Długie życie, zdrowie i uroda

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zaczyna przykładać uwagę do swojego wyglądu. Pogoń za młodością sprawia, że niemal każdy zdaje sobie sprawę z zalet, które niesie za sobą zdrowy tryb życia. W mediach promuje się aktywność fizyczną i zbilansowaną dietę. Jednak mimo to duża część społeczeństwa wciąż zadaje sobie pytanie – jak dbać o siebie? Co zrobić, żeby żyć zdrowo oraz zachwycać innych młodym wyglądem i dobrym samopoczuciem.

Jak dbać o siebie?

W zależności od tego, co chce osiągnąć dana osoba, istnieje kilka różnych odpowiedzi na to pytanie. Przede wszystkim bardzo istotne są naturalne predyspozycje oraz sprawy genetyczne, które warunkują wiele procesów zachodzących w organizmie. Na pewno warto zatroszczyć się o odpowiednią ilość ruchu oraz ćwiczeń fizycznych, które zapewnią pełną sprawność i będą pomocne w drodze do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Jednak należy pamiętać, że samo to nie zawsze wystarczy. Najlepsze efekty daje połączenie ćwiczeń oraz diety. Aby mieć całkowitą pewność, że osiągniemy w pełni nasz cel, najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów.

Zobacz też: Sok noni na raka – właściwości i skutki uboczne

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie – jak dbać o siebie można rozważyć również inne możliwości. Przykładowo, osoby z problemami z cerą mogą pomyśleć o wizycie u dermatologa, który pomoże poprawić ogólną kondycję skóry. Na pewno wpłynie to w dużym stopniu na poprawę wizerunku i lepsze postrzeganie naszej urody przez płeć przeciwną. W przypadku kobiet warto również raz na jakiś czas skorzystać z usług profesjonalnej kosmetyczki, która pomoże dobrać we właściwy sposób kosmetyki oraz makijaż. Wpływa to nie tylko na poprawę samopoczucia, lecz również wzrost samooceny i pewności sobie.

Jak żyć zdrowo? Uważaj na to co jesz!

– dbaj o urozmaicenie posiłków

– staraj się unikać smażonych i tłustych potraw

– pij dużo wody i soków warzywnych

– jedz zielone warzywa

– spożywaj mięso z umiarem

– unikaj tłuszczy zwierzęcych

– jedz ryby trzy razy w tygodniu

– unikaj cukru i słodyczy

– unikaj słonych przekąsek

– spożywaj olej lniany i rzepakowy, są źródłem dużych ilości kwasów Omega – 3

– jedz małe posiłki

– unikaj jedzenia w biegu

– przygotowuj posiłki samodzielnie

– ogranicz wieczorne podjadanie

Zobacz też: Jak dobrze się wyspać aby rano wstać wypoczętym?

Porady jak żyć zdrowo:

– rzuć palenie – jeśli  chcesz zwiększyć długość swoje życia o kilkanaście lat to zerwij z nałogiem palenia. Papierosy zawierają bardzo dużo szkodliwych substancji, które wdychane do płuc dostają się do organizmu, wyniszczając go. W efekcie palacz może zachorować na nowotwory, najczęściej na raka płuc i choroby układu sercowo –naczyniowego. Młode kobiety, które chciałyby zachować młodość na dłużej powinny unikać palenia papierosów. Prowadzą one do wyniszczania komórek skóry, wysuszenia i powstawania przedwczesnych zmarszczek. Ponadto palenie sprawia, że skóra staję się ziemista i bez młodzieńczego blasku.

– ogranicz stres – życie w ciągłym stresie zapewnia człowiekowi powolną śmierć, dlatego tak ważne jest wyciszenie się i relaksacja. Problemy ze snem, przyspieszony oddech, bóle głowy, pocenie się to pierwsze negatywne objawy stresu. Długotrwałe napięcie nerwowe prowadzi do pogorszenia pamięci, rozdrażnia i osłabiania organizmu. Zwiększa się ryzyko chorób serca, otyłości i depresji. Jak żyć zdrowo? Warto trochę zwolnić, wyciszyć się i odpocząć.

Zobacz też: Właściwości oleju kokosowego

– ruszaj się – obecnie dominuje siedzący tryb życia, poruszanie się na rowerze i chodzenie pieszo zastąpiliśmy jazdą samochodem. Praca biurowa to także siedzący tryb życia. Wracamy do domu zmęczeni, brak nam sił na ruch i ćwiczenia. Zasiadamy przed telewizorem i oglądamy ulubiony film. Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Brak ruchu skraca nam życie o kilkanaście lat więc jeśli chcesz żyć zdrowo to ruszaj się!

Jak żyć zdrowo? Oczyszczacz powietrza

W obecnych czasach mamy do czynienia z bardzo zanieczyszczonym powietrzem. Szczególnie w okresie jesienno –zimowym, kiedy zanieczyszczenie powietrza smogiem jest bardzo wysokie. Wdychanie szkodliwych substancji niekorzystnie wpływa na układ oddechowy i funkcjonowanie całego organizmu. W odległej przyszłości może to skutkować zachorowaniem na różne typy nowotworów.

Rozwiązaniem może okazać się zakupienie odpowiedniego urządzenia zwanego oczyszczaczem powietrza. Jego zadaniem jest prawie całkowita likwidacja pyłów PM 2,5 i PM 10, których przyczyną powstawania są domowe piece grzewcze, transport samochodowy, elektrownie węglowe i zakłady przemysłowe. Przebywanie w czystym powietrzu uchroni od chorób i zapewni długie i zdrowe życie.

Zobacz też: Jak zwiększyć energię życiową?

Oczyszczacz nie tylko usuwa szkodliwe pyły z powietrza ale filtry w nim zawarte zatrzymują cząsteczki kurzu i niektóre alergeny, niszczą pleśń, grzyby, roztocza, wirusy i bakterie. Polecany jest szczególnie dla alergików i osób z obniżoną odpornością, które często zmagają się z przeziębieniem i chorobami ze strony układu oddechowego.

Niektóre oczyszczacze mają wbudowaną dodatkową funkcję zwaną jonizatorem powietrza. Jego zadaniem jest eliminacja negatywnego działania jonów dodatnich, które emitowane są przez urządzenia elektryczne. Aby żyć długo warto dbać o siebie i zdrowie swoich bliskich. Dzięki takiemu urządzeniu, powietrze w naszym domu będzie czyste i świeże.

 

Odpowiadając na pytanie jak dbać o siebie i żyć zdrowo trzeba wziąć pod uwagę całkowitą zmianę stylu życia. Nie jest to łatwe zadnie dlatego warto wprowadzać zmiany powoli. Stawianie sobie nowych wyzwań i dążenie do nich małymi krokami pozwoli na całkowite wyeliminowanie niezdrowych nawyków.

Oceń