Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Zmarszczki pod oczami są utrapieniem wielu kobiet. Pojawiają się stosunkowo wcześnie i są ciężkie do zamaskowania. Okolica oczu jest bardzo wrażliwa i delikatna, dlatego to właśnie w tym miejscu obserwujemy pierwsze oznaki starzenia się. Oczywiście istotną rolę odgrywa także mimika twarzy – często marszczona skóra jest o wiele bardziej podatna na powstawanie zmarszczek. Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami? Czy jest to w ogóle możliwe?

 

Jak możemy zapobiec powstaniu zmarszczek?

 

Najlepszym co możemy zrobić dla naszej skóry jest odpowiednia profilaktyka, szczególnie jeśli chodzi o cienką i delikatną skórę pod oczami. Ważne jest odżywianie, nawilżanie i natłuszczanie tej okolicy. Narażenie na szkodliwe czynniki atmosferyczne jest bardzo niekorzystne – szczególnym zagrożeniem jest promieniowanie UV, dlatego tak istotne jest noszenie okularów przeciwsłonecznych i stosowanie kremów ochronnych.

Na suchej skórze zmarszczki są o wiele bardziej widoczne, poza tym niewystarczające nawilżenie przyspiesza procesy starzenia. Skórze pod oczami może szkodzić także makijaż. Kosmetyki źle dobrane do rodzaju cery mogą ją przesuszyć lub nadmiernie obciążyć. Szczególnie szkodliwe jest pozostawianie makijażu na noc bez zmywania, przez co cera nie może się odpowiednio zregenerować

Zobacz też: Jak zlikwidować zmarszczki na czole?

 

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

 

Jeśli nie udało nam się zapobiec powstaniu zmarszczek i bruzd pod oczami, możemy spróbować je zlikwidować. Oczywiście najskuteczniejsze są zabiegi medycyny estetycznej  (jak botox) lub chirurgiczne, jednak nie każdy decyduje się na takie inwazyjne rozwiązanie problemu.

Dobrym pomysłem jest stosowanie profesjonalnych kosmetyków regeneracyjnych, ochronnych i nawilżających. Przy wyborze odpowiedniego kosmetyku powinniśmy szczególnie zwracać uwagę na obecność w składzie preparatu kwasu hialuronowego, elastyny, kolagenu, aminokwasów i witamin, które korzystnie wpływają na stan skóry.

Osobom, które mają problem z opuchlizną okolic oczu, szczególnie przysłużą się kosmetyki zawierające witaminę K oraz kofeinę. Takie zestawienie skutecznie zmniejsza obrzęki i poprawia wygląd skóry wokół oczu. Korzystne są także preparaty łagodzące, a do takich należą te zawierające panthenol, aloes, alantoinę i zieloną herbatę.

Zobacz też: Domowe sposoby na zmarszczki

 

Masaż jako skuteczna metoda walki ze zmarszczkami pod oczami

 

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami? Jedną z najskuteczniejszych metod jest masaż okolicy oczu. Należy pamiętać, że skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i wrażliwa na naciąganie, dlatego trzeba być bardzo delikatnym i ostrożnym. Do masażu zmarszczek pod oczami można wykorzystać olej arganowy. Świetnie nawilża i  natłuszcza wysuszoną skórę. Podczas masażu należy wykonywać ruchy głaskania i rozcierania w miejscu pojawienia się zmarszczek. Warto także wykorzystać technikę uciskową okolic oczu oraz delikatne oklepanie opuszkami palców co pobudzi krążenie i odżywi zmęczoną skórę wokół oczu.

Efekty są widoczne po dwóch tygodniach stosowania masażu. Warto masażem dbać o delikatną skórę. Zmniejszy to w znaczny sposób powstałe już zmarszczki pod oczami oraz zapobiegnie powstawaniu głębokich bruzd na skutek mimiki twarzy.

Zobacz też: Sposoby na jędrne usta

 

Domowe sposoby na zmarszczki pod oczami

 

Równie skuteczną metodą walki ze zmarszczkami pod oczami mogą okazać się domowe sposoby, takie jak maseczki z oliwy lub okłady z ogórka. Dzięki nim, niskim kosztem można poprawić wygląd skóry i zmniejszyć obrzęki.

Jeżeli żadna z powyższych metod nie pomogła i nadal zastanawiasz się jak zlikwidować zmarszczki pod oczami to jedyny sposób, który jest najskuteczniejszy i daje natychmiastowe efekty to skorzystanie z profesjonalnych usług medycyny estetycznej.

Plastyka opadających powiek odmłodzi Cię o kilka lat!

Oceń