Poznaj sposoby na nieświeży oddech. Wiele osób boryka się z przykrą i dokuczliwą dolegliwością jaką jest nieświeży oddech. Uczucie nieprzyjemnego smaku w ustach, powoduje często skrępowanie i zawstydzenie. Jak poradzić sobie z tym problemem, jakie są skuteczne sposoby na nieświeży oddech i jakie są jego przyczyny?

Nieświeży oddech – przyczyny

Podstawową przyczyną nieświeżego oddechu jest często niewłaściwa dieta, wielu z nas uwielbia ostro przyprawione dania z dodatkiem cebuli czy czosnku, co prowadzi do nieświeżego oddechu i niezręcznych sytuacji kiedy rozmawiając musimy wstydliwie zasłaniać usta. W tym przypadku skuteczne sposoby na nieświeży oddech to przede wszystkim zmiana diety, zrezygnowanie w niej ze składników o intensywnym zapachu.

Zobacz też: Jak usunąć kamień z zębów?

Niekiedy w organizmie człowieka rozwijają się zmiany chorobowe, takie jak zapalenie migdałków czy gardła, a także problemy z układem pokarmowym, zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzody, zaburzenia wchłaniania, grzybica czy zwężenie przełyku lub choroby wątroby. Cukrzyca oraz choroby nerek także mogą przyczyniać się do powstawania nieświeżego oddechu i niezbyt przyjemnego zapachu z ust. W tym przypadku sposoby na nieświeży oddech polegające na dbaniu o higienę jamy ustnej mogą okazać się nieskuteczne. Aby odpowiednio leczyć halitozę, bo tak nazywamy nieprzyjemny zapach z ust, konieczna będzie wizyta u lekarza, aby poprzez odpowiednie badania zidentyfikować schorzenie i zareagować odpowiednim leczeniem. Wyleczenie podstawowej choroby usunie problem w postaci nieprzyjemnego oddechu.

Jak wiadomo próchnica i inne choroby zębów są w Polsce problemem społecznym. Wielu z nas ma zaniedbane zęby, a wizytę u dentysty traktuje jako zło konieczne. Braki w higienie jamy ustnej też są tutaj istotnym problemem, nie myjemy zębów regularnie, więc efekty czuć w naszym oddechu.

Zobacz też: Idealna figura klepsydry

Sposoby na nieświeży oddech

Sposoby na nieświeży oddech, które z pewnością odniosą w tym przypadku zbawienny efekt, to regularne mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie najlepiej przy użyciu elektrycznej szczoteczki i dobrej jakości antybakteryjnej pasty do zębów. Jeśli to możliwe należy myć zęby po każdym posiłku, jeżeli brak Ci czasu to przynajmniej wypłucz jamę ustną zwykłą wodą. Spowoduje to usunięcie resztek jedzenia i spowolni namnażanie się bakterii odpowiedzialnych za brzydki zapach z ust. Mycie języka, stosowanie bakteriobójczych płynów do płukania ust (nie na bazie alkoholu), używanie nici dentystycznych do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych to podstawa w walce z nieświeżym oddechem. Warto także używać tabletek z cynkiem, które działają bakteriobójczo oraz zapobiegają uwalnianiu się substancji odpowiedzialnych za przykry zapach z ust.

Warto włączyć do jadłospisu owoce cytrusowe zwalczające w skuteczny sposób suchość w ustach, która prowadzi do powstawania nieświeżego oddechu. Zawsze noś przy sobie butelkę wody. Jeżeli nie masz pod ręką owoców pij ją małymi łyczkami, gdy tylko poczujesz pragnienie.

Zobacz też: Domowe sposoby na powiększenie ust

Jednak najpierw konieczne będzie oddanie się w ręce dobrego stomatologa, lekarza który skontroluje stan naszego uzębienia, uzupełni ubytki, zlikwiduje próchnicę, przetoki i wszelkie stany zapalne zębów i dziąseł. Dopiero wtedy dbając regularnie o higienę pozbędziemy się problemu nieświeżego oddechu.

Jak widać zawsze możemy znaleźć skuteczne sposoby na nieświeży oddech, ale najpierw musimy dokładnie zidentyfikować jego przyczynę,  przeanalizować dietę, sprawdzić stan uzębienia u dentysty, a jeśli to nie odniesie spodziewanego efektu, szukać przyczyn pod kątem chorób. Jednak zawsze pamiętajmy, że właściwa higiena jamy ustnej, regularne mycie zębów i języka po każdym posiłku, płukanie jamy ustnej i kontrolne wizyty u dentysty, to właśnie są najskuteczniejsze i najlepsze sposoby na nieświeży oddech, które stosując z pewnością pozbędziemy się tego problemu.

Sposoby na przetłuszczające się włosy

Przyczyny wypadania włosów

Melanotan 2 – prawdopodobne działania uboczne

Oceń