Odstające uszy – to nie musi już być problem

Plastyka odstających uszu – czy warto poddać się zabiegowi? Odstające uszy to zmora wielu osób. Cierpią z ich powodu uczniowie w szkołach, a gdy już dorosną – problem zazwyczaj nie tylko nie znika, ale staje się jeszcze bardziej dokuczliwy. Jednym z powodów, dla których jest to zagadnienie poważniejsze niż tylko kwestia dyskomfortu estetycznego, jest znaczące obniżenie pewności siebie u osoby, która uważa, że jej uszy są odstające. Może to mieć destrukcyjny wpływ na całe życie, a co gorsza – często te uszy wcale nie są aż tak bardzo odstające – a jednak tak zatruwają nam życie. A więc jak sobie poradzić z tym problemem? Nie zwlekać, tylko umówić się na zabieg, który nazywa się korekcja odstających uszu.

Zobacz też: Plastyka opadających powiek odmłodzi Cię o kilka lat

Na czym polega korekcja odstających uszu?

Tak naprawdę, pierwszy zabieg korekty wyglądu uszu został przeprowadzony około połowy XIX wieku. Oznacza to, że przez prawie 200 lat lekarze mogli pracować nad udoskonaleniem technologii skutecznego korygowania odstających uszu – a zatem, czy nie warto skorzystać z tych doświadczeń? Sam zabieg jest stosunkowo szybki – w podstawowej wersji polega po prostu na dokonaniu nacięcia za uchem w celu odsłonięcia chrząstki. Chrząstka jest później odpowiednio modelowana, po czym założone zostają szwy, opatrunek i w zasadzie to wszystko – po 7 dniach można zdjąć opatrunek, zdejmowane są też szwy, a my możemy cieszyć się nowym wyglądem naszych uszu. Co ważne, przy odpowiednim wymodelowaniu chrząstki w zasadzie nie widać śladów jakiejkolwiek ingerencji chirurgicznej.

Zobacz też: Na czym polega powiększanie piersi?

Zabiegu nie powinno się bać

Jeśli plastyka odstających uszu dokonywana jest na małym dziecku, to często stosuje się znieczulenie ogólne, w przypadku starszych dzieci i osób dorosłych powinno wystarczyć znieczulenie miejscowe. Często podaje się jednocześnie leki uspokajające, sprawiające, że cały zabieg powoduje najmniejszy możliwy dyskomfort u pacjenta. Kolejnym powodem, który powinien przekonać pacjenta, że nie ma się czego bać jest fakt, że jest to bardzo popularny, wręcz rutynowy zabieg, a skala ingerencji lekarza w nasze ciało jest dość niewielka. Co roku na całym świecie przeprowadzanych jest kilkadziesiąt milionów takich operacji – problem odstających uszu dotyczy bowiem około 5% całej populacji.

Zobacz też: Jak powiększyć oczy i mieć zalotne spojrzenie?

Przekonałem się. Jak przygotować się do zabiegu plastyki odstających uszu?

Wszystkie informacje przekaże nam lekarz prowadzący w ramach przedzabiegowej wizyty konsultacyjnej. Przed operacją odstających uszu niezbędne będzie wykonanie standardowych badań laboratoryjnych, takich jak morfologia krwi, parametry układu krzepnięcia, czy poziom glukozy na czczo. Jeśli wyniki nie wskażą problemów, pozostanie nam czekać na wykonanie zabiegu.

Efekty po operacji odstających uszu

Efekty korekcji odstających uszu są widoczne zaraz po zabiegu. Uszy już nie odstają tak jak dawniej. Ściśle przylegają do skóry głowy a pacjent wygląda tak jakby nigdy nie zmagał się z problem odstających uszu. Korekcja odstających uszu to najlepszy sposób na pozbycie się wstydliwego problemu. Efekty zabiegu utrzymują się przez całe życie.

Nie bójmy się zatem i nie odwlekajmy korekcji odstających uszu – czy nie lepiej będzie wreszcie mieć z głowy temat uszu?

Sposoby na cienie pod oczami

Ciągły stres skróci Ci życie

Oceń