Makijaż permanentny brwi, oczu i ust to doskonała alternatywa tradycyjnego makijażu. Każda kobieta praktycznie codziennie nakłada na siebie różnorodne kosmetyki. Dzięki makijażowi można skutecznie zakryć mankamenty swojej cery, a tym samym podkreślić swoje naturalne piękno. Oczywiście aby tak się stało, makijaż musi być perfekcyjny. Niestety, nie każda kobieta potrafi go dobrze wykonywać. Co więcej, często nie mamy czasu, aby codziennie rano spędzać dwie godziny przed lustrem. I właśnie dlatego powstał taki makijaż na stałe, z którego spokojnie możemy skorzystać.

Co to jest makijaż permanentny brwi, oczu i ust?

Makijaż ten jest po prostu makijażem stałym, polega na wprowadzeniu barwnika w głąb skóry za pomocą cienkiej igiełki, dzięki czemu można na długi czas zachować perfekcyjny wygląd. Barwniki te wnikają do warstw skóry i tworzą makijaż. Można więc uznać, że zabieg przypomina tatuowanie.

Zobacz też: Czy lody odchudzają?

Na początku należy umówić się na konsultację. Jest ona niezbędna w celu dokonania doboru koloru oraz ustalenia jakie okolice twarzy mają być objęte makijażem. Dodatkowo klientka dowiaduje się jakie są przeciwwskazania do wykonania makijażu oraz jak powinna pielęgnować twarz po zabiegu.

Taki rodzaj makijażu możemy zastosować w okolicach twarzy. Jeśli mamy ochotę możemy powiększyć usta, zmienić ich kształt lub usunąć asymetrię. Posiadaczki jasnych i cienkich brwi mogą skorzystać z zabiegu w celu ich zagęszczenia i przyciemnienia zaś kobiety, które pragną bardziej wyrazistego spojrzenia mogą zażyczyć sobie wykonanie kreski na górnej powiece co stworzy piękną oprawę oka i iluzję gęstych rzęs. Dzięki temu nie będziemy musiały spędzać wielu godzin przed lustrem marnując czas na nakładanie i zmywanie tradycyjnego makijażu.

Czy taki makijaż boli?

Makijaż permanentny jest bolesnym zabiegiem. Na szczęście istnieją środki znieczulające, które w skuteczny sposób ograniczają bolesne odczucia. Zabieg rozpoczyna się od nałożenia maści przeciwbólowej, która pozostaje na skórze około 30 minut, po czym zostaje wprowadzony barwnik. Po zakończeniu pigmentacji zostaje naniesiony drugi krem znieczulający, co znacząco poprawia komfort zabiegu. Dzięki znieczuleniu ból będzie mniej odczuwalny a my będziemy cieszyć się pięknie wyglądającym makijażem.

Zobacz też: Domowe sposoby na powiększenie ust

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg taki trwa od 30 minut do dwóch godzin i uzależniony jest od okolic twarzy, które chcemy poddać zbiegowi. Wykonanie makijażu permanentnego np, brwi to czas około 40 minut.

Ile kosztuje taki zabieg?

Cena makijażu permanentnego:

  • makijaż brwi od 500 do 1000 złotych,
  • makijaż oczu 0d 500 do 700 złotych,
  • makijaż ust od 600 do 1000 złotych.

Wydaje się, że koszty zabiegu są wysokie jednak trzeba pamiętać, że jest to opłacalna inwestycja, gdyż efekty utrzymują się kilka lat. W dłuższej perspektywie zaoszczędzimy na kupnie kosmetyków do makijażu oraz zyskamy mnóstwo czasu.

Zobacz też: Jak dbać o dłonie?

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Okolice poddane zabiegowi mogą być nieco podrażnione, zaczerwienione i spuchnięte oraz mieć dosyć intensywny kolor nieprzypominający tego, który wybrałyśmy. Jednak nie ma powodu do obaw, gdyż opuchlizna szybko zniknie a kolor zjaśnieje po kilku dniach i nabierze normalnego zabarwienia. Skóra będzie się złuszczać, dlatego po zabiegu niezbędne jest stosowanie kosmetyków nawilżających. Przyspieszy to gojenie i regenerację ran.

Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu należy zrezygnować z wizyt na solarium i basenie oraz unikać promieniowania słonecznego.

Jak długo utrzymują się efekty makijażu permanentnego?

Bezpośrednio po pigmentacji skóry, kolor jest bardzo widoczny. Do siedmiu dni od zabiegu jego intensywność zmniejsza się a efekt jest naturalny i łagodny. Aby rezultaty były zadowalające należy wykonać trzy zabiegi jednej okolicy twarzy w odstępach dwutygodniowych. Efekt makijażu permanentnego może utrzymywać się od dwóch do nawet pięciu lat. Z czasem pigment zaczyna jaśnieć a po kilku latach pozostają po nim jedynie delikatne ślady. Aby zatrzymać intensywność koloru warto raz do roku powtórzyć zabieg.

