Modelowanie kształtu nosa

Wraz z rozwojem technologicznym, towarzyszącym nam na przestrzeni ostatnich lat, bardzo rozwinęła się chirurgia plastyczna. Coraz więcej osób jest w stanie pozwolić sobie na operację modelującą twarz i ciało, ze względu na łatwy dostęp do tego typu zabiegów oraz większe bezpieczeństwo niż jeszcze przed kilkoma laty. Z usług chirurgów plastycznych korzysta więc mnóstwo osób na całym świecie, w tym głównie kobiety, chcące poprawić swój wygląd. Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest korekta nosa. Na czym polega zabieg i ile kosztuje operacja nosa?

Na czym polega operacja nosa i w jakim celu się ją wykonuje?

Operacja nosa pozwala na nadanie mu naturalnej budowy, poprzez wyrównanie asymetrii, zmianę kształtu tkanki kostnej i/lub chrzęstnej oraz optyczne zmniejszenie jego rozmiaru.

Na operację plastyczną nosa decydują się osoby, które nie są zadowolone z jego wyglądu. Kształt ludzkiego nosa może być całkowicie specyficzny, dlatego każdy zabieg powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Najczęściej jednak operacji dokonuje się poprzez wizualne pomniejszenie, modelowanie części kostnej w celu usunięcia tzw. garba lub dokonanie zmiany wyłącznie w obrębie części chrzęstnej, czyli czubka nosa, który może być zbyt szeroki albo niepasujący. Chirurdzy mają ponadto do czynienia z nosami całkowicie zdeformowanymi, jak i tymi, w przypadku których operacja jest zabiegiem czysto estetycznym i przeprowadza się ją wyłącznie ze względu na własne upodobania pacjenta.

Zobacz też: Ile kosztuje odsysanie tłuszczu?

Nos jest bez wątpienia bardzo istotną częścią twarzy, która wpływa na całą jej estetykę. Nic więc dziwnego, że wiele osób z lekkimi deformacjami źle czują się ze swoim wyglądem i chcą dążyć do narzuconego przez społeczność ideału. Operacja plastyczna jest dobrą metodą, aby poczuć się pewniej we własnym ciele, jednak wiele osób zadaje sobie pytanie – ile kosztuje operacja nosa? Tego typu zabiegi są dość kosztowne i stąd też panuje powszechne przekonanie, że jedynie wyjątkowo zamożne osoby mogą sobie pozwolić na operację plastyczną. W rzeczywistości zabiegi modelujące nos dokonuje coraz więcej osób. Brak gotówki na koncie bankowym nie wyklucza wykonania zabiegu. Obecnie można skorzystać z systemu dogodnych rat, dostosować je do zarobków i powoli spłacać.

Ile kosztuje operacja nosa? Powikłania i utrata zdrowia

Decyzja zmiany kształtu nosa wiąże się jednak niejako z dużą odwagą – choć sam zabieg nie jest bolesny, w wielu przypadkach po operacji można spotkać się z bólem, obrzękami, zasinieniem, zaburzeniami drożności nosa i ogólnym dyskomfortem. Jednak są to tylko przejściowe dolegliwości, które po około dwóch tygodniach znikają bez śladu.

Zobacz też: Jak dbać o cerę?

Sama drastyczna zmiana wyglądu odstrasza wiele osób, inne zaś jeszcze bardziej zachęca. Należy jednak liczyć się także z działaniami niepożądanymi, które na szczęście zdarzają się bardzo rzadko. Są to:

– całkowita zmiana wyglądu twarzy, pacjent nie może przyzwyczaić się do nowego nosa

– niezadowolenie pacjenta z kształtu nosa

– zniekształcenie nosa

– nierówności i asymetria nosa

– reakcja na leki znieczulające

– krwotok

– infekcja

– uszkodzenie nerwu

– uszkodzenie sąsiednich struktur anatomicznych

– zaburzenia węchu

– blizny i zrosty wewnątrz nosa

Bez wątpienia decyzja o dokonaniu operacji plastycznej nosa nie należy do łatwych i zanim ostatecznie się ją podejmie, warto chociażby skonsultować ten pomysł z najbliższymi.

Zobacz też: Jak usunąć zmarszczki na czole?

Ile kosztuje operacja nosa?

Średnia cena operacji plastycznej nosa wynosi około 7 tysięcy złotych. W wielu klinikach możemy zamiast konkretnej kwoty spotkać się z przedziałem cenowym, sięgającym nawet kilkunastu tysięcy złotych, co może odstraszyć wielu zainteresowanych. W rzeczywistości dokładną cenę możemy poznać jedynie po indywidualnej wizycie u chirurga plastycznego. Operacja poważnych deformacji będzie bez wątpienia bardziej kosztowna niż drobny zabieg korekcyjny, który w wielu klinikach można wykonać już za 4 tysiące złotych. Pełna korekcja nosa to wydatek rzędu 12 – 14 tysięcy złotych. Koszt zabiegu zależy więc od jego trudności, dlatego każdy pacjent, który marzy o zmianie kształtu nosa powinien udać się do doświadczonego specjalisty, który w profesjonalny sposób wyceni operację.

Należy jednak pamiętać, że operacja plastyczna nosa jest zabiegiem inwazyjnym. Zanim podejmiemy decyzję o wybraniu tej właśnie kliniki, warto przyjrzeć się opiniom na jej temat i porównać ceny w kilku różnych miejscach. Nie warto wybierać najtańszej możliwej opcji – choć nasz budżet z tego skorzysta, możemy później borykać się z powikłaniami pooperacyjnymi. Ile kosztuje operacja nosa? Cena zabiegu nie tylko może obejmować kwestię finansową ale także i zdrowotną. Tak więc od lekarza, który podejmie się zleconej przez nas operacji zależy nie tylko nasz przyszły wygląd, ale również zdrowie. Dlatego należy wybrać doświadczonego specjalistę w swojej dziedzinie, aby móc szybko i bez komplikacji cieszyć się nowym, wymarzonym nosem.

Oceń