Czy istnieje idealna figura? Owszem! Jest to figura klepsydry. Niezwykle atrakcyjna i kusząca. Posiadaczki tego typu sylwetki są po prostu szczęściarami i nie powinny mieć z tego powodu żadnych kompleksów.

Idealna figura – jak wygląda figura klepsydry?

Jedną z najbardziej popularnych typów sylwetki wśród pań jest figura klepsydry, przypomina literę x. Jest to bardzo proporcjonalny rodzaj sylwetki, w którym zachowane zostały wręcz idealne proporcje pomiędzy obwodami klatki piersiowej, talii oraz bioder. Charakteryzuje się dużym biustem, wąską talią, pełnymi biodrami i pięknymi nogami. Ramiona i biodra są tej samej szerokości, piersi oraz pupa są krągłe i obfite a talia wyraźnie się odznacza.

Zobacz też: Jak powiększyć biust?

Taką sylwetką może poszczycić się wiele modelek i aktorek, uznawanych niemalże za ideały kobiecego piękna. I nic dziwnego, bowiem duży biust i kuszące biodra są przedmiotem pożądania nie tylko panów. Wiele kobiet oddałoby wszystko, by tak wyglądać.

Idealna figura budzi pożądanie

Idealna figura to idealne proporcje 90-60-90. Niestety takim wymiarami mogą cieszyć się przede wszystkim modelki, które muszą dopuścić się wielu wyrzeczeń aby takie proporcje utrzymać. W codziennym życiu nawet jeśli kobieta nie posiada wymiarów modelki to obfite kształty klepsydry znajdują uznanie w oczach wielu mężczyzn. Krągłości i wąska talia kojarzą się z płodnością i atrakcyjnością co przyciąga uwagę panów.

Zobacz też: Jak się pozbyć cellulitu?

Idealna figura klepsydry – wady

Często kobiety o figurze klepsydry uważają, że ten typ sylwetki ma swoje minusy. Według pań, na pewno należą do nich bardziej obfite kształty i dość szerokie ramiona a także problemy ze zrzuceniem zbędnych kilogramów, z czym nie zawsze zgadzają się mężczyźni.

Kobiety w typie klepsydry powinny zwracać uwagę na to, co i jak jedzą, ponieważ brak odpowiedniej diety powoduje szybkie przybieranie na wadze i odkładanie się tłuszczyku na ramionach i biodrach. Z kolei zbyt duże wcięcie w talii w stosunku do szerokości ramion i bioder może zaburzać proporcje klepsydry, sprawiając, że będzie ona wyglądać wręcz groteskowo.

Zobacz też: Kilka sposobów na zgrabną pupę i jędrne pośladki

Jak więc powinna odżywiać się osoba w typie klepsydry i jakie ćwiczenia uprawiać, by zachować nienaganną figurę lub zrzucić nadprogramowe kilogramy?

Przede wszystkim w tym wypadku podczas treningu koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ćwiczenia ramion, głównie tricepsów, zewnętrznych i wewnętrznych części ud oraz brzucha. Niestety wąska, pięknie ukształtowana talia i smukłe nogi nie biorą się znikąd. Stanowią one efekt pracy nad sobą, nad swoim ciałem i mięśniami.

Doskonałym treningiem dla pań z tą sylwetką będzie cardio oraz obwodowy. Oczywiście nie można przesadzać z ilością ćwiczeń – wystarczą trzy dwugodzinne treningi w tygodniu, by zapobiec przytyciu. Do tego zawsze warto dodać jakieś aeroby poprawiające spalanie. Mogą to być szybkie spacery z kijkami, jazda na rowerze, dynamiczne chodzenie po schodach lub orbitrek.

Zobacz też: Dieta Dukana – magiczny sposób na schudnięcie

Idealna figura klepsydry wymaga czasu i wyrzeczeń, w tym także dietetycznych. Jeśli chodzi o dietę to kobieta w typie klepsydry koniecznie musi unikać wszystkiego, co słodkie, jednocześnie wybierając produkty o niskim indeksie glikemicznym. Oznacza to, że produkty z białej mąki, takie jak chleb, makaron i biały ryż są w jej diecie zabronione. Jednak może sobie ona pozwolić na makarony z mąki z pełnego przemiału, kasze, ryż brązowy. Dodatkowo taka osoba nie powinna jeść tłuszczów zwierzęcych ani czerwonego mięsa. Zamiast tego warto wprowadzić do jadłospisu oliwę z oliwek, olej lniany oraz ryby i drób. Stałe trzymanie się diety i wyrobienie sobie odpowiednich nawyków żywieniowych są gwarancją proporcjonalnej figury.

Jeżeli masz figurę klepsydry i z tego powodu kompleksy to zapomnij o nich. Jesteś niezwykle seksowna, ponętna i uwodzicielska. Dbaj tylko o zbilansowaną, zdrową dietę, dużo się ruszaj i ciesz się idealnymi kształtami, które może pozazdrościć ci niejedna kobieta.

Jak szybko się opalić?

Czy warto stosować tabletki odchudzające?

Melanotan 2 – prawdopodobne działania uboczne

Oceń