Jak zmniejszyć apetyt?

Jedzenie dla bardzo wielu osób to coś więcej niż tylko codzienne spożywanie posiłków, ale przyjemność. Celebrowanie w gronie rodziny, znajomych, przyjaciół to często rytuał dla wielu. Nie ma się czemu dziwić ponieważ podczas jedzenia czujemy się szczęśliwi a gdy już wypełnimy brzuszek i jesteśmy nasyceni możemy oddać się odpoczynkowi. Niestety przejadanie się, spożywanie tłustych, słodkich i ciężkich posiłków powoduje wzrost tkanki tłuszczowej i tycie. Zatem jak zmniejszyć apetyt?

Nie myśl ciągle o jedzeniu

Głównym problemem jest to, że za dużo myślimy o jedzeniu. Skończymy jeden posiłek i zastanawiamy się po jaki smakołyk jeszcze sięgnąć. Zazwyczaj przyjemność sprawia nam zjedzenie słodkiego batona lub też słonych paluszek. Nieustanne myślenie o tym co by tu jeszcze zjeść jest zgubne dla naszej zgrabnej sylwetki. Jeżeli jesteśmy świadomi problemu i tego, że nie umiemy przestać myśleć o jedzeniu musimy znaleźć sobie zajęcie, które odciągnie nas od ciągłego podjadana. Jeżeli nie pracujemy warto zająć się jakąś ciekawą pasją. Można uprawiać sporty, wyjść do miasta na zakupy, odwiedzić koleżankę lub pojeździć na rowerze.

Zobacz też: Czy warto stosować tabletki odchudzające?

Jak zmniejszyć apetyt? Ograniczenie stresu

Następną istotną sprawą jest stres, który wiele osób popycha do podjadania. Niestety w sytuacjach stresujących nie kontrolujemy ilości spożywanego jedzenia. Gdy na przykład pracujemy w biurze i mamy na biurku miskę pełną pysznych paluszków czy czekoladowych kuleczek to sięgamy po nie bezwiednie. Należy usunąć z miejsca pracy wszelkie przekąski. W zamian warto przygotować pyszną warzywną sałatkę z chudym mięsem i spożywać o regularnych godzinach. Jeżeli mamy możliwość zniwelowania do minimum stresu to warto to zrobić. Pomoże to w walce z nadmiarowymi kilogramami.

Utrzymaj uczucie sytości na dłużej

Zastanawiając się jak zmniejszyć apetyt warto pomyśleć o produktach, które dają poczucie sytości. Spożycie niewielkich ilość sprawia, że uczucie pełnego brzuszka towarzyszy nam na długo i nie odczuwamy głodu. Do takich produktów należą m. in. płatki owsiane, które dodatkowo są zdrowe. Bardzo dobrym sposobem jest też picie wody. Woda wypełnia brzuszek, nie tuczy, nie ma skutków ubocznych w postaci odkładającego się tłuszczu i jest zdecydowanie przyjazna dla kieszeni.

Zobacz też: Dlaczego nie mogę schudnąć?

Koniecznie trzeba zrezygnować ze śmieciowego jedzenia i zastąpić je dobrymi i wartościowymi produktami. Zjedzenie kawałka mięsa na obiad powoduje, że stosunkowo długo nie odczuwamy głodu i nie musimy podjadać w czasie, jaki pozostał do kolacji. Oprócz mięsa warto wypełnić obiadowy talerz porcją smacznych warzyw, kilkoma ziemniakami, makaronem lub ryżem. Połączenie tych wszystkich składników sprawi, że obiad nasyci nas na kilka następnych godzin. Warto pamiętać, że spożywana porcja nie powinna być zbyt duża.

A może tabletki na zmniejszenie łaknienia?

Istnieje też wiele preparatów, dzięki którym można ograniczyć jedzenie. Warto skonsultować się z farmaceutą, który doradzi jaki produkt najlepiej stosować w celu zmniejszenia apetytu. Nie należy kupować tabletek odchudzających na Internecie gdyż nie wiadomo z jakiego źródła pochodzą i mogą w znacznym stopniu zaszkodzić naszemu zdrowiu. Najlepiej jednak udać się z kwestią nadmiarowych kilogramów do specjalisty, który z pewnością pomoże nam odpowiedzieć na pytanie: jak zmniejszyć apetyt? Będzie to zdecydowanie najbezpieczniejszy i najzdrowszy sposób.

Zobacz też: Dieta bez efektu jojo

Nie przejadajmy się

Istotne jest aby się nie przejadać, bo to już do niczego dobrego nie prowadzi. Niestety, część osób spożywa zbyt duże posiłki i później musi ponosić tego przykre konsekwencje. Nadmierny apetyt to poważny problem, z którym trzeba się jak najszybciej uporać.

Na pewno nie jest to proste, jeśli koś je czy jadł bardzo dużo i często. Przede wszystkim trzeba sobie jasno powiedzieć, że zmniejszenie racji żywnościowych jest konieczne dla naszego zdrowia. Takie uświadomienie sobie pewnych podstaw jest niezwykle istotne, bo wszystko, co robimy ma początek w naszym mózgu. To dzięki silnej woli można wyjść z niejednego nałogu, a więc i z nałogu objadania się. Teraz już wiesz jak zmniejszyć apetyt a więc do dzieła!

Wapń a odchudzanie

Jak skutecznie schudnąć?

Jak niezdrowe jedzenie wpływa na zdrowie?

Oceń