Matka natura lubi sprawiać przykre niespodzianki w kwestii wyglądu zewnętrznego. Problemem, z którym boryka się duża grupa osób są odstające uszy. Powodują one kompleksy i osłabiają pewność siebie. Na szczęście istnieje jednak szereg sposobów na umiejętne zamaskowanie odstających uszu tak, by nie zwracały one uwagi innych osób. 

Jak ukryć odstające uszy? Ukrycie uszu pod włosami

Najprostszym sposobem na ukrycie odstających uszu jest ułożenie sobie odpowiedniej fryzury. Optymalnym rozwiązaniem jest fryzura półdługa lub długa i koniecznie puszysta. Warto jest postawić oprócz tego na kosmetyki do włosów, które sprawią, że włosy zwiększą swoją objętość. Dzięki temu, że włosy nie będą przylegały do głowy, uszy zostaną za ich pomocą zakryte. Patent ukrycia włosów za pomocą fryzury nie sprawdzi się jednak w przypadku osób, które preferują noszenie krótkich włosów.

Zobacz też: Na czym polega makijaż permanentny?

Jak ukryć odstające uszy? Stosowanie dużych kolczyków

Kobiety mogą sprawić, że ich odstające uszy zostaną pod względem optycznym zmniejszone, jeśli założą duże, wiszące kolczyki. Takie kolczyki odwracają uwagę od odstających uszu.

Jak ukryć odstające uszy? Stosowanie nakryć głowy

Z problemem odstających uszu można także walczyć stosując odpowiednie nakrycia głowy. W tej kwestii istnieje bardzo szerokie pole do popisu. Rolę nakrycia głowy spełniającego jednocześnie zadanie ukrycia zbyt dużych uszu mogą spełniać zarówno szerokie kapelusze, jak i czapki, chusty czy bandamki.

Jak ukryć odstające uszy? Przyklejanie uszu za pomocą plastrów

Bardzo oryginalnym sposobem na ukrycie problemu odstających uszu, może być także ich przyklejanie do głowy na noc, za pomocą zwykłego plastra stosowanego na rany. Choć może się to wydawać bardzo nietypową formą radzenia z tym problemem, wiele osób uważa, że stosowanie plastrów bardzo im pomaga i w trakcie dnia ich uszy nie wydają się aż tak odstające. Minusem takiego rozwiązania jest jednak konieczność stosowania plastrów każdego wieczora, ponieważ przy braku stałej ingerencji, uszy powracają do pierwotnego wyglądu.

Zobacz też: Domowe sposoby na powiększenie ust

Jak ukryć odstające uszy? Operacja plastyczna

Gdy wszystkie naturalne sposoby zawodzą, rozwiązaniem problemu odstających uszu może być operacja korygująca uszy. Operacja plastyczna uszu polega na usunięciu fragmentu skóry z tylnej części małżowiny, a następnie na ukształtowaniu chrząstki usznej oraz nałożeniu szwów, które ściągane są po ok. 10 dniach od operacji. Zabieg korekty uszu nie należy co prawda do najtańszych, ponieważ wyspecjalizowane kliniki wykonują go w cenie ok. 2000-3000 złotych, jednakże daje trwały efekt, czego nie można powiedzieć o naturalnych metodach.

Melanotan – daje piękną opaleniznę, odchudza, poprawia libido ale może tez zabić!

Poznaj przyczyny wypadania włosów!

Skutki niedoboru snu – jak imprezowy styl życia wpływa na skórę?

Czy warto stosować tabletki odchudzające?

Oceń