Jak schudnąć bez ćwiczeń?

Nadwaga oraz otyłość to problemy, które dotykają coraz większą część społeczeństwa. Jak pokazują badania, w naszym kraju jest już to tak znaczny odsetek, że nie ustępujemy Amerykanom wskazywanym często jako najbardziej otyła społeczność. Z drugiej strony rośnie świadomość tego, że nadprogramowe kilogramy to bardzo niekorzystne dla zdrowia a nawet życia, zjawisko. Stale wzrasta moda na bycie szczupłym, na jedzenie typu fit, a także na uprawianie sportu i aktywność fizyczną. Do tego dostępne są niezliczone wręcz diety. Swoje usługi oferują dietetycy, trenerzy personalni i jeszcze inni specjaliści. Jednak nie każdy ma ochotę na wysiłek. Są osoby, które nie lubią ruchu i zastanawiają się jak schudnąć bez ćwiczeń?

Zobacz też: Jak zmniejszyć apetyt i utrzymać uczucie sytości?

Dla wielu osób to właśnie aktywność fizyczna i ćwiczenia są tym, co powoduje, że nawet nie rozpoczynają odchudzania. Stąd mnóstwo zapytań, jak schudnąć bez ćwiczeń? Nie ma w tym nic dziwnego, że ćwiczenia są tak nielubiane przez osoby z nadwagą ponieważ wymagają dużo wysiłku i wytrwałości. Nie każdy ma tak silną wolę by wykonywać ćwiczenia regularnie każdego dnia. Niektórzy po prostu nie lubią biegania, skakania, pływania i ruchu. Niestety prawda jest taka, że często właśnie brak ruchu doprowadza do nadwagi. Oczywiście, odchudzanie bez ćwiczeń jest możliwe, ale należy wówczas drastycznie ograniczyć ilość przyjmowanych kalorii, aby było ich dużo poniżej potrzeb organizmu. Jeśli nie chce się wykonywać ćwiczeń, warto chociaż zwiększyć ilość ruchu poprzez spacery, chodzenie pieszo do pracy, jeśli to możliwe, wchodzenie po schodach zamiast jazdy windą.

Jak schudnąć bez ćwiczeń czyli tabletki odchudzające

Warto też wspomóc się suplementami na odchudzanie. Jest ich na rynku bardzo wiele rodzajów, o różnym działaniu. Warto poczytać opinie i wypróbować te najlepsze. W sprzedaży znajduje się coraz więcej środków na odchudzanie, suplementów wspomagających zrzucanie wagi czy wpływających na ograniczenie apetytu i przyswajania tłuszczów.

Zobacz też: Jak zgubić brzuch?

Co jeszcze można polecić osobom chcącym dowiedzieć się, jak schudnąć bez ćwiczeń? Przede wszystkim unikanie niezdrowego jedzenia, wysokokalorycznego, jedzenie o regularnych porach dnia oraz koniecznie nieobjadanie się na noc. Właśnie w ten sposób przybiera na wadze wiele osób, jedząc jeden posiłek późnym wieczorem po spędzeniu całego dnia poza domem.

Pamiętaj!

  • jedz regularnie o stałych porach, najlepiej co trzy godziny
  • spożywaj małe porcje
  • jedz dużo warzywnych sałatek
  • unikaj tłustego mięsa typu wieprzowina, najbardziej odpowiedni będzie indyk lub kurczak
  • unikaj czekolady i słonych przekąsek
  • pij dużo wody
  • na kolację przygotuj coś lekkiego
  • jedz kolację trzy godziny przed snem

Choć dostępnych jest tyle metod, wcale nie oznacza, że odchudzanie jest łatwe. Szczególnie, gdy ktoś ma nie tyle nadwagę, co otyłość i nadmiarowych kilogramów jest sporo. Nie ma uniwersalnej, ani tym bardziej cudownej, metody. U każdej osoby sprawdzi się co innego. Poszczególne osoby różnią się też siłą woli i samozaparciem, a to bardzo ważny czynnik w procesie odchudzania. Najlepsze efekty przynosi połączenie równych działań w trakcie zrzucania wagi: ograniczenie ilości spożywanego jedzenia oraz zwiększenie aktywności fizycznej.

Jak szybko schudnąć?

Dieta kopenhaska – czy warto ją stosować?

Dlaczego nie mogę schudnąć?

Oceń