. Nałożony na skórę pod oczami idealnie zakrył cienie oraz drobne zmarszczki. Podoba mi się to, że bardzo ładnie maskuje oznaki zmęczenia i sprawia, że twarz nabiera nowego blasku.

Zobacz też: Jak usunąć zmarszczki na twarzy?

Co chodzi o jego wydajność to pierwsze opakowanie miałam około cztery miesiące. Zawsze starałam się nakładać odpowiednią ilość aby zapewnić sobie jak najlepsze krycie. Dodatkowo używam go na całą górna powiekę jako baza pod cienie. Idealnie kamufluje niedoskonałości – piegi czy plamy spowodowane zbyt długim opalaniem i utrzymuje się na skórze przez cały dzień.

Korektor kryjący Kobo

Jak widać ma on wiele zalet ale nie jest wolny od wad a jedną z nich jest to, że po kilku godzinach wchodzi w załamania skóry i uwydatnia zmarszczki co daje efekt mocno wysuszonej i zaniedbanej cery. Wymaga dość mocnego przypudrowania. Dodatkowo nałożony w zbyt dużej ilości zaczyna tworzyć nieestetyczne “ciastko” na twarzy.

Kamuflujący korektor pod oczy

 

Jak nakładać korektor Kobo pod oczy

Korektor pod oczy to jeden z podstawowych kosmetyków. Skłonność do ciemnych podkówek, nieprzespana noc, zmęczenie czy zbyt wczesna pobudka – to tylko niektóre sytuacje, w których przyda się ten magiczny kosmetyk. Jego skuteczność jest bardzo wysoka. Co więcej – spora część populacji kobiecej nie wyobraża sobie codziennego makijażu bez korektora. Niestety większość z pań popełnia spore błędy w jego aplikacji, co w konsekwencji powoduje jego nieskuteczność. Zatem jak nakładać korektor pod oczy? Oto kilka rad.

Korektor Kobo opinia

 

Oczyszczanie twarzy i okolic oczu

Bardzo ważnym krokiem poprzedzającym aplikację korektora jest odpowiednie oczyszczenie twarzy i okolic oczu. Korektor powinien być nałożony na czystą i świeżą cerę. W tym przypadku można zastosować delikatny płyn micelarny lub tonik.

Korektor Kobo Test i recenzja

Krem pod oczy

Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i powinna być traktowana w szczególny sposób. Dlatego nie wolno zapominać o kremie pod oczy, który powinien być zaaplikowany jeszcze przed nałożeniem korektora. Tutaj najlepiej sprawdzi się kosmetyk, który szybko się wchłania i posiada nietłustą konsystencję.

Jak nakładać korektor pod oczy

 

Nakładanie korektora pod oczy

Po oczyszczeniu okolic oczu i zaaplikowaniu odpowiedniego kremu można przystąpić do nakładania, najpierw podkładu a później korektora. Ważną zasadą, o której należy pamiętać jest to, iż korektor pod oczy powinien być o ton jaśniejszy od podkładu.

Zobacz też: Jak zlikwidować cienie pod oczami?

Kosmetyk należy nakładać przy użyciu cienkiego pędzelka, a jego niewielka ilość powinna być rozprowadzana od wewnętrznej do zewnętrznej strony oka. Następnie należy go delikatnie i bardzo dokładnie wklepać opuszkami palców lub gąbeczką.

Płynny korektor kamuflujący Kobo

 

Co ważne – korektor pod oczy nie powinien być nakładany jedynie na obszar, który chce się zatuszować. Takie nałożenie kosmetyku sprawi, iż będzie się on odznaczał, tworząc wyraźne półkola. Właściwa aplikacja polega na tym, iż korektor powinien być nałożony w kształcie trójkąta.

Puder pod oczy

Ostatnim krokiem w aplikacji korektora pod oczy jest zastosowanie pudru. Na zastygnięty korektor należy nałożyć niewielką ilość pudru sypkiego. Dzięki zastosowaniu tego kosmetyku korektor nie będzie się rolował, dłużej utrzyma się na twarzy a wykonany makijaż będzie perfekcyjny przez cały dzień.

Oceń