Wiele kobiet narzeka na nieskuteczność stosowanych przez siebie odżywek do włosów, nieraz nie skupiając się na ich prawidłowym użytkowaniu. Tymczasem to właśnie od niego zależy, czy produkt zadziała i da pożądane rezultaty. O czym należy pamiętać?

 

Stosowanie się do zaleceń producenta

Producent najlepiej wie, jak należy stosować jego produkt, by móc w pełni wykorzystać jego właściwości. Oczywiście możliwe są pewne modyfikacje, zależnie od tego, jakie rezultaty chce się uzyskać. Wiele kobiet popełnia jednak podstawowy błąd: wymaga od odżywki zbyt wiele. Nie wolno zapominać, że odżywka nie jest maską, zatem jej działanie jest mocno ograniczone. Z zasady jest ona przeznaczona do trzymania na włosach przez krótki czas, nie należy więc spodziewać się spektakularnych efektów. Standardowym działaniem odżywki jest zmiękczanie włosów, domykanie ich łusek i ułatwianie rozczesywania, przy czym można to osiągnąć tylko jeśli stosuje się odżywkę we właściwy sposób.

włosy

Jak prawidłowo nakładać odżywkę na włosy?

Producenci odżywek zwykle zalecają nakładać je na kilka minut na włosy umyte i osuszone ręcznikiem. Krok ten – osuszanie ręcznikiem – jest bardzo istotny, gdyż jeśli włosy są zbyt mokre, odżywka zostanie nazbyt rozwodniona, co osłabi jej działanie. Możliwe jest jednak odstępstwo od tej reguły, a nawet czasami jest wskazane. Kiedy odżywka ma bogaty skład i cięższą konsystencję, a przy tym włosy są skłonne do obciążania, można ją nałożyć jeszcze pod prysznicem, na włosy jedynie lekko odciśnięte z wody. Warto wówczas wmasować odżywkę we włosy i pozostawić ją na chwilkę, a następnie spłukać. Zabieg ten sprawi, że dobroczynne składniki wnikną we włosy, lekko je odżywią, zmiękczą i nabłyszczą, a jednocześnie pasma nie będą obciążone.

Odżywka do włosów

Lepsze odżywki o bogatszym składzie można też stosować jako zastępstwo dla maseczek, na przykład nakładając je na kilka minut i przykrywając głowę wilgotnym ręcznikiem.

Poza tym trzeba stosować się do zalecanej ilości – odżywki nie musi być dużo. Kiedy zaś włosy są skłonne do obciążania, warto nakładać preparat od połowy ich długości. Warto pamiętać także aby nie wcierać odżywki w skórę głowy.

Jaka odżywka na zniszczone i wypadające włosy?

Jeśli zmagasz się ze zniszczonymi, suchymi, matowymi i wypadającymi włosami to serum ziołowo- witaminowe Radical jest odpowiednim rozwiązaniem.

odżywka do cienkich włosów

suche włosy

Zapewnienia producenta

Przyczynia się do intensywnej regeneracji, wzmacnia i ochrania włosy. Zawiera w swoim składzie ekstrakt ze skrzypu polnego, witaminę E, prowitaminę B5 i wyciąg z zielonej herbaty. Dzięki długiemu stosowaniu włosy odzyskują, blask, nabierają objętości, są mocne i odżywione. Poprawia się ich kondycja i nabierają zdrowego wyglądu.

Stosuję odżywkę od dłuższego czasu i efekt pozytywnie mnie zaskoczył. Zauważyłam, że włosy zaczęły mniej wypadać i szybciej rosnąć. Dodatkowo pojawiły się małe włoski u nasady głowy. Oprócz tego fryzura stała się bardziej błyszcząca i lśniąca. Często zmagam się z wypadającymi włosami szczególnie w okresie jesiennym. Wtedy sięgam po odżywkę Radical, by zatrzymać ten proces i wzmocnić osłabione i zniszczone włosy. Jeśli chodzi o wady tego produktu to według mnie ich nie posiada. Kosmetyk fajnie się rozprowadza, ładnie pachnie a jego cena nie jest zbyt wygórowana.

Oceń