Dlaczego nie mogę schudnąć mino stosowania diety i ćwiczeń? Na pewno wiele kobiet zadaje sobie to pytanie. Jak to jest, że jedni jedzą co im się podoba, napychają się słodyczami i pozostają szczupli a inni muszą mocno się namęczyć by nie przytyć?

Dlaczego nie mogę schudnąć?

Za brak efektów odchudzania może być odpowiedzialny gen otyłości, który zwiększa ryzyko jej powstania aż o 70%  w porównaniu z osobami, które nie posiadają tego genu. Gen otyłości nazywany jest FTO i ma on istotny wpływ na łaknienie i ilość spożywanych posiłków. Osoby z genem FTO mają większy apetyt, w efekcie jedzą więcej i spożywają produkty bardziej kaloryczne. Naszą nadwagę warunkuje także metabolizm, który u każdego człowieka jest inny ponieważ zależy od płci i wieku. Tempo przemiany materii określa to jak szybko tyjemy, spalamy kalorie i chudniemy.

Zobacz też: Dieta bez efektu jojo czyli jak utrzymać wagę po odchudzaniu?

Jeżeli nasi rodzice czy dziadkowie mieli nadwagę to my też mamy predyspozycję do nadmiernego przyrostu masy ciała nie tylko poprzez występowanie genu otyłości ale także poprzez przejęcie złych nawyków żywieniowych po rodzicach. Mimo większego ryzyka występowania otyłości u osób z genem FTO można w skuteczny sposób zapobiec lub zatrzymać proces tycia i powstawania nadwagi poprzez prowadzenie zdrowego stylu życia, stosowanie odpowiedniej diety i aktywności fizycznej.

Jeżeli uważasz, że posiadasz gen FTO możesz skorzystać z pomocy laboratorium i zbadać próbkę DNA. Dzięki temu uzyskasz informację jak Twój organizm reaguje na różnego rodzaju aktywność fizyczną i przede wszystkim dowiesz się jak reaguje na tłuszcze i węglowodany spożywane wraz z pokarmem. Dane te będziesz mogła wykorzystać do stworzenia indywidualnego planu diety i ćwiczeń dostosowanych do Twoich potrzeb.

Zobacz też: Jak skutecznie schudnąć?

Zadając pytanie dlaczego nie mogę schudnąć należy zastanowić się dodatkowo co może być przyczyną nieskutecznego odchudzania. Czasami wydaje nam się, że zdrowo się odżywiamy a tak naprawdę spożywamy ukryte kalorie. Doskonałym przykładem jest jogurt, który kojarzy się ze zdrowym odżywianiem ale w momencie, gdy spojrzymy na wartość energetyczną okazuje się, że jest bardzo kaloryczny. Warto więc otworzyć lodówkę, dokładnie przeanalizować skład produktów, które się w niej znajdują i odrzucić te, które mogą przyczyniać się do  powstawania nadwagi.

Czy warto stosować tabletki odchudzające?

Wpływ wapnia na odchudzanie

Kilka sposobów na zgrabną pupę i jędrne pośladki

Oceń