Przeszczep tłuszczu czyli Lipofilling

Przeszczep tłuszczu jest bardzo skuteczną metodą odmładzającą okolice twarzy i dłoni, dzięki tkance tłuszczowej można też powiększyć usta, biust czy pośladki. Jako dwudziestoletnie dziewczyny nie mamy problemu dotyczącego zmarszczek, nasza skóra jest jędrna, gładka i elastyczna. Tkanka tłuszczowa dokładnie wypełnia każdy zakątek naszej twarzy. Z wiekiem tłuszcz powoli zaczyna zanikać a pod oczami pojawiają się zacienienia, policzki zaczynają się zapadać, bruzdy nosowo – wargowe stają się coraz bardziej widoczne a pośladki tracą na objętości. Aby zapobiec temu procesowi i zatrzymać młody wygląd warto pomyśleć o przeszczepie tkanki tłuszczowej zwanej inaczej lipofilling lub lipotransfer.

Zobacz też: Melanotan 2 – prawdopodobne działanie uboczne

Czym jest przeszczep tłuszczu?

Przeszczep tłuszczu to zabieg polegający na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsc, gdzie jest jej za dużo (mogą to być uda, biodra, brzuszek, boczki, pośladki) i zaaplikowanie go tak, by dodał objętości tam, gdzie pacjent sobie tego życzy. Najczęściej wypełnia się ubytki tłuszczu na twarzy, szyi, dłoniach, piersiach i pośladkach.

W jakim celu wykonuje się przeszczep tłuszczu?

Zabieg ma na celu wymodelowanie konturu twarzy, powiększenie ust, usunięcie cieni pod oczami, wypełnienie doliny łez, policzków oraz bruzd nosowo – wargowych i dłoni, zmniejszenie zmarszczek, zapobieganie starzeniu skóry, modelowanie kształtu bioder i pośladków oraz powiększenie piersi.

Zobacz też: Jak masaż bańką chińską działa na skórę?

Na czym polega zabieg?

Przed wykonaniem zabiegu należy udać się do chirurga plastyka na konsultację, by tam dokładnie ustalić termin oraz potrzeby pacjenta. Podczas zabiegu lekarz specjalną kaniulą odsysa tłuszcz by następnie poddać go oczyszczeniu z wody, krwi i martwych komórek. Po odpowiednim przygotowani lekarz znieczula miejsce zabiegowe a następnie podaje tłuszcz w wybrany obszar ciała. Czas trwania zabiegu waha się od 40 minut do 2 godzin w zależności od tego w jaką okolicę pacjent chce przeszczepić tłuszcz. Po pewnym czasie ok 30% przeszczepionej tkanki zostaje stopniowo absorbowana przez nasz organizm dlatego lekarz zazwyczaj wstrzykuje troszkę większą ilość co daje zadowalające efekty po zabiegu.

Rekonwalescencja i komplikacje

Bezpośrednio po zabiegu na twarzy pojawiają się siniaki i opuchlizna, które mogą utrzymywać się do dwóch tygodni. W przypadku ligofillingu twarzy warto wziąć w pracy urlop na dłuższy czas, by uniknąć nieprzyjemnych pytań, inne miejsca poddane zabiegowi można przykryć ubraniem więc nie ma większego problemu.

Zobacz też: Jak skutecznie walczyć z cellulitem?

Tkanka tłuszczowa jest naszym własnym naturalnym materiałem więc ryzyko wystąpienia alergii czy działań niepożądanych po zabiegu jest znikome. W miejscu wszczepienia mogą pojawić się grudki i zwapnienia. Dzieje się tak, gdy zostanie wprowadzona zbyt duża ilość tłuszczu.

Kiedy zdecydować się na zabieg?

Jeżeli widzisz, że twoja buzia nie wygląda już tak świeżo, pewne obszary na twarzy zapadły się lub gdy twoje pośladki straciły na objętości a piersi są zbyt małe. Na przeszczep tłuszczu można zdecydować się w każdym wieku, granica waha się od 30 do 65 lat. Najlepszy czas to 30 lat, gdy twarz jest jeszcze młoda. Przeszczep tłuszczu chroni wtedy przed przedwczesnym starzeniem się oraz pozwala na utrzymanie jędrności i dobrego wyglądu skóry. W późniejszym wieku procedura dotyczy wypełnienia zapadniętych miejsc, cofnięciu skutków starzenia oraz przywróceniu młodości i napięcia skóry. Czasami z zabiegu korzystają dwudziestolatki zmagające się z problemem małych piersi lub cieni pod oczami.

Zobacz też: Bezpieczne opalanie – jaki krem do opalania wybrać?

Ile kosztuje zabieg?

Ceny za przeszczep tłuszczu są różne, zależy to od kliniki oraz od obszaru, który chcemy poddać zabiegowi. Za cienie pod oczami zapłacimy ok 3 000 zł, za modelowanie twarzy ok 5 000 zł, za powiększenie piersi i modelowanie pośladków własnym tłuszczem ok 10 000 zł. Nie jest to tani zabieg ale można skorzystać z dogodnych rat, które zaoszczędzą nam wyłożenia sporej sumy pieniędzy w jednym momencie. Daje to możliwość spełnienia marzenia o młodszym wyglądzie zwykłym pracującym kobietom na etacie, które nie mają takiej gotówki na koncie ale są w stanie spłacić pożyczkę w postaci comiesięcznych rat.

Czy warto iść pod nóż?

Na czym polega makijaż permanentny?

Domowe sposoby na powiększenie ust

 Jak niezdrowe jedzenie wpływa na organizm?

Oceń