Plastyka opadających powiek

Opadające powieki potrafią przysporzyć wielu zmartwień zarówno kobietom jak i mężczyznom. Bez wątpienia postarzają oraz nadają twarzy smutnego wyrazu. Problem da się rozwiązać tylko dzięki korekcji chirurgicznej. Na czym polega operacja opadających powiek?

Dla kogo przeznaczony jest zabieg korekcji powiek?

Operację korygującą powieki wykonuje się przede wszystkim u osób w wieku dojrzałym. W tym okresie skóra traci elastyczność i jędrność, zaczyna obwisać i tworzyć pod oczami nieestetyczne ciemne worki. Zła kondycja skóry wokół oczu powoduje, że wyglądamy na zmęczonych i niezadowolonych. Opadające kąciki czy worki pod oczami to nie tylko domena ludzi starszych – bywa, że problem jest dziedziczony genetycznie i dotyczy także młodych ludzi. Na dłuższą metę makijaż oraz specjalne kremy nie zdają egzaminu, nie są w żaden sposób w stanie ujędrnić i unieść opadających powiek. Jedyną skuteczną metodą jest operacja.

Zobacz też: Odmładzanie dłoni za pomocą tkanki tłuszczowej

Na czym polega plastyka opadających powiek?

Operacja, która ma za zadanie usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu z okolic powiek to blepharoplastyka. Polega na wycięciu niepotrzebnej skóry lub tkanki tłuszczowej, co poprzedzone jest dokładnymi pomiarami. Chirurg rysuje dwie linie, po których przeprowadzone zostanie cięcie. Pierwsza kreślona jest w miejscu naturalnego załamania powieki. Następnie lekarz unosi nadmiar skóry pochwycony pęsetą i drugą linię rysuje w taki sposób, aby obie stworzyły tak zwane oczy Kleopatry. Odpowiednie wykonanie rysunku jest niezwykle ważne, by operacja opadających powiek powiodła się. Tylko dokładny szkic zapewni skuteczność zabiegu i prawidłowy efekt estetyczny.

Blizny po prawidłowo przeprowadzonym zabiegu są niewidoczne, ponieważ nacięcia ukrywa się w załamaniach powieki. Operacja wymaga jedynie znieczulenia miejscowego lub płytkiego ogólnego i zazwyczaj nie powoduje żadnych powikłań. Koszt zabiegu waha się od 2300 zł do 9000 zł przy bardzo skomplikowanych przypadkach.

Zobacz też: Przeszczep tłuszczu jako skuteczna metoda walki ze starzeniem skóry

Plastyka opadających powiek – przeciwwskazania

Pomimo, że korekcja powiek nie jest szczególnie skomplikowaną operacją, nie każdy może się jej poddać. Przeciwwskazaniami są ciąża i karmienie piersią, nadczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze, choroby serca, cukrzyca i choroby oczu. Przed zabiegiem konieczne jest przeprowadzenie badania krwi, dzięki któremu lekarz oceni kondycję naszego organizmu. W niektórych przypadkach konieczne może być wykonanie dodatkowych badań.

 

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed plastyką opadających powiek niezbędne jest wykonanie badań, które pozwolą określić grupę krwi, czas krzepnięcia oraz poziom glukozy i elektrolitów. Co najmniej dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem korekcji powiek konieczne jest odstawienie leków regulujących krzepliwość krwi. Przeciwwskazaniem jest miesiączka, dlatego zabieg trzeba zaplanować biorąc pod uwagę cykl menstruacyjny. Przed operacją nie wolno palić, pić alkoholu, a pacjent musi być zdrowy i w dobrej kondycji.

Zobacz też: Na czym polega zabieg powiększania piersi?

Efekty po operacji opadających powiek

Zabieg jest niezwykle skuteczną metodą walki z opadającą powieką. Rezultaty są widoczne niemal natychmiast po operacji. Nie jest to końcowy efekt ze względu na to, że powieki są mocno opuchnięte. Dodatkowo mogą pojawić się zasinienia. Na powiekach znajdują się szwy, które należy usunąć w gabinecie chirurga po około tygodniu od operacji powiek. Pełny i zadowalający wynik można zauważyć po około miesiącu od zabiegu. Plastyka opadającej powieki odmładza twarz o kilka lat. Likwiduje efekt ciągle zmęczonych oczu dzięki czemu twarz wygląda na wypoczętą. Jego efekty są trwałe i utrzymują się kilkanaście lat. Nie ulega wątpliwości, że operacja opadających powiek jest najskuteczniejszą metodą walki ze starzeniem okolic oczu.

Zobacz też: Właściwości oleju kokosowego w kuchni i kosmetyce

Opinie na temat operacji opadających powiek

„Wahałam się kilka lat zanim podjęłam decyzję o operacji opadających powiek górnych. Zawsze wyglądałam na zmęczoną i niewyspaną. Po zabiegu wszyscy zastanawiali się co zrobiłam, że wyglądam tak młodo. Oczywiście nie wyjawiłam mojego sekretu” – Milena

Moje powieki tak mocno opadały na oczy, że uniemożliwiały normalne widzenie. Po wykonaniu plastyki powiek górnych skończyły się moje problemy. Dodatkowo zyskałam piękne i pełne blasku spojrzenie. Moja twarz wyglądała na młodszą o kilka lat.” – Zosia

„Polecam wszystkim plastykę powiek górnych. Po zabiegu czułam się bardzo dobrze. Wszyscy znajomi prawili mi komplementy. Słyszałam tylko, że wyglądam bardzo młodo i atrakcyjnie. Dzięki temu stałam się bardziej pewna siebie.” –  Kaśka

Jak dbać o cerę aby zawsze wyglądać pięknie?

Jak słońce wpływa na stan skóry?

Oceń