Jak przyspieszyć metabolizm?

Ciągle się odchudzasz! Nie jesz za wiele a mimo to tyjesz! Patrzysz na swoje koleżanki, które objadają się słodyczami lub fast foodami i nie tyją. Nie możesz się nadziwić jak to jest, że ty liczysz każdą kalorię a mimo to nie możesz schudnąć, a Twoje znajome jedzą co chcą i są szczupłe. Wszystkiemu winny jest metabolizm odpowiedzialny za przekształcenie spożytego pokarmu w energię. Jeżeli przemiana materii jest spowolniona oznacza to, że organizm spala mniej energii odkładając tkankę tłuszczową w problematycznych miejscach jak uda, brzuch czy biodra. Aby zapobiec temu procesowi warto dowiedzieć się więcej na temat jak przyspieszyć metabolizm.

Czynniki wpływające na szybkość metabolizmu

Geny maja tu duże znaczenie. Szybki metabolizm dziedziczymy po rodzicach. Jeżeli nie otrzymałaś w genach daru, którym jest przyspieszona przemiana materii nie martw się! Są sposoby by to zmienić.

Zobacz też: Skutki niedoboru snu – jak imprezowy styl życia wpływa na skórę?

Z wiekiem nasz metabolizm zaczyna powoli zwalniać co powoduje, że dużo trudniej jest nam schudnąć. Efekty są takie, że im więcej mamy lat, tym więcej tłuszczu gromadzi się np. w okolicy brzucha, w efekcie czego widzimy więcej kilogramów na wadze.

To jak szybki jest nasz metabolizm warunkuje płeć. Mężczyźni mają więcej szczęścia, gdyż są w posiadaniu większej ilości mięśni, którym w normalnych funkcjonowaniu potrzebna jest duża dawka energii, skutecznie spalając tym samym kalorie.

Zobacz też: Masaż bańką chińską – jak działa na skórę?

Jak przyspieszyć metabolizm?

Pacjenci bardzo często skarżą się, że choć starają się odżywiać racjonalnie i biorą sobie do serca zalecenia dietetyków, mają ogromne problemy ze skutecznym pozbyciem się zbędnych kilogramów. Ich waga nie chce choćby drgnąć, pomimo stosowanej diety, rośnie jednak natychmiast, gdy tylko pozwolą sobie na choćby najdrobniejsze odstępstwo od niej. Przyczyną opisywanych problemów może być spowolniony metabolizm. Na szczęście, istnieje kilka sposobów na jego skuteczne przyspieszenie, tak by schudnąć i stracić kilka nadmiarowych kilogramów.

Jak przyspieszyć metabolizm? Wysypiaj się

Najbardziej naturalnym sposobem na przyspieszenie metabolizmu jest zdrowy sen i nikt nie każe nam wcale spać po dwanaście godzin w ciągu doby. Wystarczy siedem lub osiem godzin snu, aby organizm skutecznie i w naturalny sposób poradził sobie z problemem, który uniemożliwia nam pozbycie się nadwagi.

Zobacz też: Na czym polega makijaż permanentny?

Jak przyspieszyć metabolizm? Jedz regularnie

Innym rozwiązaniem jest jedzenie niewielkich, ale częstych posiłków. Trawienie staje się dzięki temu czymś naturalnym dla naszego brzucha, a organizm nie ma problemu z uporaniem się z nadmierną ilością pożywienia.

Jak przyspieszyć metabolizm? Pij wodę

Aby schudnąć, dobrym pomysłem jest też dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości płynów. Najzdrowsza jest w tym kontekście woda niegazowana i najlepiej zimna. Organizm musi się bardziej napracować, by ogrzać zimną wodę do temperatury ciała a tym samym spala więcej energii. Dietetycy nie mają także nic przeciwko zielonej herbacie, a nawet kawie.

Zobacz też: Jak się pozbyć cellulitu?

Jak przyspieszyć  metabolizm? Unikaj przegrzania

Nie przegrzewaj się. Staraj się przebywać w pomieszczeniach, które mają odpowiednią temperaturę oraz unikaj gorących kąpieli. Chłód przyspiesza nasz metabolizm, gdyż organizm zmuszony jest skutecznie pracować na pełnych obrotach, by się ogrzać.

Jak przyspieszyć metabolizm? Stosuj aktywność fizyczną

Wysiłek fizyczny pozwoli Ci na wzmocnienie masy mięśniowej i skuteczne zwiększenie metabolizmu. Dostosuj ćwiczenia do własnych sił, aby gimnastyka stała się przyjemnością a nie męczarnią, ponieważ tylko regularność ich stosowania zapewni Ci przyspieszenie metabolizmu. Ćwiczenie mięśni brzucha nawet bez znacznej utraty wagi poprawia sylwetkę.

Zobacz też: Domowe sposoby na powiększenie ust

Jak przyspieszyć metabolizm? Jedz nabiał

Spożywaj produkty pochodzenia mlecznego. Posiłki zawierające przetwory mleczne takie jak mleko, jogurty naturalne, sery twarogowe skutecznie wspomagają odchudzanie oraz prowadzą do zmniejszenia komórek tłuszczowych w rejonie brzucha i ud oraz sprzyjają utracie zbędnych kilogramów.

Jak widać powyższe wskazówki nie wymagają dużego wysiłku i ciężkich poświęceń, aby nieco schudnąć. Wystarczy zmienić tylko kilka drobnych szczegółów w codziennym życiu, aby podkręcić metabolizm oraz cieszyć utratą wagi każdego dnia.

Jak skutecznie schudnąć?

Lody a odchudzanie – czy lody odchudzają?

Dieta bez efektu jojo – jak utrzymać dietę po odchudzaniu?

Oceń