Mam na imię Anna i od zawsze zmagam się z problemem małych oczu. Marzę o tym, aby były większe, ale nie do końca wiem jak to zrobić. Chciałabym się dowiedzieć jakie są sposoby na optyczne powiększenie oczu?” – Każda z nas chce mieć piękne oczy.  Jest kilka sprawdzonych sposobów na to, by wydawały się dużo większe niż są w rzeczywistości.  Jak optycznie powiększyć oczy i zachwycać spojrzeniem?

Zadbaj o odpowiedni kształt brwi

Wyregulowane brwi czynią cuda ale warto robić to z umiarem. Włoski należy usuwać pojedynczo pęsetą pod łukiem brwiowym i u nasady nosa. Zawsze należy depilować dolną linię brwi. Wyrywając włosy powyżej górnej linii sprawimy, że będziemy wyglądać dziwnie i nienaturalnie. Gdy już pozbędziemy się niepotrzebnych włosków dostrzeżemy, że nie tylko brew ale i cała powieka uniosła się do góry a oko optycznie powiększyło się.

Zobacz też: Jak używać zalotki do rzęs?

Podkręcaj i dokładnie tuszuj rzęsy

Jednym ze sposobów na powiększenie oczu jest używanie zalotki. Dzięki niej nasze rzęsy staną się mocno podkręcone a oczy będą wydawały się optycznie większe. Pamiętaj także o dokładnym tuszowaniu rzęs, tak aby się nie posklejały. Jest to ostatni etap makijażu ale bardzo istotny. Najpierw pomaluj tuszem same końcówki rzęs a dopiero potem wytuszuj od nasady aż po same końce. Następnie używaj zygzakowatych ruchów w prawo i w lewo. Dzięki temu dokładnie umalujesz rzęsy i unikniesz ich sklejenia. Gęste, mocno pogrubione i wydłużone rzęsy sprawią, że twoje spojrzenie nabierze głębokiego wyrazu.

Zobacz też: Dlaczego cellulit występuje u kobiet?

Jak optycznie powiększyć oczy za pomocą kredki?

Innym sposobem na wizualne powiększenie oczu jest malowanie ich kredką lub eyelinerem. Należy obrysować wzdłuż linii rzęs całą górna powiekę. Przy zewnętrznym kąciku kreska powinna kierować się w górę. Do malowania dolnej powieki użyj jasnych kolorów. Dzięki temu twoje oczy będą wydawać się dużo większe.

Operacyjne powiększanie oczu

Na czym polega zabieg chirurgicznego powiększania oczu?

Z czasem zaczyna dokuczać nam nadmiar skóry oraz opadająca powieka. Oko wtedy wydaje się mniejsze a my wyglądamy na starsze i zmęczone. Rozwiązaniem tego problemu jest zabieg zwany blepharoplastyka polegający na chirurgicznym wycięciu nadmiaru skóry oraz likwidacji worków pod oczami. Uzupełnieniem blepharoplastyki jest zabieg o nazwie kantoplastyka. Jest to korekta powieki polegająca na zmianie położenia zewnętrznego kącika oka. W wyniku tego dochodzi do zmiany kształtu oka, które ulega powiększeniu. Z korekty kształtu oczu mogą skorzystać osoby zmagające się z opadającymi kącikami, które nadają spojrzeniu smutnego wyrazu. Delikatne uniesienie zewnętrznego kącika oka przywróci twarzy młody i świeży wygląd.

Zobacz też: Jak zwiększyć objętość włosów?

Powiększenie oczu i zmiana ich kształtu niesie ze sobą pewne dolegliwości pozabiegowe

Objawy, które mogą pojawić się po operacji to obrzęk, ból, świąd, siniaki, brak czucia w obrębie oka, unieruchomienie powieki. Okres powrotu do zdrowia wynosi około miesiąca. Wtedy pacjent może zobaczyć pełny efekt zabiegu.

Przez cały okres rekonwalescencji zabronione jest opalanie, uprawianie sportów i spanie na brzuchu. Nie wolno także dotykać i drapać ran co może skończyć się infekcją.

Zobacz też: Jak dbać o dłonie?

Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu?

Efekt powiększonego oka jest długotrwały i utrzymuje się od kilku do nawet kilkunastu lat. Rezultaty to napięta i jędrna skóra powiek, wyeksponowane oko i młodzieńcze spojrzenie.

Teraz już każda z pań wie jak optycznie powiększyć oczy i wyglądać pięknie. Wystarczy zastosować kilka drobnych trików a jeżeli chcemy uzyskać długotrwały efekt to możemy skorzystać z dobrodziejstw, które daje nam chirurgia plastyczna.

Oceń