Nakładanie perfum to sztuka. Często podoba nam się jakiś zapach, ale po jego nałożeniu mamy wrażenie, że jest niewyczuwalny. Może też zdarzyć się odwrotna sytuacja, kiedy to nałożymy za dużo perfum przez co zapach zamiast kusić i uwodzić, będzie po prostu drażniący.

 

Jak i gdzie nakładać perfumy?

Istnieje kilka miejsc gdzie można nałożyć perfumy, a które to pozwalają cieszyć się ich zapachem jeszcze bardzo długo po nałożeniu. Oczywiście, trwałość zapachu wynika między innymi z ich jakości, jednakże w przypadku każdych perfum, możemy sprawić żeby ten zapach pozostał z nami odrobinę dłużej.

 

Perfum Pur Blanca

 

Gdzie nakładać perfumy?

-szyja

– dekolt

-za uszami

-nadgarstki

– zgięcia rąk

Woda Toaletowa Pur Blanca Avon

Te pięć miejsc jest kluczowych dla dłuższego utrzymania zapachu. Ruchy rąk i nóg spowodują także ulatnianie się perfum w późniejszym czasie, dzięki czemu dany zapach zostanie z nami na kilka godzin.

Pur Blanca Avon

Częstym sposobem jest też psiknięcie perfumami i niejakie zanurzenie się w chmurze oparów, które z nich powstały. Delikatna mgiełka osiądzie na włosach, szyi i dekolcie a zapach będzie unosił się za nami przez długi czas.

Perfumy mają za zadanie stworzyć delikatną mgiełkę zapachową wokół nas, nie mogą więc być przytłaczające i drażniące otoczenie. Ich zapach jest często dość intensywny, więc trzeba ich używać rozsądnie, ponieważ zbyt intensywna woń nie tylko nie spełni swojego zadania, ale także może wywołać ból albo nawet zawroty głowy i nudności.

Pur Blanca

Inaczej jest w przypadku wody toaletowej, która w swoim składzie zawiera mniejsze stężenie olejków zapachowych. Ma krótkotrwały i mniej intensywny zapach niż perfumy. Moja ulubiona woda toaletowa to Pur Blanca. Bardzo ładnie pachnie i nadaje się na co dzień. Kosmetyki marki Avon są mi znane od wielu lat.

 

Woda Toaletowa Pur Blanca

Pamiętam jak za czasów szkolnych koleżanki przynosiły katalogi z kosmetykami a każda z nas zamawiała swoje ulubione kredki, tusze do rzęs czy też pomadki do ust. Ale to co mi utkwiło najbardziej w głowie to zapachy wód perfumowanych – Celebre, Incandessence oraz Pur Blanca. Są to nuty zapachowe do których zawsze wracam.

Perfumy Avon PUR BLANCA

Nakładając perfumy miejmy świadomość, że różnych perfum używa się przy różnych okazjach i tak na przykład neutralne kwiatowe zapachy lepiej sprawdzą się w szkole czy pracy, a na wieczór warto znaleźć coś bardziej wyrazistego i kuszącego. Testujmy i sprawdzajmy, które nuty zapachowe najlepiej oddają naszą osobowość.

Oceń