Opadające pośladki nie kojarzą się z seksownym i atrakcyjnym wyglądem. My kobiety uwielbiamy krótkie spodenki, obcisłe spodnie i dopasowane sukienki. Czy można jednak prezentować się w nich naprawdę dobrze, jeśli jędrność naszych pośladków pozostawia wiele do życzenia? Na szczęście, nie mamy do czynienia z problemem, z którym nie mogłybyśmy sobie poradzić. Istnieją sprawdzone sposoby na poprawę kształtu pośladków. Jak ujędrnić i powiększyć pupę?

Gdy pośladki tracą objętość i opadają…

Z wiekiem patrzymy na nasze pośladki i zaczynamy zauważać, że powoli opadają a ich okrągły kształt zaczyna zanikać. Dzieję się tak na skutek grawitacji i stopniowego osłabienia i wyniszczenia włókien kolagenowych. W sukience czy spodniach płaska pupa nie wygląda dobrze. Czasami udaje nam się zatuszować ten defekt poprzez ubieranie specjalnej bielizny z wkładkami, która ma za zadnie unieść pośladki a tym samym stworzyć wrażenie zgrabnej, jędrnej i zaokrąglonej pupy. Jest to niestety  chwilowe, ponieważ z momentem zrzucenia bielizny, pośladki znów opadają w dół. Aby cofnąć skutki działania grawitacji należy wzmocnić mięśnie pośladków stosując odpowiednie ćwiczenia ujędrniające, zdrową dietę i masaż. Istnieje także szereg zabiegów medycyny estetycznej, które pomogą nam podnieść pośladki oraz zaokrąglić i powiększyć pupę. Są to metody już bardziej inwazyjne wymagające często znieczulenia.

Zobacz też: Tabletki odchudzające – czy warto stosować?

Przyczyny deformacji i opadania pośladków:

  • Uwarunkowania genetyczne
  • Typ sylwetki
  • Wpływ grawitacji
  • Starzenie się
  • Utrata włókien kolagenowych
  • Długie siedzenie
  • Niezdrowa dieta
  • Palenie tytoniu
  • Wiotkość skóry i rozstępy
  • Spadek masy ciała i utrata tkanki tłuszczowej

Zobacz też: Domowe sposoby na powiększenie ust

Mięsień odpowiadający za kształt i budowę naszej pupy to pośladkowy wielki, którego grubość i napięcie w znaczący sposób wpływa na wielkość, jędrność i elastyczność pośladków. Innym ważnym budulcem pupy jest tkanka tłuszczowa. Jej ilość zależy od czynników genetycznych, nawyków żywieniowych, aktywności fizycznej oraz pochodzenia etnicznego. Afrykanki są posiadaczkami bardzo obfitych pośladków, które pokrywa duża ilość tkanki tłuszczowej.

Problem opadających pośladków pojawia się często po ciąży, na skutek naciągania skóry, która pokryta rozstępami staje się wiotka i mało elastyczna. Stan ten może wynikać także z niedorozwoju mięśni pośladkowych oraz znacznej utarty masy ciała, która wiąże się z zanikiem tkanki tłuszczowej. W efekcie dochodzi do utraty objętości pośladków.

Dym tytoniowy niszczy włókna kolagenowe co prowadzi do przedwczesnego opadania pośladków. W profilaktyce zapobiegającej temu procesowi zaleca się regularne ćwiczenia, rzucenie palenia, zdrową dietę oraz zabiegi powiększające pupę.

Zobacz też: Sposoby na piękne dłonie

Jak powiększyć i ujędrnić pupę?

Ćwiczenia skutecznym sposobem na większą pupę

Jeśli chcemy cieszyć się większą pupą i jędrnymi pośladkami bez cellulitu, kluczem do sukcesu będzie aktywność fizyczna. Sprawdzone sposoby powiększające pupę obejmują przede wszystkim ćwiczenia mięśni pośladkowych.

