Jak obciąć doczepiane włosy?

Na allegro dostępne są różnego rodzaju treski, kucki i dopinki clip in. Niejedna dziewczyna, która zakupiła doczepiane włosy w celu zagęszczenia fryzury zastanawia się jak je skrócić.

Kobiety, które zmagają się z bardzo cienkimi i rzadkimi włosami mogą wyglądać naprawdę dobrze. Po przypięciu tresek włosy stają się mocne, gęste a twarz wygląda dużo atrakcyjniej. Niestety czasami może okazać się, że zakupione sztuczne włosy są zbyt długie i nie pasują. Warto dowiedzieć się jak obciąć doczepiane włosy, ponieważ zwykłe skrócenie po prosto nie wystarczy.

clip in clip on

Co stanie się jak obetnę doczepiane włosy na prosto?

Nasze włosy są naturalnie cieńsze na końcówkach. Tak samo dzieje się z doczepianymi kosmykami. Jeżeli przytniemy je nożyczkami na równo efekt niestety będzie koszmarny a włosy nie będą nadawać się do noszenia. Treski na końcach staną się zbyt grube a każda dopinka clip in będzie się odznaczać.

Zobacz też: Jak zwiększyć objętość włosów?

Jak obciąć doczepiane włosy?

Pierwsze moje sztuczne włosy clip in zakupiłam na allegro. Jak paczka do mnie dotarła, to na początku byłam zachwycona. Gdy je przymierzyłam, efekt był zadowalający ale zauważyłam, że włosy dość mocno się plączą i są po prostu za długie. Czułam się źle i zapragnęłam je skrócić do swojej długości włosów.

Chwyciłam za nożyczki i każdą treskę obcięłam do odpowiedniej długości. Niestety po założeniu łatwo  było zauważyć, że włosy wyglądają nienaturalnie. Końcówki były zbyt grube. I co wtedy zrobiłam? Recepta na ładnie obcięte włosy jest prosta. Trzeba delikatnie pocieniować końcówki tresek, które wcześniej skróciłyśmy do pożądanej długości. Z pomocą przychodzą nam nożyczki degażówki.

obcinanie doczepianych włosów

Można zakupić najtańsze nożyczki za około 15 złotych. Są słabej jakości ale do obcięcia doczepianych włosów wystarczą. Ja na szczęście takie posiadałam już w domu. Dawniej cieniowałam sobie włosy a degażówki bardzo mi w tym pomagały.

włosy clip in

Jak obciąć doczepiane włosy?

Najpierw należy skrócić włosy na odpowiednią długość. Następnie nożyczkami degażówkami wycieniować każdą końcówkę (około 2 cm) włosów clip in. Warto robić to delikatnie i dokładnie. Jak zauważysz, że włosy układają się w naturalny sposób to zaprzestań cieniowania. Jeśli przesadzisz, końcówki mogą stać się zbyt cienkie co też nie wygląda dobrze. Po obcięciu doczepianych kosmyków możesz je założyć i cieszyć się uzyskanym doskonałym efektem gęstych i naturalnie wyglądających włosów.

Zobacz też: Przyczyny wypadania włosów?

Na zdjęciach możesz zobaczyć podcięte doczepiane włosy. Jak widać są o wiele krótsze i mają naturalny wygląd.

 

Jak zagęścić włosy

Jak obciąć doczepiane włosy

sztuczne włosy

Włosy treski

Jak obciąć sztuczne włosy

Doczepiane włosy cieniowanie

Jak ściąć włsoy

włosy treski

Oceń