Mycie głowy to podstawowy element codziennej higieny i pielęgnacji włosów. Czynność tę wykonujemy zazwyczaj automatycznie, nie zastanawiając się nad nią specjalnie – wszystko wydaje się bowiem łatwe i oczywiste. Tymczasem, wbrew powozom, mycie głowy nie jest wcale takie proste i wymaga stosowania pewnych zasad.

Jak prawidłowo używać szamponu do włosów?

Zacznijmy od tego, że włosy warto przed myciem odpowiednio przygotować. Przede wszystkim chodzi tu o ich dokładne rozczesanie, szczególnie wtedy, gdy są dłuższe. Niektórzy również robią zabieg pielęgnacyjny z wykorzystaniem olejku lub odżywki, których naniesienie wpływa na kondycję włosów. Następnie można rozpocząć mycie.

Głowę trzeba dokładnie namoczyć, aby włosy nie pozostawały w żadnym miejscu suche, ponieważ wówczas o wiele trudniej będzie je czyścić. Nie zaleca się zbyt gorącej wody – wystarczy, gdy będzie letnia lub ciepła.

Następnie przechodzimy do zastosowania produktu, dobranego do typu skóry głowy. Jak używać szamponu do włosów? Najważniejsza zasada to nie nakładać zbyt dużej jego ilości. Trzeba wiedzieć, że kosmetyki tego typu zawierają zazwyczaj bardzo dużą dawkę skoncentrowanych substancji, dlatego mycie włosów przesadną porcją produktu może je osłabić.

Najlepszy sposób to po prostu wylanie paru kropel na dłoń, a następnie dodanie odrobiny wody. Tak rozcieńczona mieszanka nadaje się idealnie, dlatego możemy łatwo nałożyć ją na głowę skupiając się głównie na nasadzie. Mycie włosów szamponem powinno być delikatne i przypominać masaż głowy. Spływająca piana posłuży do oczyszczenia całej długości włosów aż po same końce.

Zupełnie niewskazane są gwałtowne ruchu, szarpanie czy mocne szorowanie, które nie tylko niszczy, ale także plącze włosy, które potem trudniej rozczesać. Po skończonym myciu szampon należy bardzo dokładnie spłukać. Można dodatkowo zrobić to chłodniejszą wodą w celu zamknięcia łusek włosowych.

Jaki szampon do cienkich włosów?

W przypadku włosów cienkich i delikatnych warto stosować szampony wzmacniające i zwiększające ich objętość. Jednym z takich szamponów jest Radical z ekstraktem ze skrzypu polnego i kwiatów lipy.

Opakowanie poręczne, otwarcie dość wygodne. Kosmetyk dobrze się rozprowadza. Po dłuższym stosowaniu widać poprawę kondycji włosów, wzmocnienie i zmniejszone wypadanie.

cienkie włosy

Co chodzi o nadanie objętości to efekt jest średni. Jedyną wadą jest to, że włosy po umyciu są sztywne i trudne do rozczesania co może być dużym problemem dla kupującego. Warto więc pamiętać o aplikacji odżywki po każdym myciu.

push up szampon

 

Szampon nadający objętość

objętość włosów

Radical Volume Shampoo

szampon na objętość

 

Oceń