Melanotan 2 daje piękną opaleniznę, odchudza, poprawia libido ale może powodować działania niepożądane. Dowiedz się  jakie skutki uboczne może dawać Melanotan 2. Jego stosowanie może okazać się bardzo niekorzystne dla zdrowia człowieka i normalnego funkcjonowania organizmu.

Opalenizna kojarzy nam się z ładnym wyglądem i atrakcyjnością. Nic więc dziwnego, że szukamy łatwych sposobów na to, by szybko się opalić. Niestety niektóre substancje mające na celu szybką i piękną opaleniznę bez wychodzenia na słońce mogą negatywnie wpływać na stan naszego zdrowia. Jednym z takich produktów jest Melanotan 2 dostępny w sprayu lub jako zastrzyki opalające. Po kilkunastu dniach stosowania Melanotanu 2 można uzyskać efekt brązowej skóry. Tak więc, dzięki tej substancji otrzymujemy piękną opaleniznę bez konieczności wychodzenia z domu. Niestety oprócz opalonego ciała Melanotan 2 powoduje dodatkowe skutki uboczne. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Swoją historię opowiedziała nam Iwona, która zauważyła u siebie i znajomych stosujących Melanotan 2 takie działania uboczne jak: 

  • zmniejszenie apetytu i spadek wagi ciała
  • sinienie ust
  • worki i cienie pod oczami
  • przyciemnienie i powiększenie pieprzyków oraz pojawienie się nowych znamion
  • poprawa libido
  • mdłości
  • bóle głowy
  • bóle mięśni
  • wahania ciśnienia 
  • uderzenia gorąca 

Zobacz też: Na czym polega makijaż permanentny?

Melanotan 2 – historia Iwony

„Zawsze byłam otyła. Nadwaga nie pozwalała mi na korzystanie z życia tak jakbym tego chciała. Wszystkie koleżanki imprezowały, miały chłopaków i po prostu korzystały z dobrodziejstw młodości, a ja siedziałam w domu zamknięta w sobie, z kompleksami, miską pełną chipsów i batonem w ręce. Diety nic nie pomagały, gdyż miałam za słabą wolę i szybko wracałam do niezdrowej żywności. Dodatkowo, ze względu na to, że zawsze byłam blada marzyłam, aby mieć cerę jak mulatki, kobiety z ciemną karnacją. Wizyty w solarium dawały krótkotrwały efekt i wyciągały pieniądze z mojej kieszeni a słońce opalało mnie do pewnego momentu, sprawiając, że nigdy nie zyskałam tak ciemnej karnacji jak sobie tego życzyłam.

Przez te wszystkie lata pozostawiona z uczuciem zakompleksionej, samotnej dziewczyny z zaniżoną samooceną zawsze marzyłam o tym by być piękną, szczupłą brunetką z długimi włosami i opalonym ciałem!

I w końcu stało się… jednego dnia wszystko się zmieniło!

Szukając informacji w Internecie na temat samoopalaczy natrafiłam na interesującą stronę. Opisy były bardzo zachęcające: opalaj się bez słońca, korzystaj z opalenizny przez cały rok, produkt dostosowany do każdego rodzaju cery, zawiera naturalny pigment. Ten wspaniały i skuteczny jak wynikało z opisów specyfik nazywał się Melanotan 2 czyli syntetyczny analog melanotropiny, hormonu regulującego wydzielanie i rozmieszczenie melaniny odpowiedzialnej za pigmentację skóry, co skutkowało brązową opalenizną bez konieczności wychodzenia na słonce.

Zobacz też: Sposoby na piękne dłonie

Skuszona ciekawymi argumentami postanowiłam zamówić preparat i zastosować go na własnej skórze. Zamówiłam jeden zestaw Melanotanu 2 na próbę. W sklepie były dostępne dwa sposoby aplikacji – za pomocą zastrzyków lub w formie spreju do nosa. Wybrałam zastrzyki bo wyczytałam, że dają dużo lepsze efekty a wyniki są bardziej spektakularne. Za najtańszy zestaw zapłaciłam 99 złotych+ przesyłka.

Nadszedł ten moment, listonosz przyniósł paczkę. Oczywiście natychmiast otworzyłam zniecierpliwiona. Zestaw zawierał zastrzyki insulinowe oraz Melanotan 2 w postaci proszku. Wymieszałam produkt z zalecaną ilością wody i przelałam do strzykawki. Zastrzyki wykonywałam codziennie a efekt opalenizny pojawił się już po 10 dniach jak zapewniał sprzedawca. Potem dla utrzymania efektu stosowałam Melanotan 2 raz w tygodniu.