Przeciwwskazania do zabiegu to:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • cukrzyca,
  • łuszczyca,
  • infekcje,
  • nowotwory,
  • opryszczka.

Jeśli jesteśmy zarażeni wirusem opryszczki należy wybrać się do lekarza po leki przeciwwirusowe i zażywać je na trzy dni przed wykonaniem makijażu.

Zobacz też: Zabiegi pielęgnacyjne poprawiające jędrność pośladków

Zalety makijażu permanentnego

Taki typ makijażu podkreśla walory urody oraz maskuje niedoskonałości skóry a co najważniejsze nie rozmazuje się jak makijaż wykonany tradycyjną metodą. Kontury stają się bardziej wyraziste a poszczególne elementy twarzy podkreślone w naturalny sposób.

Niewątpliwą zaletą makijażu permanentnego jest to, że utrzymuje się na skórze przez kilka lat co wiąże się z uniknięciem codziennego nakładania drogich kosmetyków. Zyskamy przy tym ogromną ilość czasu wolnego, który spożytkujemy w dowolny sposób.

Dodatkowo, wbrew pozorom taki makijaż pozwoli nam również zaoszczędzić sporo pieniędzy. Za zabieg należy oczywiście zapłacić, jednak później nie będziemy musiały inwestować w kosmetyki przeznaczone do oczu, brwi czy ust.

Wady makijażu permanentnego

Trzeba liczyć się z tym, że gdy coś pójdzie nie tak, lub efekty się nam nie spodobają to pigment utrzymuje się na skórze przez kilka lat. Dobór barwników i kształtu jest najważniejszym etapem zabiegu. Jeżeli pojawią się odchylenia od linii to wynik końcowy będzie niezadowalający. Jeżeli dobrany barwnik będzie zbyt ciemny to efekt makijażu pozostanie bardzo nienaturalny. Inną wadą zabiegu jest to, że wprowadzanie pigmentu w skórę jest bolesne.

Zobacz też: Jak skutecznie przyspieszyć opalanie?

Dla kogo makijaż permanentny?

Jest to świetna opcja dla kobiet zapracowanych, które mimo swoich obowiązków, muszą stale dobrze wyglądać. Taki makijaż sprawdzi się również u pań, które nie potrafią posługiwać się kosmetykami i nie wiedzą jak podkreślić swoje piękno lub po prostu nie lubią się malować. Z zabiegu mogą skorzystać też kobiety, które uprawiają intensywne sporty, jednocześnie chcą wyglądać dobrze i atrakcyjnie.

Czy zabieg jest bezpieczny? Powikłania po makijażu permanentnym

Pigmentacja skóry tą metodą jest bezpieczna, choć zdarzają się rzadkie przypadki komplikacji. Jednym z nich jest zakażenie. Wybierając salon, w którym chcemy wykonać taki rodzaj makijażu, warto zasięgnąć opinii osób, które już z niego korzystały oraz zwrócić uwagę na aseptykę i bezpieczeństwo. Należy sprawdzić czy salon ma odpowiednie atesty i narzędzia. Końcówki do wprowadzania barwnika powinny być zawsze jednorazowe. Kosmetyczka powinna używać także jednorazowych rękawiczek, by nie dopuścić do powstania infekcji w miejscu pigmentacji. Mimo że barwniki są całkowicie naturalne, może także dojść do reakcji alergicznych.

Zobacz też: Jak farbować włosy?

Jak usunąć nieudany makijaż permanentny?

Niestety nie istnieją domowe sposoby na likwidację pigmentu ze skóry. Jedynym sposobem jest udanie się do gabinetu medycyny estetycznej i usunięcie makijażu za pomocą lasera. Jego zadaniem jest rozbicie barwnika na cząsteczki, które potem zostają wydalone przez organizm. Laserowe usuwanie barwnika jest dość bolesne. Jeśli obawiamy się bólu możemy także udać się do salonu, w którym został wykonany makijaż i dokonać korekty. Polega ona na wprowadzeniu pigmentu w kolorze skóry, co prowadzi do zmniejszenia intensywności barwika.

Na taki rodzaj makijażu brwi, oczu i ust zdecydowało się już wiele kobiet. Warto zapoznać się z ofertą profesjonalnych gabinetów kosmetycznych lub salonów urody, które taki makijaż wykonują. Jeśli zdecydujemy się na zabieg, na pewno sporo na tym zyskamy.

Oceń