Problem przyklapniętych, pozbawionych objętości włosów dotyczy wielu kobiet. Znają go zarówno panie o włosach cienkich i delikatnych, jak i grubych i gęstych, które opadają pod wpływem własnego ciężaru. W obu przypadkach jest to dość problematyczne. Rozwiązaniem może okazać się stosowanie szamponów, których zadaniem jest zwiększenie objętości włosów i uniesienie ich u nasady.

Działanie szamponu

Praktycznie każdy producent  ma w swej ofercie szampony na objętość włosów, oznaczone jako “volume” czy “push up”. Jest to odpowiedź na duże zapotrzebowanie, gdyż gęste włosy prezentują się dużo bardziej atrakcyjnie. Czy jednak takie szampony działają?

Mam duże doświadczenie w stosowaniu tego typu kosmetyków ponieważ sama zmagam się z bardzo rzadkimi włosami. I rzeczywiście po zastosowaniu szamponu włosy zyskują na objętości i są odbite od skóry głowy. Jednak takie szampony dają najlepszy efekt, gdy pamięta się o kilku zasadach. Przede wszystkim warto myć włosy rano, by cieszyć się objętością przez większość dnia. Nie ma co spodziewać się, że gdy umyje się włosy takim  szamponem wieczorem, rano, po przespanej nocy, wciąż będą puszyste. Po drugie, tego rodzaju preparaty dają najlepszy efekt wtedy, gdy do wysuszenia włosów użyje się suszarki, a przy tym unosi włosy szczotką lub palcami. I po trzecie, gdy chce się naprawdę imponującego i długotrwałego efektu, warto stosować całe linie kosmetyków dodających objętości. Sam szampon może zdziałać wiele, ale jeśli doda się też do niego zwiększającą objętość odżywkę, a potem jeszcze nałoży na włosy fluid, spray czy piankę, można będzie cieszyć się imponującą czupryną przez znacznie dłuższy czas.

Wady szamponów zwiększających objętość włosów

Z mojego doświadczenie wynika, że po zastosowaniu szamponu włosy są dość matowe i pozbawione blasku. Dodatkowo ciężko je rozczesać więc nałożenie odżywki jest jak najbardziej wskazane po każdym myciu głowy. Czy warto stosować szampony na objętość włosów? Uważam, że tak ponieważ ich działanie jest bardzo skuteczne. Fryzura wygląda na uniesioną a włosy nabierają objętości i sprawiają wrażenie gęstych.

szampon do włosów cienkich       Jak zwiększyć objętość włosów?

Volume shampoo   

Obecnie moim ulubieńcem jest L`Oreal, Elseve Fibralogy, Ekspansja gęstości. Opinie na jego temat są dość skrajne ale większość raczej jest pozytywnych. Szampon ma ładny zapach i gęstą konsystencję. Opakowanie duże, z wygodnym otwarciem. Cena dość niska, waha się w granicach od 9 do 15 złotych. A efekty? Szampon tak jak zapewnia producent zwiększa objętość włosów, niestety po dłuższym stosowaniu także trochę je obciąża, dlatego moja fryzura musi od niego odpoczywać. Czy warto go kupić? Mimo wad, które posiada – trudności z rozczesywaniem i wrażenia matowych włosów ciągle do niego wracam więc jest wart polecenia.

Push up szampon

Oceń