Masaż relaksacyjny to efektywna forma terapii cielesnej. Jej podstawowym celem jest wprowadzenie organizmu w stan relaksu , poprzez wywarcie odpowiednich bodźców. Zabieg ten odciąża umysł i redukuje napięcie mięśniowo – nerwowe, dzięki czemu zmniejsza poziom stresu i skutecznie odpręża pacjenta. Masaż relaksacyjny wpływa pozytywnie także na wiele aspektów związanych z funkcjonowaniem organizmu.

Komu polecany jest masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny doskonale sprawdza się zarówno w stanach zmęczenia fizycznego, jak i umysłowego. Zalecany jest nie tylko w celach regeneracyjnych po długotrwałym wysiłku, ale również w zmaganiach z bezsennością, chronicznym zmęczeniem, uczuciem napięcia mięśniowego, stresem, poczuciem braku energii czy nerwową nadpobudliwością. Zabieg ten należy do najbardziej delikatnych, pozbawionych nadmiernej intensywności masaży. Przeprowadza się go w wyciszonej oraz spokojnej atmosferze, dzięki czemu pacjent może w pełni się rozluźnić oraz oderwać od problemów natury fizycznej oraz psychicznej.

Masaż leczniczy

Zobacz też: Masaż bańką chińską

Jak masaż relaksacyjny działa na organizm?

Prawidłowo wykonany masaż relaksacyjny efektywnie niweluje dolegliwości bólowe. Może być stosowany wspomagająco w rehabilitacji powypadkowej, a także po kontuzjach. Zabieg ten poprawia metabolizm, dzięki czemu przyspiesza proces spalania tłuszczu. Odpowiada za poprawę ukrwienia ciała oraz zapobiega powstawaniu żylnych zakrzepów poprzez rozszerzenie naczyń włosowatych. Wykonanie masażu relaksacyjnego stymuluje ponadto układ limfatyczny, wzmacniając tym samym odporność organizmu i przyspieszając proces usuwania toksyn.

Zobacz też: Jak usunąć zmarszczki na czole?

Jak wygląda zabieg?

Masaż relaksacyjny może obejmować wszystkie partie ciała, bądź też skupiać się tylko na jednym lub kilku obszarach. W ramach zabiegu stosowane są różne techniki. Masażyści najczęściej zaczynają od głaskania i ugniatania ciała, stopniowo zwiększając napięcie oraz nacisk. Następnie przechodzą do delikatnego rozcierania i oklepywania ciała. Ruchy w masażu relaksacyjnym z reguły wykonywane są w sposób płynny i powolny.

Oceń