Proszek zwiększający objętość włosów

Odkąd pamiętam zawsze miałam problem z moimi włosami. Były cienkie i brakowało im objętości. Dodatkowo niesfornie się kręciły i wyglądały jak siano. Na szczęście udało mi dodać im blasku poprzez keratynowe prostowanie włosów. Niestety kosmyki dalej pozostawały cienkie i delikatne. Szukałam różnych rozwiązań aż w końcu natknęłam się na puder do włosów. Jego zadaniem było zwiększenie objętości.

Moje sposoby na gęste włosy

Aby nasze włosy wyglądały na bardziej gęste my kobiety sięgamy po różne triki, jak lakierowanie czy tapirowanie. Nie służy to ich kondycji. Niedawno ja także stosowałam te metody ale nie sprawdzały się u mnie. Próbowałam także podnoszenie włosów za pomocą wałków, niestety było to dość uciążliwe i czasochłonne. Pomyślałam nawet o podkręcaniu kosmyków przy skórze głowy prostownicą. Także nie byłam zadowolona. Aby zagęścić włosy staram się przy każdym suszeniu używać szczotki i układać je u nasady. Wtedy miałam pewność, że będą wyglądać na grubsze i gęstsze.

Zobacz też: Jak pielęgnować cienkie włosy?

Jak unieść włosy u nasady?

Zobacz też: Jak zwiększyć objętość włosów?

Puder do włosów – jaki produkt wybrałam?

Pewnego dnia przypadkiem zobaczyłam reklamę proszku, który w magiczny sposób zwiększał objętość włosów. Oczywiście zakupiłam ten produkt. Musiałam go mieć i wypróbować na własnej głowie. Był to puder do włosów firmy NAK. Obecnie na rynku jest bardzo dużo tego typu kosmetyków więc jest w czym wybierać. Wcześniej zapoznałam się ze sposobem aplikacji, aby nie popełnić jakiegoś błędu i nie zepsuć stylizacji. Niestety nie udało mi się. Popełniłam błąd ponieważ nałożyłam zbyt wiele pudru na włosy. W efekcie doszło do ich sklejenia i musiałam je ponownie umyć. Za drugim razem proszek nałożyłam w prawidłowy sposób. Nasypałam puder na dłonie, roztarłam i wmasowałam we włosy u ich nasady a następnie uformowałam fryzurę. Puder zniknął i nie pozostawił widocznych śladów. Efekty były zadowalające – gęstsze włosy u nasady. Kosmyki nie pokleiły się i nie miałam żadnych problemów z ich rozczesaniem. Moja zazwyczaj oklapnięta fryzura nabrała wyrazu.

Zobacz też: Jak przyspieszyć porost włosów

Puder zwiększający objętość włosów – zalety

– unosi włosy u nasady

– daje efekt zagęszczonych włosów

– odświeża fryzurę

– usuwa nadmiar sebum

– utrwala fryzurę

– jest niewidoczny na włosach

– wygodny i szybki w aplikacji

– mimo małego pudełeczka jest bardzo wydajny

Zobacz też: Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Puder zwiększający objętość wlosów

Zobacz też: Olej kokosowy na włosy

Puder do włosów – wady

Jeżeli na włosy zostanie nałożona zbyt duża ilość pudru, może dojść do ich sklejenia. Dodatkowym problemem dla niektórych osób mogą być trudności w rozczesywaniu i utrata blasku. Włosy stają się szorstkie, matowe i nieprzyjemne w dotyku, dlatego tak ważna jest prawidłowa aplikacja produktu.

Czy warto stosować puder do włosów?

Mam bardzo cienkie włosy więc minusy zastosowania pudru do włosów, które wymieniałam nie zniechęcają mnie do jego stosowania. Dla mnie liczy się efekt czyli zwiększona objętość a to właśnie daje mi ten produkt. Jeśli nauczymy się go używać zgodnie z zaleceniami producenta to unikniemy nieprzyjemnego sklejenia włosów i będziemy cieszyć się gęstą fryzurą przez cały dzień.

Zobacz też: Keratynowe prostowanie włosów i ich odbudowa

Osoby zmagające się z cienkimi i rzadkimi włosami na pewno docenią zagęszczające działanie pudru. Nie tylko zwiększy się objętość włosów ale staną się bardziej plastyczne i podatne na układanie. Dzięki temu nadanie kształtu wymarzonej fryzurze staje się o wiele łatwiejsze. Dodatkową zaleta proszku jest także trwałość stylizacji oraz odświeżenie fryzury co jest ważne w przypadku osób mających skłonność do szybkiego przetłuszczania się włosów.

Puder do włosów posiada wiele zalet, ale nie można oczekiwać zagęszczenia kosmyków na całej długości. Ma nam służyć i pomagać w uniesieniu fryzury tylko u nasady.

Oceń