Kremy, maseczki czy żele wszystkie wspomagają w oczyszczaniu i nawilżaniu skóry, a także dostarczaniu jej potrzebnych składników odżywczych. Niestety takie preparaty nie pozostają obojętne na czynniki środowiskowe. Oczywiście producenci wykonują szereg testów i zapewniają o świeżości kosmetyków przez pewien czas, określany za pomocą symbolu otwartego słoiczka i liczby oznaczające czas przydatności do użycia pełnowartościowego produktu po otwarciu. Jednak powietrze i to co się w nim znajduje może łatwo dostać się do kosmetyków przez co wraz z użytkowaniem intensywność substancji aktywnych maleje. Ampułki są rozwiązaniem tego problemu.

Zobacz też: Olej kokosowy do twarzy

Jak stosować ampułki do twarzy? W gabinecie kosmetycznym czy w domu?

Często słyszy się, że z usług wyspecjalizowanych gabinetów warto korzystać ponieważ wszystkie kosmetyki i substancje odżywcze mają tu wyższe stężenie niż w przypadku preparatów zakupionych w sklepie. Za sprawą skoncentrowanego składu znajdującego się w ampułkach możemy cieszyć się gładszą i bardziej nawilżoną skórą. Coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie ampułek do swojej oferty i nic w tym dziwnego, zważywszy na ich skuteczność.

ampułki przeciwzmarszczkowe

Oczywiście ampułek można używać również w domu, a kuracja jest równie skuteczna, jak w gabinecie kosmetycznym. Należy pamiętać o właściwym dobraniu kosmetyku, który dostosowany do rodzaju cery będzie miał korzystny wpływ na skórę. W ampułkach znajdziemy składniki przeciwzmarszczkowe, przeznaczone do cery naczynkowej, czy do cery wrażliwej.

Jak stosować ampułki do twarzy? Poradnik krok po kroku

Kiedy już wybieramy ampułki do twarzy powinny być dopasowane składem do kremu jaki używamy, gdyż dzięki temu pogłębiamy korzystne działanie kosmetyków. Zatem mogą być z tej samej linii. Przed użyciem ampułki konieczne jest odpowiednie oczyszczenie skóry. Można wykonać również peeling.

ampułki do twarzy

Po otwarciu ampułki należy ją wylać do wnętrza dłoni. Wcierając kosmetyk w skórę należy pamiętać o jednoczesnym wklepywaniu opuszkami palców. Kiedy już kosmetyk w ampułce jest rozprowadzony, dla wzmocnienia efektu można wklepać w skórę także krem. Kuracja może trwać od tygodnia do miesiąca, w zależności od rodzaju kosmetyku i zaleceń producenta.

pielęgnacja twarzy

Zobacz też: Jak szybko schudnąć?

Dla kogo ampułki do twarzy?

Ampułki do twarzy polecane są w szczególności osobom, których cera narażona jest na przesuszenie przez przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, na częste zmiany temperatury, czy dla palących papierosy. Ampułki do twarzy to doskonałe rozwiązanie także dla osób z cerą wrażliwą. Zużywanie za każdym razem całej ampułki zapewnia nam świeżość kosmetyku i silne działanie skoncentrowanych składników dzięki czemu możemy cieszyć się zdrowszą i niepodrażnioną skórą.

Oceń