Jak ładnie wyjść na zdjęciu?

Jak to się dzieje, że niektóre osoby zawsze wychodzą na zdjęciach korzystnie, a inne wręcz przeciwnie? Dlaczego czasami w lustrze wyglądamy zupełnie inaczej niż na fotografii? Podpowiemy, jak ładnie wyjść na zdjęciu.

 

Fotogeniczność – co to właściwie znaczy?

Fotogeniczność to cecha która sprawia, że dana osoba wychodzi na zdjęciach korzystnie. Wielu ludzi od urodzenia posiada pewną swobodę i umiejętność odpowiedniego ustawienia się przed fotografem. Na szczęście w pewnym stopniu zachowania przed aparatem można się nauczyć, dzięki czemu nawet osoby z natury niefotogeniczne, mogą lepiej wychodzić na zdjęciach. Ważne jest umiejętne pozowanie i dobranie przez fotografa odpowiedniego światła i tła oraz prawidłowe ustawienie aparatu.

Zobacz też: Olej kokosowy na zmarszczki

Jak dobrze wyjść na zdjęciu? Zawsze ubieraj się ładnie!

Pamiętaj, żeby zawsze zwracać uwagę na ubiór i nie nosić rozciągniętych ubrań. Nigdy tak naprawdę nie wiesz, kiedy będziesz fotografowana, dlatego lepiej na wszelki wypadek zakładać ubrania w których wyglądasz korzystnie. Ich styl determinuje to, jak wyjdziemy na fotografii. Przygaszone kolory mogą sprawić, że będziesz prezentować się szaro i nieciekawie, z kolei zbyt wyraziste wzory mogą cię przyćmić. W każdym przypadku strój trzeba dobrać indywidualnie do swoich upodobań i osobowości. Najważniejsze, żeby dobrze czuć się w wybranej stylizacji, dzięki czemu na zdjęciu będziemy wyglądali swobodnie.

 

Jak ładnie wyjść na zdjęciu

Zadbaj o skórę twarzy i makijaż

Aby ładnie wyjść na zdjęciu powinniśmy mieć zadbaną cerę. Czasami na fotografiach wszelkie niedoskonałości twarzy stają się bardziej widocznie niż w rzeczywistości. Odpowiedni make-up pozwoli ukryć wypryski i szpecące blizny. Koniecznie jednak trzeba zwrócić uwagę na dobór koloru podkładu – nie może być inny niż skóra, ponieważ na zdjęciu będzie to bardziej widocznie. Świecące czoło i brodę można zakryć dobrym pudrem matującym. Oczy staną się bardziej wyraziste, jeśli podkreślimy je kredką i tuszem.

Zobacz też: Jak zlikwidować cienie pod oczami?

Jak ładnie wyjść na zdjęciu? Odpowiednie światło

Dobre oświetlenie potrafi poprawić jakość zdjęcia i przygotować je do dalszej obróbki. Najlepsze jest światło dzienne. Przy oknie w pochmurny dzień warto pstryknąć sobie fotkę. Światło powinno padać na twarz z przodu lub z boku. Jeśli po zastosowaniu tego triku dalej jesteś niezadowolona możesz skorzystać z blendy, która odbija światło co pozwoli ci uzyskać odpowiednie oświetlenie fotografowanej okolicy np. twarzy.

Jak dobrze wyjść na zdjęciu

Możesz także zrobić sobie małe studio fotograficzne w którym powinno znaleźć się tło, oświetlenie z żarówką 5500K dające efekt światła dziennego, statyw z mocowaniem telefonu komórkowego. Odpowiednie ubranie i makijaż dopełnią całości, dzięki temu nie tylko ładnie wyjdziesz na zdjęciach ale uzyskach profesjonalny efekt.

Zobacz też: Jak być ładną dziewczyną?

Jak dobrze wyjść na zdjęciu? Programy do obróbki zdjęć

Nie każdy posiada telefon, który robi dobrej jakości zdjęcia dlatego warto pomyśleć o aplikacji do obróbki zdjęć na Instagram. Dzięki nim możemy przyciąć zdjęcie, rozjaśnić, poprawić kolor i kontrast oraz dodać napis. Warto przetestować kilka programów i wybrać najlepszy dla siebie.

 

Nadal nie wiesz jak ładnie wyjść na zdjęciu?

Jeśli nadal twoje zdjęcia nie są takie jakbyś sobie wymarzyła spróbuj po prostu zrelaksować się i nie myśleć o fotografowaniu. Najlepsze fotki powstają z zaskoczenia, ponieważ wyglądają naturalnie. Bądź sobą, a na pewno dobrze na tym wyjdziesz!

Oceń