Jakie są najbardziej powszechne typy kobiecej sylwetki, które posiadają Polki? Są to figury zwane gruszka, jabłko, klepsydra i rożek. Ale czy tak naprawdę panie są zadowolone ze swoich kształtów?

Jakie typy kobiecej sylwetki podobają się panom?

Nie jest nowością, że panowie za najbardziej ponętne uważają kobiety prezentujące dość obfite kształty: zgrabne uda, wąska talia, spora pupa i biust, czyli figura klepsydry.

O jakiej figurze marzą kobiety?

Obecnie na wybiegach mody najczęściej widzimy bardzo wychudzone modelki z niewielkim biustem i wąskimi biodrami, czyli figurę rożka co wpędza niektóre kobiety w kompleksy. Dlatego w dzisiejszych czasach dziewczyny dążą do tego, by posiadać szczupłą sylwetkę.

Nadal chętnie jednak patrzymy na dość szczupłe, ale w kobiecych kształtach modelki. Co jednak zrobić, jeśli nasza figura nie jest idealna? Panie z figurą gruszki czy jabłka często narzekają na swój typ sylwetki dlatego poprzez dietę i ćwiczenia próbują zrzucić zbędne kilogramy.

Zobacz też: Jak skutecznie schudnąć?

Jakie typy kobiecej sylwetki najczęściej posiadają Polki?

Figura gruszki inaczej nazywana trójkątem będzie charakteryzowała się małym biustem, płaskim brzuchem oraz smukłą talią. Zbyt masywne mogą być uda, łydki i pupa w porównaniu z górna częścią ciała czyli ramionami, które bywają zbyt wąskie. Figura gruszki dobrze będzie wyglądać w ubraniach, które mają za zadnie poszerzyć górna część sylwetki i ukryć mankamenty dolnej części ciała.

Kobieta w typie figury jabłko będzie posiadała duże piersi i szczupłe nogi, ale za to większy brzuch i szczupłą pupę. To typ sylwetki, który posiada wiele kobiet. Nie jest on łatwy do zaakceptowania, gdyż trudno znaleźć pasujące fasony.

Łatwiejszy jest typ figury zwany rożkiem lub odwróconym trójkątem. To odwrotność tego, co prezentuje figura gruszki, czyli szerokie ramiona przy jednoczesnym braku talii i wąskich biodrach. Równowagę pomiędzy ramionami a biodrami można przywrócić, zakładając rozszerzane spódnice lub spodnie z zakładkami, zwężane u dołu.

Zobacz też: Przeszczep tłuszczu jako skuteczna metoda walki ze starzeniem skóry

Patrząc na trendy panujące w dzisiejszej modzie, niełatwo jest zaakceptować nadmierne krągłości co jest błędem bo przecież mężczyźni uwielbiają krągłe pupy, biodra i biust. Zbyt krągła i masywna pupa bywa odbierana przez niektóre kobiety jako nadwaga, co powoduje kompleksy i wysiłki mające doprowadzić do posiadania smukłej sylwetki. Panie posiadające figurę gruszki zazwyczaj próbują zrzucić zbędne kilogramy nagromadzone w okolicy ud i bioder dobierając odpowiednie ćwiczenia. Panie z typem sylwetki jabłko chciałyby zmniejszyć obwód brzucha i talii. Istnieje na to wiele fajnych i sprawdzonych ćwiczeń jak na przykład brzuszki.

Należy jednak podkreślić, że typ figury dziedziczymy razem z genami. Figura gruszki nie ma szans zmienić się w klepsydrę. Możemy jedynie poprzez zabiegi chirurgii plastycznej poprawić to i owo aby nasza figura wyglądała bardziej proporcjonalnie. Możemy także dbać o własne ciała, pilnując wagi i jędrności jednak na odziedziczoną figurę nie mamy wpływu.

Jak się pozbyć cellulitu?

Melanotan 2 – prawdopodobne działania uboczne

Jak powiększyć biust? Kilka sprawdzonych sposobów

Oceń