Wśród zabiegów odmładzających najczęściej stosowane są te związane z twarzą, jednakże coraz więcej kobiet zwraca również uwagę na wygląd skóry swoich dłoni. Bardzo popularne jest np. odmładzanie dłoni tkanką tłuszczową. Taki zabieg określa się jako lipofilling.

Na czym polega odmładzanie dłoni za pomocą tkanki tłuszczowej?

Przygotowanie do zabiegu obejmuje pobranie tłuszczu z miejsc, w których znajduje się on w nadmiarze (czyli liposukcję) za pomocą specjalistycznego urządzenia. Kolejny etap to odwirowanie tłuszczu tak, by nabrał on odpowiedniej konsystencji. Dopiero wtedy można go umieścić w skórze dłoni. Iniekcja tkanki tłuszczowej odbywa się na sali operacyjnej przy znieczuleniu miejscowym. Zabieg ten jest przez to całkowicie bezbolesny.

Zobacz też: Przeszczep tłuszczu jako skuteczna metoda walki ze starzeniem

Efekty lipofillingu

Dzięki skorzystaniu z lipofillingu możliwa jest nie tylko poprawa wyglądu skóry dłoni, ale również przywrócenie jej odpowiedniej elastyczności, jędrności oraz nawilżenia. Odżywiona przez tkankę tłuszczową skóra dłoni pobudza jednocześnie produkcję kolagenu, który jest jednym z naturalnych składników skóry.

Przeciwwskazania

Zabiegu odmładzającego z wykorzystaniem tkanki tłuszczowej nie można stosować w określonych przypadkach. Przeciwwskazaniem jest np. okres ciąży i karmienia piersią, ale również niektóre choroby układu odpornościowego. Oprócz tego pobranie tkanki tłuszczowej może się okazać nieskuteczne u kobiet o małej wadze.

Zobacz też: Na czym polega makijaż permanentny?

Jak długo utrzymują się efekty przeszczepu tłuszczu w dłonie?

Po wykonaniu zabiegu dłonie wyglądają młodziej co najmniej o kilka lat, skóra jest bardziej napięta i elastyczna. Wstrzyknięcie tłuszczu w dłonie dodatkowo sprawia, że przestają być szare i matowe, skóra znowu nabiera blasku i zdrowego, młodego koloru. Efekt zabiegu utrzymuje się bardzo długo, nawet przez kilka lat.

Czego unikać po zabiegu?

Osoby, które zdecydowały się na takie odmładzanie dłoni muszą pamiętać jednak, by przez kilka tygodni po nim unikać wystawiania skóry na ekstremalnie wysokie lub niskie temperatury oraz ich silnego uciskania.

Lipofilling to zabieg, który przy zachowaniu odpowiednich zasad ostrożności jest w stanie sprawić, że dłonie każdej kobiety nabiorą odpowiedniego wyglądu. Dzięki odmłodzeniu dłoni można na nowo nabrać pewności siebie, która jest tak niezwykle ważna przy codziennych wyzwaniach prywatnych i związanych z życiem zawodowym.

Zobacz też: Masaż bańką chińską jako skuteczna metoda walki z cellulitem

Opinie pacjentek, które skorzystały z tego zabiegu:

“Jestem bardzo zadowolona z zabiegu. Moje dłonie są kilka lat młodsze. Niestety wcześniej nie wyglądały atrakcyjnie. Skóra dłoni była szara i pozbawiona blasku. Zabieg rozwiązał ten problem.” – Asia

“Moje dłonie były bardzo zniszczone. Zawsze pracowałam fizycznie co zniszczyło skórę dłoni. Kiedyś koleżanka poleciła mi odmładzanie dłoni za pomocą tkanki tłuszczowej zwane lipofillingiem. Na początku się wahałam ale postanowiłam, że jednak poddam się zabiegowi. Umówiłam wizytę. Zabieg odbył się szybko. Efekty po nim były po prostu wspaniałe. Nie żałuję i polecam wszystkim zapracowanym kobietom.” – Gośka

Czy warto powiększyć sobie piersi?

Jak pozbyć się cellulitu?

Oceń