Sposób na gęste włosy

Posiadaczki ubogiej fryzury na pewno zastanawiają się jak zwiększyć objętość włosów. Fryzura to bardzo istotny element wizerunku każdej kobiety. Ważny jest nie tylko sposób jej ułożenia, ale także objętość składających się na nią włosów. Włosy nie zawsze są jednak piękne z natury. Wiele kobiet posiada cienkie włosy od urodzenia, a dodatkowo problemy zdrowotne, zmiany hormonalne czy stres mogą powodować ich wypadanie. Jak dodać włosom objętości? Istnieje szereg sposobów na to by nadać włosom odpowiedni wygląd.

Jak zwiększyć objętość włosów? Wybór odpowiedniej techniki suszenia włosów

Można wyróżnić kilka technik suszenia włosów po ich umyciu, dzięki którym zwiększy się ich objętość. Bardzo dobre efekty w tej kwestii daje np. suszenie włosów głową skierowaną w dół, nakładanie mokrych włosów na duże wałki lub suszenie ich metodą naturalną, a także wykorzystanie specjalnej suszarki z dyfuzorem. Dyfuzor to nakładka posiadająca plastikowe wypustki, które powodują unoszenie włosów w trakcie ich suszenia, co zwiększa ich puszystość.

Jak zwiększyć objętość włosów? Stosowanie suchego szamponu

Włosom można szybko nadać odpowiednią objętość stosując suchy szampon w aerozolu. Posiada on substancje, które pochłaniają nadmiar łoju skórnego (tzw. sebum), odświeżając włosy. Suchy szampon jest dobrym rozwiązaniem w przypadku braku odpowiedniej ilości czasu na ułożenie włosów innymi technikami, szczególnie w związku z porannym pośpiechem. Przed użyciem suchego szamponu wystarczy wyszczotkować włosy. Suchy szampon rozpyla się, po uprzednim jego wstrząśnięciu, w odległości około 20 centymetrów od włosów. Następnie, by osiągnąć zamierzony efekt w kwestii odpowiedniej objętości włosów, trzeba odczekać 2-3 minuty i dokładnie je wyczesać.

Zobacz też: Farbowanie włosów w domu czy u fryzjera?

Jak zwiększyć objętość włosów? Laminowanie włosów żelatyną

Objętość włosów można także zwiększyć stosując żelatynę. Zawiera ona bowiem kreatynę, która pozwala na wypełnienie ubytków we włosach oraz ich czasowe pogrubienie. Wystarczy wymieszać 3 łyżeczki żelatyny w ok. 1/3 szklanki gorącej wody, ostudzić, a następnie dodać do takiego roztworu 3 łyżeczki dowolnej maski do włosów. Ta mieszanka powinna zostać nałożona na umyte i lekko wysuszone włosy, które następnie trzeba przykryć na około kwadrans czepkiem lub ręcznikiem, a po wszystkim – dokładnie spłukać wodą o letniej temperaturze.

Jak zwiększyć objętość włosów? Maseczka z awokado

Wszyscy wiemy, że awokado jest pyszne i zdrowe, warto zatem stosować je w diecie. Ale niewiele osób wie, że maseczka z awokado działa wspaniale na nasze włosy. Jest to bardzo ciekawy  pomysł na zwiększenie ich objętości. Taka maseczka oprócz efektu puszystości włosów sprawia także, że są one bardziej nawilżone i odżywione, a dzięki temu mocniejsze. Przygotowanie maseczki na włosy z awokado jest banalnie proste. Wystarczy obrać ze skóry i dokładnie rozgnieść 1 sztukę awokado, nałożyć na świeżo umyte włosy i spłukać po około dwóch kwadransach.

Jak zwiększyć objętość włosów? Zmiana odcienia włosów

W optycznym zwiększeniu objętości włosów może pomóc także podjęcie decyzji o zmianie ich koloru, szczególnie jeśli obecnie jest to kolor blond lub kruczoczarny. Jasne odcienie włosów sprawiają, że włosy wyglądają na cieńsze, z kolei włosy w kolorze kruczoczarnym wraz z jasną skórą tworzą swoistego rodzaju kontrast, który sprawia, że każdy prześwit w fryzurze jest bardziej widoczny. Dlatego optymalnym rozwiązaniem może być przefarbowanie włosów na jeden z odcieni brązu. Te odcienie nie przyciągają tak bardzo uwagi, co sprawia, że włosy wydają się bardziej puszyste niż to jest w rzeczywistości.

Zobacz też: Na czym polega makijaż permanentny?

Jak zwiększyć objętość włosów? Stosowanie delikatnych kosmetyków

Cienkie włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji i nawilżenia. Nie możemy przesadzić z ilością kosmetyków, które mogą dodatkowo obciążyć włosy. Najlepiej wybierać te odżywki i maski, które mają delikatne działanie. Ważny jest sposób ich nakładania. Pamiętajmy, że nigdy nie stosujemy kosmetyku od nasady włosów. Spowoduje to przedwczesne przetłuszczanie i utratę objętości. Odzywkę czy maskę najlepiej nałożyć na włosy od wysokości ucha w dół. Należy też pamiętać, by najpierw zastosować kosmetyk na włosy a potem spłukać. Odzywki bez spłukiwania są przeznaczone raczej dla włosów gęstych i niepodatnych na przetłuszczanie. Unikaj także szamponów z silikonem, każdorazowo sprawdzając przy zakupie czy kosmetyk nie zawiera tego składnika.

 Jak zwiększyć objętość włosów? Odpowiednie cięcie

W przypadku rzadkich włosów długa fryzura jest raczej niewskazana gdyż włosy stają się oklapnięte i ciężko je unieść od nasady. Najlepsza fryzura to włosy półdługie, które pozwalają na łatwe ułożenie i ukształtowanie ich w taki sposób jaki chcemy. Niektórzy polecają delikatne cieniowanie lecz w przypadku bardzo cienkich włosów ta metoda się nie sprawdza gdyż dodatkowo uszczupla objętość fryzury. Lepiej skorzystać ze sposobu obcinania włosów na równo.

Teraz już wiesz jak zwiększyć objętość włosów. Twoja fryzura stanie się bardziej gęsta i puszysta  a ty będziesz wyglądać zjawiskowo.

Jak przyspieszyć porost włosów?

Jak się pozbyć cellulitu?

Jak przyspieszyć metabolizm?

Przeszczep tłuszczu jako skuteczna metoda walki ze starzeniem skóry

Oceń