Masaż bańką chińską działa wspaniale, skóra staje się bardziej ujędrniona i elastyczna a cellulit, który wygląda brzydko i nieestetycznie zmniejsza się już po kilku zastosowanych zabiegach. Każdemu z nas zależy na dobrym wyglądzie. Inni ludzie na początku oceniają nas po naszej prezencji. Jeśli więc chcemy być dobrze odbierani przez społeczeństwo, musimy po prostu dobrze wyglądać. Możemy przy tym zacząć korzystać ze specjalistycznych zabiegów. Zaoferują je nam praktycznie wszystkie gabinety spa oraz salony urody. Istnieje możliwość  wykonania takiego zabiegu w warunkach domowych ale lepiej zlecić to profesjonalistom. Bardzo popularne są masaże bańkami chińskimi. Czy jednak warto z nich skorzystać? Jak działa masaż bańką chińską na wygląd skóry? Co ile powinniśmy go powtarzać?

 Zastosowanie baniek chińskich

Początkowo banki chińskie były stosowanie punktowo, głównie w celach leczniczych, zespołach bólowych kręgosłupa, bólach karku, stawów oraz dolegliwościach mięśniowych. Obecnie zakres ich działania jest coraz szerszy, wykorzystywane w kosmetyce dają naprawdę wspaniałe efekty ujędrniające. Zabieg ten można wykonać w domu lub profesjonalnym salonie masażu. Gdy zdecydujemy się na przeprowadzenie masażu samodzielnie musimy udać się do apteki i zakupić zestaw baniek chińskich. W opakowaniu znajdują się cztery sztuki, które mają różne rozmiary co pozwala na ich dostosowanie do masowanej okolicy ciała. Miejsca, które są szczególnie narażone na cellulit to uda, biodra, pośladki, brzuch i ramiona.

Zobacz też: Skutki niedoboru snu – jak imprezowy styl życia wpływa na skórę?

Należy pamiętać o przeciwwskazanych do zabiegu:

 • pękające naczynka
 • żylaki
 • zapalenie żył
 • obrzęki
 • nowotwory
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • stany przebiegające z podwyższona temperaturą
 • przerwanie ciągłości skóry
 • stany zapalne skóry
 • menstruacja
 • ciąża

Jak wygląda masaż bańką chińską?

Aby wykonać masaż należy nasmarować skórę oliwką, przyłożyć bańkę chińską do skóry a następnie wcisnąć gumowa kopułę. Podciśnienie wytworzone w bańce spowoduje zassanie skóry i tkanek pod nią leżących. Następnie należy przesuwać bańką po masowanej powierzchni ciała przez okres około kilku minut. Masaż bańką chińską można wykonać pociągłymi lub okrężnymi ruchami  w kierunku węzłów chłonnych. Pod wpływem intensywnego masażu dochodzi do przekrwienia tkanek i poprawy elastyczności skóry. Po zabiegu warto wsmarować w skórę balsam antycellulitowy co spotęguje działanie masażu. Następnie należy poddać zabiegowi inną okolicę ciała.

Najdłużej masaż bańką chińską powinien trwać ok. 60 minut a czas masowania jednej okolicy nie powinien przekraczać 20 minut. Zabieg powinien być wykonywany w seriach po 10 zabiegów w celu uzyskania jak najlepszych efektów. Należy pamiętać, że odstępy pomiędzy kolejnymi zabiegami nie powinny być krótsze niż 3 dni a jeżeli chcemy utrzymać efekty jak najdłużej warto powtarzać go raz w tygodniu.

Zabieg może okazać się dosyć bolesny, mogą wystąpić nawet siniaki, które znikają w przeciągu kilku dni. Z czasem tkanki przyzwyczajają się  i masaż staje się bardzo przyjemny i relaksujący.

Zobacz też: Czy warto iść pod nóż?

Jak zabieg wpływa na cellulit?

Najczęstszym problemem wielu kobiet jest pojawiający się cellulit. Może on powstać w przypadku szybkiej utraty zbędnych kilogramów. Aby się skutecznie pozbyć pomarańczowej skórki, można zastosować właśnie takie masaże bańkami chińskimi. Przynoszą one świetne rezultaty. Sprawiają, że skóra wygląda na gładszą i jędrniejszą. Masaż bańką chińską pobudza krążenie krwi i pozwala pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii co przyczynia się do rozbijania tkanki tłuszczowej. Powtarzany regularnie pozwala całkowicie pozbyć się brzydkich pofałdowań na skórze. A jak wiadomo, cellulit nie wygląda zbyt estetycznie, dlatego najlepiej go całkowicie wyeliminować. Jeśli do masaży doda się dobrze zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną, efekty same zaczną się pojawiać.

Jak masaż bańką chińską działa na wygląd skóry?

Taki masaż pomoże pozbyć się cellulitu, jednak nie tylko w ten sposób zadba o nasz wygląd. Liczne badania potwierdziły, że masaż bańką chińską oczyszcza organizm z toksyn. Skóra pozbywa się więc niekorzystnych substancji, które mogą w niej zalegać. Dzięki temu ciało zaczyna prezentować się atrakcyjniej, skóra staje się jędrna i elastyczna, pośladki bardziej podniesione a uda i biodra wysmuklone.

Na wyglądzie nie warto oszczędzać. Jeśli chcemy prezentować się wspaniale, powinniśmy od czasu do czasu skorzystać ze specjalistycznych zabiegów. Jednym z nich może być masaż bańką chińską. Jeśli będziemy regularnie z niego korzystać, szybko zauważymy pozytywne zmiany w swoim ciele. Skóra będzie wyglądać na zdrowszą i lepiej odżywioną. Oprócz tego masaż bańkami chińskimi pozwala się odprężyć. Warto więc czasem zafundować sobie odrobinę luksusu i wybrać się na profesjonalny masaż do gabinetu kosmetycznego. My sami poczujemy się piękniej, a inni ludzie od razu to zauważą i z pewnością również docenią.

Salom urody i masażu

Oceń