Byłam bardzo dumna z mojej pięknie opalonej skóry. Dodatkowym plusem były efekty uboczne w postaci braku apetytu i spadku wagi. WOW!!! W końcu byłam szczupła i pięknie opalona!

Zobacz też: Piękne włosy, gęste rzęsy i skóra pełna blasku

Zadowolona z pięknej figury i brązowej skóry bardziej zaczęłam o siebie dbać. Zafarbowałam włosy, zmieniłam fryzurę, kupiłam nowe ciuchy (stare już na mnie nie pasowały bo były za duże) i zaczęłam się malować. Zmieniłam się nie do poznania! Wyglądałam tak jak sobie to wymarzyłam, wielu mężczyzn zaczęło zwracać na mnie uwagę a znajomi nie mogli nadziwić się zmianom, które się we mnie dokonały.

Wydawałoby się, że od tej pory moje życie było usłane różami lub wręcz jak z bajki. Niestety nic bardziej mylnego. Wszystko co dobre zawsze ma jakieś haczyki lub działania niepożądane.

Po pewnym czasie od stosowania Melanotanu zauważyłam, że na moim ciele pojawiła się znaczna ilość nowych pieprzyków, dodatkowo usta zaczęły mi sinieć a pod oczami pojawiły się worki i ciemne cienie. Wcześnie nie miałam tego problemu. Inny efekt uboczny, który bardzo mi się podobał to podwyższone libido i większa satysfakcja ze zbliżeń intymnych z partnerem.

Zobacz też: Masaż bańką chińską – jak działa na skórę?

Znajomi, którzy stosowali Melanotan 2 też skarżyli się na podobne dolegliwości. Oprócz tych w/w dodatkowo u nich pojawiały się mdłości, bóle głowy, problemy z koncentracją, bóle mięśni, wahania ciśnienia i dziwne uderzenia gorąca zaraz po aplikacji zastrzyku.

Postanowiłam dowiedzieć się więcej na temat samoopalacza, który tak bardzo zmienił moje życie. Z informacji, które przeczytałam wynikało, że Melanotan 2 nie przeszedł żadnych konkretnych badań i nie posiada atestów więc nie wiadomo jak dokładnie działa na organizm człowieka a strony internetowe, które oferują ten produkt robią to nielegalnie.

Zobacz też: Jak przyspieszyć wzrost włosów?

Przyjmowanie preparatu zaburza naturalną równowagę hormonalną i może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych a nawet śmierci, gdyż nie wiadomo w jakich warunkach sanitarnych został przygotowany.

To co przeczytałam, bardzo mną wstrząsnęło. Melanotan 2, który mnie odchudził, opalił, podniósł libido, zrobił ze mnie ślicznotkę, zlikwidował kompleksy i dodał pewności siebie może też zniszczyć moje zdrowie a w ostateczności nawet zabić! Teraz nasuwa mi się pytanie co jest ważniejsze, zdrowie czy piękny wygląd? Jeżeli wybiorę wygląd mogę stracić zdrowie ale zachowam za to atrakcyjność i pewność siebie. Jeżeli wybiorę zdrowie znów stanę się tą zakompleksioną, brzydką, bladą, grubą dziewczyną, która siedzi tylko w domu i objada się chipsami i batonami.

Życie stawia przed nami ciężkie wybory ale ja już wiem! Wybrałam zdrowie! Nic nam z ładnego wyglądu jeżeli zabraknie nam tego co w życiu najważniejsze czyli zdrowia. Mimo, że jestem mocno uzależniona od stosowania tego preparatu to postanowiłam o siebie zawalczyć! Blada skóra nie jest zła, nowa fryzura i ciuchy pozostaną a wagę zawsze mogę utrzymać poprzez stosowanie diety i regularne ćwiczenia, tylko tym razem będę konsekwentna i nie poddam się już na samym starcie”

                                                                                                                            Iwona, 25 lat

Jak wybrać odpowiedni krem do opalania z filtrem?

Jak promieniowanie słoneczne niszczy naszą skórę?

Dieta bez efektu jojo – jak utrzymać wagę po odchudzaniu?

Oceń