Każda z nas chce mieć piękne, długie i zalotnie podkręcone rzęsy. Do tego zabiegu nie wystarczy używać odpowiedniego tuszu do rzęs, w tym przypadku powinnyśmy skorzystać z dobrodziejstwa zalotki. Co to jest zalotka? Jak używać zalotki? To trudne pytania, dla osób, które z zalotką do tej pory niewiele miały wspólnego.

Tusz do rzęs to niejedyny sprzymierzeniec pań w posiadaniu wspaniałych i zalotnych rzęs. Warto także skorzystać z zalotnej zalotki. Jest to przyrząd do podkręcania rzęs, odpowiednio użyty podkreśli spojrzenie każdej kobiety. Faktem jest, że jeżeli źle użyjemy zalotki to możemy doprowadzić do wyrwania i zniszczenia rzęs. Dlatego bardzo ważne jest, by używać zalotkę tak jak należy.

Zalotka – jak używać?

Najpierw należy zrobić całkowity demakijaż oczu, aby pozbyć się starych resztek wszelkich kosmetyków. Następnie możemy wykonać makijaż oka, pamiętajmy jednak, że nie powinnyśmy użyć tuszu do rzęs.

Zobacz też: Co niszczy zęby?

Następnie bierzemy zalotkę i podgrzewamy ją przez kilka sekund, na przykład suszarką do włosów. Sprawdzamy czy zalotka nie jest za gorąca, co po przyłożeniu do powieki mogłoby spowodować jej oparzenie.

Podgrzaną zalotkę otwieramy i wkładamy między jej dwie części nasze górne rzęsy. Warto pamiętać, że zalotka powinna zostać zaciśnięta jak najbliżej powieki przy samej nasadzie rzęs a nie w ich połowie ponieważ może to spowodować efekt złamanych rzęs i wyglądać nienaturalnie.

Im dłużej przytrzymujemy zalotkę na rzęsach tym lepszy i bardziej spektakularny będzie efekt. Zazwyczaj wystarczy od 10 do 30 sekund, aby nasze rzęsy były ładnie zakręcone.

Można także podkręcać rzęsy przez kilka sekund, następnie rozluźnić nacisk zalotki, delikatnie oddalić ją od nasady i znowu mocno zacisnąć rzęsy. Dzięki tej metodzie rzęsy będą wyglądać bardziej naturalnie.

Dopiero po podkręceniu naszych rzęs możemy na nie nałożyć odpowiednią ilość maskary. Efekt – piękne podkreślone i zakręcone rzęsy.

Zabieg podkręcania musimy wykonać delikatnie, nie poruszać niepotrzebnie ręką czy zalotką, aby nie spowodować wyrwania naszych pięknych rzęs. Zalotkę można używać codziennie ale w weekend, kiedy nie wychodzimy do pracy warto dać rzęsom odpocząć, aby mogły się zregenerować. Pielęgnacja zalotki polega na wymianie zużytych poduszeczek przynajmniej co trzy miesiące.

Zobacz też: Domowe sposoby na powiększenie ust

Czy zalotka niszczy rzęsy?

Jeżeli używamy zatoki w nieodpowiedni sposób może zaszkodzić naszym rzęsom. Najbardziej niepożądane efekty niewłaściwego używania zalotki to osłabienie, uszkodzenie lub wyrwanie rzęs. Niestety to nie koniec kłopotów z ich kondycją. Może dość także do ich łamania i wypadania.

Należy pamiętać, aby zawsze dobrze dobierać zalotkę. Nigdy nie używamy zalotki bez gumowej nakładki, która służy jako amortyzator. Gumka chroni rzęsy przed mocnym naciskiem oraz zapobiega ich złamaniu.

Podczas używania zalotki elektrycznej trzeba być ostrożnym. Nieumiejętne stosowanie często prowadzi do jej nadmiernego nagrzania, co w efekcie może skończyć się poparzeniem rzęs i powieki. Nigdy także nie używajmy zalotki na wytuszowane rzęsy.

Oceń