Jak farbować odrosty w domu?

Farbowanie odrostów nie wymaga specjalnych umiejętności. Nie musimy wybierać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego i wydawać dużo pieniędzy. Wystarczy dowiedzieć się jak farbować odrosty w domu. Dzięki temu kolor naszych włosów będzie zawsze ładny i odświeżony.

Farbowanie odrostów w domu

Do farbowania odrostów będziesz potrzebować specjalny płaski pędzelek zakończony szpikulcem, który ułatwi rozdzielanie włosów na pasma.

Rozczesz włosy a następnie podziel na cztery części. W tym celu poprowadź pierwszy przedziałek od czoła przez środek głowy do potylicy a drugi od lewego do prawego ucha. Każdą z wydzielonych partii podepnij specjalnymi klamrami do włosów.

Zabezpiecz skórę tłustym kremem tuż przy linii włosów, dzięki temu unikniesz nieestetycznych plam. Na dłonie załóż rękawiczki ochronne.

Przygotuj farbę według instrukcji dołączonej do opakowania.

Zobacz też: Jak być zadbaną kobietą?

Zacznij koloryzację od pierwszej partii włosów. Szpikulcem będącym przedłużeniem pędzelka do farbowania włosów wydzielaj cienkie pasemka a pędzlem nakładaj farbę na odrosty. Aby farbowanie odrostów było udane, warto dokładnie i równomiernie pokryć każde pasmo. Następnie podepnij włosy i powtórz czynność na każdej z wydzielonych partii.

Gdy odrosty będą już zafarbowane, odczekaj tyle czasu ile jest napisane na instrukcji dołączonej do opakowania. Zazwyczaj wystarczy 10 minut. Następnie nałóż farbę na całą długość włosów. Po upływie 20 minut umyj głowę. Suszenie włosów farbowanych najlepiej zakończyć zimnym strumieniem powietrza. Wtedy wszystkie łuski włosów ulegną zamknięciu.

Zobacz też: Keratynowe prostowanie włosów i ich odbudowa

Porady jak farbować odrosty

Sprawnie przeprowadzona koloryzacja odrostów  w domu daje efekt taki jak po wizycie u fryzjera. Po pierwsze zawsze, zanim zaczniesz nakładać farbę zapoznaj się dokładnie z załączoną do farby ulotką. Nigdy nie można trzymać preparatu dłużej niż napisane jest to w instrukcji. Odliczanie należy zacząć od nałożenia farby na ostatnie pasmo włosów. W przypadku bardzo zniszczonych włosów lepiej nawet skrócić ten czas o kilka minut.

Farbowanie odrostów powinno być wykonane bardzo dokładnie. Jeśli nieodpowiednio nałożymy preparat, odrosty będą dalej widoczne. Dlatego tak ważne jest, aby koloryzację zacząć właśnie od nich. Nakładamy na nie farbę i czekamy około 10 minut. Po tym czasie możemy nałożyć farbę na resztą włosów. Po 20 minutach oczekiwania możemy umyć głowę. Dzięki temu kolor na całej długości włosów będzie rozłożony równomiernie. Jeżeli włosy są bardzo długie, sięgające nawet 30 cm lepiej zastosować dwa opakowania farby.

Zobacz też: Jak nawilżyć włosy?

Jakich błędów unikać podczas farbowania włosów?

Bezpośrednio przed farbowaniem odrostów nigdy nie myjemy włosów. Wcześniej powinna się na nich wytworzyć specjalna warstwa sebum. Zawiera ona składniki chroniące włosy przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Nie zapomnijmy również zabezpieczyć nasze ubranie. W tym celu możemy wykorzystać starą koszulkę lub zakupić specjalną pelerynę. Do farbowania odrostów niezbędne są ponadto rękawiczki ochronne. Te znajdziemy z reguły w opakowaniu zawierającym farbę. Przyda się także specjalna miseczka oraz pędzel do nakładania farby. Producenci do opakowania z farbą dołączają także specjalny środek pielęgnacyjny. Warto go stosować po zakończeniu koloryzacji. Utrwali bowiem kolor i ochroni go przed przedwczesnym wypłukaniem.

Zobacz też: Jak zwiększyć objętość włosów?

Na co uważać przy farbowaniu odrostów?

Musimy być przygotowani niestety na to, że efekty koloryzacji nie zawsze są takie, jakich byśmy oczekiwali. Zwłaszcza gdy liczymy na radykalną zmianę koloru – z ciemnych na jasne. Lepiej więc uważać na eksperymenty. Ponadto po źle przeprowadzonym farbowaniu odrostów, włosy mogą być zniszczone i przesuszone. Nie warto też oszczędzać na farbie. Tanie preparaty do koloryzacji mogą doprowadzić do osłabienia i wypadania włosów.

Polki niestety zbyt często poddają się koloryzacji. Prawda jest taka, że farbę powinniśmy nakładać najlepiej co 6 tygodni. Częstsze farbowanie odrostów nie służy ich kondycji co w efekcie prowadzi do zniszczenia i osłabienia włosów. Należy również pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Kosmetyki powinny być dopasowane do potrzeb naszych włosów. To przede wszystkim wszelkiego rodzaju szampony i odżywki, których zadaniem jest regeneracja włosów a także zatrzymanie koloru jak najdłużej.

Zobacz też: Domowe sposoby na zmarszczki

Musimy być świadomi, że szczególnie trudne jest rozjaśnianie włosów. Uzyskanie odpowiedniego odcienia zajmie co najmniej kilka zabiegów koloryzacyjnych. Należy też pamiętać o jednej ważnej zasadzie. Farby, farbą nie rozjaśnisz. Jeśli więc chcesz rozjaśniać włosy wcześniej już farbowane na ciemniejszy kolor, to możesz od razu o tym zapomnieć. Odrosty będą jaśniejsze od reszty ciemnych włosów. Ponadto w trakcie samego farbowania należy wykazać się dużą starannością i farbować każdy pojedynczy kosmyk włosów.

Farbowanie odrostów w domu jest możliwe. Wystarczy udać się do sklepu, kupić odpowiedni preparat do koloryzacji włosów i zastosować powyższe wskazówki. Dzięki temu unikniemy błędów, które mogą doprowadzić do ich przesuszenia i zniszczenia.

Oceń