Zdrowy styl życia…

Zdrowy styl życia pozwala uniknąć wielu chorób, zapewnia dobre samopoczucie i długie życie. Aby wyglądać zdrowo i atrakcyjnie jesteśmy w stanie zrobić bardzo wiele. Jednak pomimo, że większość z nas początkowo gotowych jest do ogromnych poświęceń, to jednak bardzo często szybko się zniechęcamy brakiem natychmiastowych efektów.

Zdrowy styl życia – odpoczynek, sen, ograniczenie stresu

Odpoczynek to podstawa zdrowego stylu życia. Pozwala na regenerację organizmu po ciężkim wysiłku czy codziennej pracy. Pamiętaj, by dobrze się wysypiać, ograniczyć stres i starać się nie myśleć co wydarzyło się w ciągu całego dnia. Zastosuj techniki relaksacyjne, weź gorącą kąpiel, włącz ulubioną muzykę i po prostu się odpręż. To pozwoli Ci spokojnie zasnąć i odzyskać siły by sprostać zadaniom, które czekają Cię następnego dnia.

Zobacz też: Ciągły stres skróci Ci życie

Zdrowy styl życia – odpowiednie odżywianie

Wielu zapomina o tym, jak bardzo ważna jest odpowiednia dieta, która dobrze i właściwe dobrana pozwoli nam nie tylko na efektywne odchudzanie, ale wpływa też na stan skóry, włosów czy paznokci oraz na nasze samopoczucie. Produkty zbożowe, nabiał, warzywa, ryby, rośliny strączkowe oraz odpowiednia ilość wypijanej wody w ciągu dnia pozwolą uniknąć nie tylko nadwagi ale też wielu chorób, które są związane ze spożywaniem niezdrowego jedzenia.

Należy unikać:

  • niezdrowych tłuszczy zwierzęcych, których duża ilość w diecie może prowadzić do miażdżycy i zatkania światła naczynia krwionośnego
  • soli, która prowadzi do nadciśnienia i chorób związanych z układem sercowo – naczyniowym
  • cukru i słodyczy, które w efekcie mogą wywołać cukrzycę, dodatkowo zawierają niezdrowe tłuszcze.

Zobacz też: Czy kawa jest zdrowa? Wady i zalety kawy

Zdrowy styl życia – unikaj głodówek

Stosując długotrwałe głodówki można zrobić sobie krzywdę i takie odchudzanie narobi więcej szkód niż korzyści. Dobra dieta powinna zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały. Pomocne mogą okazać się również różne suplementy.

Zdrowy styl życia – wprowadź do diety zdrowe tłuszcze

Spożywaj zdrowe tłuszcze takie jak olej rzepakowy, olej kokosowy i lniany. Zawierają one cenne kwasy Omega – 3 oraz obniżają poziom cholesterolu, szczególnie wartościowy w tej kwestii okazuje się olej lniany. Pamiętaj, aby zachował on swoje wartościowe walory, powinien być przechowywany w lodówce, w ciemnej butelce i powinien być spożywany na zimno np. do sałatek. Idealny do smażenia w wysokiej temperaturze jest olej rzepakowy oraz olej kokosowy.

Zobacz też: Właściwości oleju lnianego

Zdrowy styl życia – aktywność fizyczna

Dietę dobrze jest wspomóc ćwiczeniami. Jeśli nie lubimy, bądź z powodów zdrowotnych nie możemy wykonywać większego wysiłku, dobry też będzie np. codzienny marsz, wchodzenie po schodach. Bardzo przyjemną formą umiarkowanego wysiłku jest pływanie, które korzystnie wpływa na cały organizm i ciało. Codzienne ćwiczenia zmniejszają prawdopodobieństwo zachorowania na wiele chorób a także przedłużają życie o kilka lat.

Zdrowy styl życia – unikaj alkoholu, papierosów i narkotyków

Pamiętaj, że używki typu alkohol, papierosy czy narkotyki działają bardzo niekorzystnie na organizm człowieka, prowadzą do wielu chorób związanych z układem krwionośnym, oddechowym, nerwowym oraz skracają w znacznym stopniu życie. Zawały serca, udary mózgu czy choroby wątroby to tylko kilka z konsekwencji korzystania z używek. Jeżeli chcesz żyć długo i zdrowo nie pal papierosów, nie nadużywaj alkoholu i bezwzględnie unikaj narkotyków.

Zdrowy styl życia ma same korzyści. Warto aby nasza dieta była stale utrzymywana a aktywność fizyczna towarzyszyła nam każdego dnia. Dzięki temu będziemy cieszyć się zdrowiem i atrakcyjnym wyglądem przez cały czas.

Ciągłe zmęczenie czyli dlaczego brak Ci energii życiowej?

Jak skutecznie schudnąć?

Co pomaga w odchudzaniu? Wpływ wapnia na odchudzanie

Oceń