Bruzdy nosowo-wargowe to pionowe fałdki skóry tworzące się po obu stronach ust i biegnące do nosa. Z reguły delikatne rysy zaczynają się pojawiać po 25 roku życia i z czasem znacznie się pogłębiają. Jak zlikwidować bruzdy nosowo-wargowe? Czy jest to w ogóle możliwe? Istnieje szereg zabiegów, które w znaczny sposób zmniejszają te nieestetyczne linie i poprawiają wygląd twarzy.

Przyczyny powstawania bruzd na twarzy

Bruzdy nosowo-wargowe pogłębiają się wraz z upływem lat, postępowania procesu starzenia i rozluźnienia skóry. Z czasem dochodzi do zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej, niektóre okolice twarzy zaczynają się zapadać, owal twarzy opada, przez co linie stają się coraz bardziej podkreślone. Wiotczenie skóry i mięśni dodatkowo wzmaga ten proces. Wgłębienia uwydatniają się szczególnie podczas wydatnej mimiki. Niestety bruzdy na twarzy mogą znacznie postarzać i dodawać nawet kilka lat.

Zobacz też: Ile kosztuje plastyka brzucha i na czym polega zabieg?

Jak pozbyć się bruzd na twarzy?

Niemal każdy chce wyglądać młodziej, dlatego tak wiele osób zadaje pytanie jak zlikwidować bruzdy nosowo-wargowe? Obecnie medycyna zna wiele sposobów walki ze zmarszczkami i innymi niedoskonałościami starzejącej się skóry. Do likwidacji głębokich zmarszczek, które są bardzo zaawansowane może być konieczne przeprowadzenie inwazyjnego zabiegu z zakresu chirurgii plastycznej czyli liftingu twarzy. Lifting skoryguje owal i wygładzi skórę likwidując zmarszczki i głębokie bruzdy wokół ust. Zabieg operacyjny jest dość kosztowny i  przeznaczony jest dla kobiet w starszym wieku. U młodych dziewczyn, które zmagają się już z problemem pogłębionych bruzd nosowo – wargowych przeprowadza się usuwanie zmarszczek metodami medycyny estetycznej, które na ogół są dużo tańsze od liftingu twarzy i dostępne dla każdej grupy wiekowej.

Kwas hialuronowy jako skuteczny preparat likwidujący zmarszczki

Znacznie mniej inwazyjną metodą jest ostrzykiwanie problematycznych miejsc kwasem hialuronowym. Preparat pozostaje w miejscu iniekcji do około roku, po tym okresie należy zabieg powtórzyć. Po aplikacji kwasu skóra natychmiast wygładza się, a bruzdy nosowo – wargowe zostają znacznie spłycone. Zabieg jest bezpieczny i nie powoduje alergii, ponieważ kwas hialuronowy nie jest substancją obcą organizmowi – występuje w skórze naturalnie, jednak z wiekiem jego ilość maleje.

Zobacz też: Plastyka opadających powiek odmłodzi Cię o kilka lat

Zabieg wstrzykiwania kwasu hialuronowego w bruzdy nosowo-wargowe przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Iniekcja preparatu trwa około 10 minut i dzięki zastosowaniu znieczulenia nie jest bolesna. Po zabiegu twarz jest wyraźnie odmłodzona a skóra staje się bardziej wytrzymała na czynniki zewnętrzne. Zastrzyki powinien wykonywać lekarz z wieloletnim doświadczeniem, dlatego warto zwrócić uwagę na kompetencje osoby przeprowadzającej zabieg. Metoda ta niestety nie należy do tanich. Cena za wypełnienie bruzd  nosowo – wargowych kwasem hialuronowym waha się w granicach od 500 do 1300 złotych. Jednak warto zdecydować się na jego wykonanie ponieważ efekty są naprawdę spektakularne.

Jak zlikwidować bruzdy nosowo–wargowe? Tkanka tłuszczowa

Szukając najbardziej naturalnego materiału na pozbycie się nieestetycznych i postarzających linii wokół ust warto zastanowić się nad wypełnieniem bruzd własną tkanką tłuszczową. Pobiera się ją z miejsca gdzie występuje najwięcej komórek macierzystych, jednym z nich jest biodro. Po odessaniu tłuszcz zostaje oczyszczony a następnie za pomocą specjalnej strzykawki wprowadzony w bruzdy nosowo – wargowe. Dzięki wypełnieniu ulegają one znacznemu spłyceniu i są dużo mniej widoczne. Twarz odzyskuje młody wyglądy i  blask. Likwidacja bruzd nosowo–wargowych tkanką tłuszczową to jedna z bezpieczniejszych metod odmładzania tej okolicy. Jest to nasz naturalny materiał, przez co zmniejsza się ryzyko wystąpienia ciężkich powikłań. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym a efekty utrzymują się kilka lat.

Zobacz też: Ile kosztuje odsysanie tłuszczu?

Zabiegi laserowe i nici liftingujące odmłodzą twarz o kilka lat

Aby pozbyć  się bruzd na twarzy warto zastosować laser, który doprowadza do mikrouszkodzeń skóry i pobudza do jej odnowy. Jak jeszcze można zlikwidować bruzdy nosowo  – wargowe? Dobrym sposobem jest także wszczepienie nici liftingujących, które stopniowo rozpuszczają się i stymulują syntezę kolagenu. Zabieg jest bezpieczny a efekty są widoczne niemal natychmiastowo. Metoda ta charakteryzuje się wysoką skutecznością ponieważ odmłodzoną twarzą możemy cieszyć się przez okres około dwóch lat. Obwisłe policzki zostają podniesione, skóra nabiera blasku i staje się bardziej świetlista, dochodzi do wygładzenia zmarszczek i uniesienia owalu twarzy.

 

Likwidacja  bruzd nosowo-wargowych znacznie odmładza całą twarz, dlatego warto zdecydować się na zabieg. Niedoskonałości, które powstają wraz z wiekiem można usunąć i cieszyć się młodym i świeżym wyglądem. W celu wyboru najlepszej metody należy skonsultować się z wykwalifikowanym lekarzem medycyny estetycznej, który odpowie na wszystkie ważne pytania.

Oceń