Plastyka brzucha i koszt zabiegu

Utrata zbędnych kilogramów wiele kosztuje. To hektolitry wylanego potu na siłowni, niekiedy wręcz katorżnicza dieta. Niestety nie zawsze udaje nam się wytrwać do końca i osiągnąć swój cel w postaci płaskiego i szczupłego brzucha. Kobiety, które urodziły dzieci także często narzekają na nieestetyczny wygląd i zwisający fałd. Związane jest to z pozostałościami tkanki tłuszczowej w obrębie pasa a także rozciągnięciem mięśni brzucha. Warto dowiedzieć się czym jest i ile kosztuje plastyka brzucha.

Jak poprawić wygląd brzucha?

Skuteczną i szybką poprawę wyglądu brzucha można osiągnąć za pomocą abdominoplastyki. Jest to zabieg chirurgiczny wykonywany pod pełną narkozą. W trakcie operacji usuwa się zbędną skórę jak również zbyt dużą ilość tkanki tłuszczowej. Na tego typu operację skazane są zwykle te osoby, które na skutek odchudzania w krótkim czasie utraciły zbyt wiele kilogramów. Niestety skóra człowieka pod wpływem naciągania traci na swojej jędrności i elastyczności. Utrata kilkudziesięciu kilogramów w przeciągu kilku miesięcy pozostawia swój ślad. Skóra nie jest w stanie w tak szybkim czasie zmniejszyć swoją powierzchnię. Na brzuchu tworzą się brzydkie, zwisające luźno fałdy. Zabieg ten wskazany jest również dla kobiet, które zmagają się z wystającym brzuchem po ciąży a żadna dieta czy wysiłek fizyczny nie przynoszą pożądanych rezultatów i w efekcie nie udaje się osiągnąć idealnie płaskiego brzucha.

Zobacz też: Ile kosztuje operacja nosa?

Na czym polega i ile kosztuje plastyka brzucha?

Jak była już wcześniej mowa abdominoplastyka jest operacją chirurgiczną, wykonywaną pod pełną narkozą. Lekarz wykonuje nacięcie w linii poprzecznej tuż nad okolicami intymnymi a także wokół pępka. Gdy nacięcia są już gotowe chirurg oddziela skórę od mięśni a następnie podnosi w kierunku żeber. W ten sposób odsłonięciu ulegną mięśnie brzuszne, które następnie lekarz zszywa. Dzięki temu następuje wzmocnienie ściany brzucha, staje się on bardziej stabilny oraz zmniejsza się jego obwód. Dodatkowo zmniejsza się również ryzyko powstawania przepukliny brzusznej w przyszłości. Następnie nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej zostaje usunięty. Lekarz zszywa wszystko i dokonuje nowego nacięcia na pępek. W najnowocześniejszych gabinetach przy plastyce brzucha wykonuje się również liposukcję. Zanim dojdzie do operacji za pomocą specjalnej pompy ssącej odsysa się tkankę tłuszczową znajdują się pod skórą.

Zobacz też: Jak zlikwidować cienie pod oczami?

Operacja powłok brzusznych to jeden z najpoważniejszych zabiegów w chirurgii plastycznej. Wiąże się z wieloma poważnymi powikłaniami. Koszt zabiegu także nie jest niski. Jeżeli zastanawiamy się ile kosztuje plastyka brzucha to ceny są bardzo zróżnicowane ale nie są najważniejsze. Wybierając klinikę nie kierujmy się niską ceną ale przede wszystkim doświadczeniem oraz wykształceniem lekarza, od którego zależy nie tylko nasz wygląd ale i zdrowie.

Jak przygotować się do zabiegu?

Osoby palące co najmniej tydzień przed planowanym zabiegiem powinny wstrzymać się od palenia. Tak samo po zabiegu. Palenie papierosów spowalnia bowiem proces gojenia się ran i blizn oraz zwiększa ryzyko powikłań. Pacjent powinien poinformować lekarza o swojej kondycji fizycznej, o wszelkich nałogach oraz chorobach. Z reguły każdy specjalista przeprowadzający plastykę brzucha kieruje na badania dotyczące morfologii, cukru, krzepliwości krwi oraz badania serca.

Zobacz też: Keratynowe prostowanie włosów i ich odbudowa

Ile kosztuje plastyka brzucha? Komplikacje i utrata zdrowia

– infekcja

– krwawienie

– skrzepy krwi

– asymetria brzucha

– asymetria w położeniu pępka

Są to powikłania, które występują bardzo rzadko. Aby zminimalizować ryzyko komplikacji należy kierować się do renomowanych klinik, które wykonały setki takich zabiegów a lekarze w nich pracujący mają spore doświadczenie w dziedzinie chirurgii plastycznej oraz cieszą się dobrą opinia wśród pacjentów.

Obrzęk, ból i zasinienie okolicy zabiegowej to normalne następstwa operacji. Nie należy się nimi martwić ponieważ znikają po kilku tygodniach od zabiegu.

Zobacz też: Jak zlikwidować zmarszczki na twarzy?

Rekonwalescencja po operacji powłok brzusznych

Po zabiegu należy stosować odpowiedni pas uciskowy przez okres około miesiąca. Zdjęcie szwów następuje zwykle do 10 dni od operacji. Dochodzenie do pełnej sprawności zależy w głównej mierze od odporności organizmu pacjenta. Uczucie dyskomfortu i bólu niweluje się poprzez stosowanie leków przeciwbólowych. Zaleca się także picie zwiększonej ilości płynów. Po trzech tygodniach możliwy jest powrót do pracy ale nadal trzeba przestrzegać zaleceń lekarza. Należy unikać dźwigania przedmiotów oraz ciężkiej pracy fizycznej. Trzeba również zdawać sobie sprawę, że po operacji brzucha mogą pozostać dość duże blizny, które z czasem będą jaśnieć. Można także skorzystać z zabiegów zmniejszających widoczność blizn pooperacyjnych.

Ile kosztuje plastyka brzucha?

Cena operacji powłok brzusznych w dużym stopniu uzależniona jest od jej rozmiaru. Przy mini plastyce brzucha cena nie powinna być większa niż 7 tys. zł. Uogólniony koszt zabiegu waha się w granicach od 7 000 do nawet 18 000 zł. Zapłacimy więcej jeśli dodatkowo lekarz wykonuje liposukcję, czyli odsysanie tłuszczu. Podany cennik to jedynie uśredniony wynik. Konkretny koszt za plastykę brzucha można poznać dopiero przy konsultacji lekarskiej.

Przed przystąpieniem do zabiegu warto zapoznać się z ofertą wielu klinik. Plastyka brzucha jest dość poważnym zabiegiem chirurgicznym. Lepiej więc dokładnie sprawdzić wykształcenie oraz doświadczenie lekarza oraz zapoznać się z opiniami na temat ośrodka, w którym chcemy wykonać operację.

Oceń