Twoje włosy nie wyglądają dobrze? Zastanawiasz się jak nawilżyć włosy? Botox na włosy to staranny zabieg przeprowadzany przez profesjonalistów w salonach fryzjerskich, którego celem jest intensywna regeneracja przemęczonych włosów. Preparat aplikuje się w charakterze maski odżywczej. Zabieg doskonale nawilża włosy i nadaje im pięknego blasku. Nie ma on nic wspólnego z zastrzykami i jest całkowicie bezbolesny.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Specyfik działa jak serum rewitalizujące, a jednocześnie dogłębnie i na dłużej pobudza komórki włosów do lepszej pracy i systematycznej odnowy. Prawidłowo przeprowadzony zabieg sprawia, że włosy stają się lepiej nawilżone, odżywione i wyczuwalnie gładsze w dotyku. Nie przynosi on również jednorazowego, krótkotrwałego efektu, jak wiele zabiegów zakładających błyskawiczne przywracanie kondycji włosów. Efekty zabiegu intensywnie nawilżającego włosy utrzymują się długo, aż do 10 myć.

Zobacz też: Przyczyny wypadania włosów

Nawilżenie włosów, czyli aktywne składniki kuracji botoxu na włosy

Botox jest zabiegiem, o którego skuteczności decyduje zastosowanie cennych składników aktywnych – naturalnych, pożytecznych substancji o silnym, intensywnym działaniu. Są to między innymi keratyna, kolagen, witaminy, olej arganowy, kwas hialuronowy.

Czy zabieg botoxu na włosy mogę wykonać sama w domu?

Koszt zabiegu to w salonach wydatek w okolicach 50-60 zł. Natomiast nie jest to jedyna możliwość wykonania zabiegu. Jak nawilżyć włosy w domowym zaciszu?

Zobacz też: Sposoby na przetłuszczające się włosy

Jak wiele innych produktów i rozwiązań kosmetycznych, kosmetyki stosowane do zabiegu botoxu na włosy, możemy zakupić na własną rękę, a następnie wykonywać zabiegi we własnym zakresie, w domu, kiedy tylko będziemy mieć czas i ochotę. To oczywiście nie tak wygodne i komfortowe rozwiązanie, jak korzystanie z usług dostępnych w ofercie salonów, ale w przypadku konieczności ograniczenia osobistych wydatków, to rozsądne, ekonomiczne rozwiązanie. Co zrobić, by nasze włosy były bardziej nawilżone? Nałożenie botoxu na włosy przypomina nałożenie zwykłej odżywki. Po około 30 minutach botox z włosów należy spłukać i gotowe. Warto także pozostawić botox na całą noc. W tym celu należy owinąć głowę folią lub nałożyć specjalny czepek.

Jak wygląda zabieg w salonie fryzjerskim?

Zabieg botox na włosy w swojej wzorcowej postaci, czyli takiej, jaką wykonują profesjonalne salony, składa się z czterech etapów. Pierwszy etap to dokładne oczyszczanie włosów. Stosuje się w tym celu specjalny do tego przeznaczony szampon oczyszczający. Kosmetyk ten eliminuje z włosów wszelkie zanieczyszczenia, a ponadto jego zastosowanie stanowi wstęp do kolejnego procesu – pootwierane łuski włosowe wpływają na lepszą absorpcję składników odżywczych zawartych w masce regeneracyjnej.

Zobacz też: Jak przyspieszyć wzrost włosów

Następny etap to nakładanie botoxu na włosy. Maska regeneracyjna dogłębnie odżywia strukturę włosów i zostawia je w świetnej formie. Staranne nałożenie maski na włosy wymaga trochę czasu (wcześniej włosy należy osuszyć). Następnie należy odczekać około 30 minut, do czasu optymalnego wchłonięcia się kosmetyku.

Pozostałości usuwane są kolejnym specjalnym produktem – szamponem nie posiadającym w swoim składzie niekorzystnych siarczanów. Szampon ten nadaje włosom atrakcyjny połysk i wrażenie przyjemności w dotyku, utrzymujące się przez okres wielu dni i tygodni.

Ostatni etap zabiegu to nałożenie specjalnej odżywki, dopełniającej całość procesu odżywiania włosów. Jest to preparat bogaty w witaminy i inne substancje aktywne, stosowane w zabiegach pielęgnacyjnych na włosy celem utrwalenia i przedłużenia efektów.

Teraz już wiesz jak nawilżyć włosy! Botox na włosy to jedno z najlepszych rozwiązań. Możesz wykonać zabieg samodzielnie lub udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Nie ważne z jakiej opcji skorzystasz. W efekcie twoje włosy będą piękne i błyszczące.

Jak zwiększyć objętość włosów?

Przesuszone włosy – przyczyny i zapobieganie

Źródła:

Oceń