Ile kosztuje liposukcja oraz jakie mogą wystąpić powikłania po zabiegu?

Nadwaga i otyłość, a także nieprawidłowe (pod względem lokalizacji) odkładanie tkanki tłuszczowej to problemy, z którymi boryka się coraz większa liczba osób. Problem ten najczęściej dotyczy kobiet i związany jest nie tylko z nieprawidłową dietą i ograniczonym wysiłkiem fizycznym, ale również zaburzeniami hormonalnymi (choroby tarczycy) i przewlekłym stresem oraz związanymi z nim zachowaniami. Część osób ponadto boryka się z uwarunkowaniami genetycznymi, które na dzień dzisiejszy nie są możliwe do zmodyfikowania. Skuteczną terapią w ich przypadku mogłaby okazać się jedynie terapia genowa, która nadal pozostaje w fazie doświadczalnej badań. W przypadku osób, które pragną odchudzić niektóre okolice ciała skuteczną metodą okazuje się liposukcja. W artykule znajdziesz informacje mówiące o tym jakie powikłania mogą wystąpić po zabiegu liposukcji oraz ile kosztuje odsysanie tłuszczu.

Zobacz też: Powiększanie piersi

Gdy dieta nie pomaga…  odchudzi Cię liposukcja

Za pierwszą pomoc w przypadku nadprogramowych kilogramów uznać można zmianę diety. Wprowadzenie większej ilości warzyw i owoców, sycących kasz oraz dużej ilości płynów jednak nie zawsze pomaga. Często powodem braku utraty kilogramów jest zwolniony metabolizm i rozleniwione jelita. W tym momencie zazwyczaj sięgamy po kolejne narzędzie, którym jest wysiłek fizyczny. Jednak przeprowadzane każdego dnia wyczerpujące treningi szybko nas zniechęcają do dalszych ćwiczeń. Głodówki także nie dają zazwyczaj pożądanych efektów. Stan ten uwarunkowany jest zbyt małym dowozem energii, który powoduje odkładanie przez organizm zapasów na później.

Na wspomnienie zasługują również reklamowane w telewizji i innych mediach preparaty odchudzające. Faszerowanie się tabletkami często daje chwilowy efekt. Pobudzony przez zawarte w preparatach substancje organizm pozbywa się kilku kilogramów, jednak po ich odstawieniu powraca do swojej wyjściowej masy. Po wielu nieskutecznych miesiącach, bądź też latach nierównej walki z pomocą może przyjść… liposukcja.

Zobacz też: Odmładzanie dłoni tkanką tłuszczową

Chirurgiczne odsysanie tłuszczu – prawdy i mity

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu to coraz częściej wybierany w Polsce sposób walki z nadwagą. Przeprowadzany w wielu ośrodkach zabieg cieszy się popularnością nie tylko ze względu na swoją skuteczność, ale również fałszywe przeświadczenie, mówiące o braku przymusu stosowania diet i ćwiczeń fizycznych.

Przeprowadzane w czasie trwającej około dwóch godzin operacji usunięcie komórek tłuszczowych nigdy nie daje 100 % efektu. Pozostałe w organizmie komórki tłuszczowe, przy powrocie przez pacjenta do starych przyzwyczajeń żywieniowych, często przerastają i tworzą nieestetyczne fałdki co jest przyczyną deformacji ciała.

Zobacz też: Plastyka opadających powiek odmłodzi Cię o kilka lat

Należy pamiętać, że odsysanie tłuszczu nie jest metodą odchudzającą całe ciało a jedynie wspomagającą proces odchudzania oraz modelującą sylwetkę np. w przypadku zbyt obfitych bioder i ud lub wystającej fałdki na brzuchu lekarz chirurg może odessać nadmiar tkanki tłuszczowej z danej okolicy i ukształtować ciało tak, aby nabrało ładnych kształtów. Przekonanie, że liposukcja pozbawi nas tkanki tłuszczowej i uczyni zgrabnymi modelkami jest błędne. Osoby otyłe nie mogą skorzystać z tego zabiegu ze względu na ryzyko zagrażających życiu powikłań. Odessanie zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej może prowadzić do śmierci pacjenta. Gdy interesuje nas liposukcja to zaczynamy zastanawiać się ile kosztuje odsysanie tłuszczu, ale warto także sprawdzić czy Klinika Chirurgii Plastycznej cieszy się dobrą opinią i czy posiada wyspecjalizowany personel. Doświadczony i odpowiednio wykształcony lekarz kwalifikuje do zabiegu tylko takich pacjentów, którzy spełniają wszystkie warunki (z anatomicznego punktu widzenia) oraz posiadają idealne wyniki badań.

Zobacz też: Na czym polega korekcja odstających uszu

Powikłania po liposukcji

Odsysanie tłuszczu podobnie jak inne zabiegi przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym charakteryzuje się możnością wystąpienia działań niepożądanych. Za najgorsze z nich uznać można śmierć pacjenta. W czasie operacji przypadkowe przecięcie dużych naczyń może spowodować krwotok. Może także dojść do wstrząsu hipowolemicznego w wyniku usunięcia zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej. Ponadto może nastąpić reakcja anafilaktyczna na zastosowane leki znieczulenia ogólnego, a także zamknięcie światła tętnic poprzez materiał zatorowy, którym są usuwane komórki tłuszczowe (jest to tzw. zator tłuszczowy). Inne powikłania to zakażenie, martwica tkanek oraz uszkodzenie nerwów. Oczywiście są to powikłania, które występują bardzo rzadko. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań, ilość odessanego tłuszczu nie może wynosić więcej niż 3 litry.

Sam niepowikłany zabieg to metoda efektywna wyłącznie w przypadku chęci zmiany stylu życia przez pacjenta. Powrót do poprzednich nawyków to najczęstszy powód braku efektów.

Zobacz tez: Przeszczep tkanki tłuszczowej – walka ze starzeniem skóry

Ile kosztuje odsysanie tłuszczu?

Zabieg odsysania tłuszczu wykonywany jest w wielu klinikach. Cena liposukcji zależna jest nie tylko od renomy ośrodka, ale również od wybranej przez pacjenta partii ciała. Zabieg usunięcia komórek tłuszczowych zazwyczaj związany jest z kwotą od 3 000 do 10 000 zł. W przypadku niektórych klinik do kwoty tej należy doliczyć tzw. koszt doby hotelowej. Liposukcja ud to koszt około 7 tysięcy złotych, a za odsysanie tłuszczu z podbródka zapłacimy około 4 tysięcy.

Odsysanie tłuszczu cena:

Brzuch – 7 000 zł

Talia – 6 000 zł

Biodra –  6 000 zł

Plecy  – 6 000 zł

Ramiona – 6 000 zł

Kolana – 5 500 zł

Oceń