Ostatnimi czasy w całej Europie zapanowała moda na praktykowanie medytacji. Sięgająca swoimi korzeniami do tradycji wschodnich medytacja na dobre zakorzeniła się również w naszym kraju. Szybko powstają kolejne ośrodki medytacyjne, w których pod okiem mistrza możemy uczyć się tej trudnej sztuki.

Co tak trudnego może być jednak w wydawało by się na pozór zwykłym siedzeniu z wyprostowanymi plecami? Otóż sprawa nie jest tak prosta jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. Okazuje się, że wykonywanie medytacji w sposób prawidłowy wymaga wielu miesięcy regularnych ćwiczeń.

Zobacz też: Ciągły stres skróci Ci życie

Nie jest bowiem łatwo zachować przez dłuższy czas całkowicie wyprostowanej sylwetki, a umiejętność przebywania myślami w teraźniejszości jest już sztuką, którą są w stanie opanować tylko naprawdę nieliczni. Przeciętny człowiek siadając i próbując uspokoić myśli jeszcze bardziej się w nich pogrąża. Myślimy o wszystkich codziennych problemach i nie potrafimy się odprężyć.

Sztuka medytacji polega jednak na czymś, co jest dla współczesnego człowieka niezwykle trudne, a mianowicie rezygnacji z osiągania jakichkolwiek celów. Medytacja to bowiem po prostu siedzenie w ciszy i przyglądanie się bez jakichkolwiek oczekiwań wszelkim swoim reakcjom. Całkowicie bez jakiegokolwiek oceniania.

Jak radzić sobie ze stresem?

Jak być lubianym w towarzystwie?

Jak znaleźć pracę, która będzie Twoją pasją?

Oceń