Najbardziej efektywne ćwiczenia na pupę to przysiady i unoszenie nóg w pozycji leżącej. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również bieganie, jazda na rowerze i pływanie. Sporty te wpływają na kształt naszych pośladków i utrzymają je na właściwym miejscu. Dziesięć minut gimnastyki dziennie sprawi, że po miesiącu pośladki w znacznym stopniu się podniosą. Dzięki temu uzyskamy efekt uniesionej i powiększonej pupy a skóra zyska na elastyczności.

Zobacz też: Jak pozbyć się cellulitu? Kilka sprawdzonych sposobów

Taniec pomoże ujędrnić pośladki

Na jędrność pośladków znakomicie wpływa taniec, co jest dobrą informacją dla tych z nas, które nie przepadają za aktywnością fizyczną. Taniec jest formą rozrywki, rozładowuje napięcie i niweluje skutki stresu poprawiając samopoczucie. Nie wymaga od nas dużego poświęcenia, za to zapewnia dużą dawkę hormonów szczęścia i dodatkowo ujędrnia pośladki.

Jędrna pupa wolna od cellulitu dzięki zbilansowanej diecie

Dodatkiem do aktywności fizycznej powinna być także odpowiednia dieta wolna od żywności przetworzonej i słodyczy. Dzięki temu unikniemy tworzenia się cellulitu. Jędrnym pośladkom pomagają przede wszystkim zboża, owoce i warzywa. Dobrym pomysłem jest również chudy nabiał, a także mięso, choć te ostatnie nie powinno być smażone ani pieczone.

Zobacz też: Masaż bańką chińską – jak działa na skórę?

Krągłe i wypukłe pośladki – masaż powiększający pupę

Jednym z najlepszych sposobów na ujędrnienie i powiększenie pupy jest masaż bańką chińską poprawiający kształt pośladków. Jego efekty są naprawdę oszałamiające. Masaż na początku może być dość bolesny, ale z czasem miłośniczki jędrnych i okrągłych pośladków zwiększą swoją wytrzymałość na ból i będą korzystać z tego rodzaju zabiegów z przyjemnością. Warto pamiętać, aby masaż wykonać przed sezonem letnim, ponieważ może pozostawić nieestetyczne siniaki, które na plaży nie wyglądałyby atrakcyjnie.

Zobacz też: Starzenie się skóry poprzez promieniowanie słoneczne

Operacyjne powiększanie pośladków

Przeszczep tłuszczu – polega na pobraniu tkanki tłuszczowej, odpowiednim oczyszczeniu a następnie wstrzyknięciu w okolicę zabiegową. W efekcie następuje powiększenie pupy,  która odzyskuje młody i okrągły kształt.

Kwas hialuronowy – w miejsce poddane zabiegowi wstrzykuje się żel zawierający kwas hialuronowy. Efekty widoczne są od razu i utrzymują się kilka miesięcy. Pośladki zyskują na objętości. Pupa jest wyraźnie powiększona i zaokrąglona.

Implanty pośladków – jest to jedna z najtrwalszych metod modelowania pośladków. Operacyjne powiększanie pupy polega na wstawieniu silikonowych implantów. Podczas zabiegu dochodzi do nacięcia tkanek co może pozostawić delikatne blizny. Przez okres dwóch tygodni od operacji zabronione jest siadanie i uciskanie pośladków. Rekonwalescencja jest trudna i dość bolesna. Jeśli decydujesz się na powiększenie pupy poprzez operację plastyczną musisz wiedzieć, że wiąże się ona z ryzykiem powstania powikłań. Warto wcześniej zapoznać się z ofertą sprawdzonych i renomowanych klinik, by uniknąć takich konsekwencji jak krwiaki czy przesunięcie implantów. 

Zaokrąglone pośladki to podstawa atrakcyjnego wyglądu. Na powiększenie pupy mają wpływ regularne ćwiczenia, masaże, zabiegi pielęgnacyjne i odpowiednia dieta.  W znaczny sposób poprawią kondycję skóry, zniwelują cellulit i sprawią, że pośladki długo pozostaną na swoim miejscu i nie opadną.

Oceń