Lody a odchudzanie – czy lody pomagają w odchudzaniu? Nawet w przypadku restrykcyjnej diety nie warto rezygnować z drobnych przyjemności. Warto jednak wybrać najbardziej wartościową przekąskę, która nie tylko będzie świetnie smakować, ale również może wspomóc odchudzanie.

Lody a odchudzanie

Okazuje się, że spożywanie lodów na diecie nie jest aż takim grzechem dietetycznym jak mogłoby się wydawać. Jeżeli będziemy jeść lody z głową, bez zbędnych, kalorycznych dodatków to mogą nawet pomóc w odchudzaniu. Dodatkowo zawierają w sobie dużo wapnia, który wzmacnia kości.

Zobacz też: Jak skutecznie schudnąć? Triki odchudzające

Lody a odchudzanie – czy lody pomagają w odchudzaniu?

Do tej pory uważano, że w trakcie stosowania diety można jeść jedynie sorbety czyli lody na bazie soków owocowych. Sądzono tak, ponieważ te produkty zawierają mało kalorii, a dodatkowo dostarczają organizmowi wielu witamin. Okazuje się jednak, że spożywać można również lody robione z mleka lub śmietanki. Choć są one bardziej kaloryczne, to zawierają sporo wapnia – minerału, który, jak udowodniono naukowo, jest niezbędny, aby szybko stracić na wadze. Wiele osób w ramach diety wyklucza produkty zawierające duże ilości tego pierwiastka i w takim przypadku lody mogą pomóc uniknąć jego niedoborów. Dodatkowo aby organizm strawił spożyte lody musi się najpierw namęczyć, by ogrzać je do temperatury ciała co sprzyja spalaniu kalorii.

Zobacz też: Wpływ wapnia na odchudzanie

Lody a odchudzanie – lody jako dietetyczny deser

W czasie diety lepiej nie kupować lodów w sklepie, a zdecydować się na samodzielnie ich wykonywanie. Dzięki temu można uniknąć zbędnych kalorii pochodzących na przykład z nadmiaru cukru w gotowych produktach. Do wyrobu lodów najlepiej użyć mleka lub jogurtu. Ta druga wersja dostarczy organizmowi nie tylko wapnia, ale również cennych probiotyków. Jednak gałka lodów to około 80 kcal. Najbardziej kaloryczne okazują się dodatki. Dlatego zamiast bitej śmietany i słodkiej polewy czekoladowej znacznie lepiej jest użyć świeżych owoców. Podobnymi kryteriami należy się kierować decydując się na lody kupowane w sklepie. Lody czekoladowe mają więcej kalorii niż lody owocowe czy śmietankowe dlatego warto wybierać te, które nie mają w sobie tej słodkiej przyjemności zwanej czekoladą.

Dieta bez efektu jojo czyli jak utrzymać wagę po odchudzaniu?

Jaka jest najlepsza pora na trening?

Jak przyspieszyć metabolizm?

Jak się pozbyć cellulitu?

Oceń