Masaż leczniczy to nieinwazyjna metoda terapeutyczna uważana za jedną z bardziej skutecznych metod leczenia urazów narządu ruchu. Na czym polega wyjątkowość masażu leczniczego?

Dla kogo przeznaczony jest masaż leczniczy?

Z masażu leczniczego powinny skorzystać osoby odczuwające ból i dyskomfort w rejonie kręgosłupa, nóg, rąk czy barków. Terapia przynosi doskonałe rezultaty np. w przypadku osób cierpiących na bóle reumatyczne czy długotrwale unieruchomionych. Masaż leczniczy polecany jest także osobom, które na co dzień prowadzą siedzący tryb życia

Masaż przeciwbólowy

Zobacz też: Sok noni na raka

Masaż leczniczy sprawdza się dobrze w przypadku:

– bólu głowy i kręgosłupa,
– długotrwałego napięcia mięśniowego,
– pojawiającego się uczucia sztywności,
– długotrwałej pracy w pozycji siedzącej,
– ciężkiej pracy fizycznej powodującej przeciążenia,
– rekonwalescencji po urazach kończyn,
– w bólach reumatycznych.

Na czym polega masaż leczniczy?

Masaż ten polega w dużej mierze na tych samych technikach co masaż klasyczny. Szczególna uwaga jest jednak skupiona na obszarze chorobowym. Podstawowe chwyty to w tym przypadku głaskanie, ugniatanie, uciskanie, rozcieranie czy oklepywanie. Niekiedy wykorzystywane są dodatkowo techniki terapii manualnej. Masaż leczniczy wykonywany jest na stole do masażu bądź specjalnym klęczniku. W czasie jego trwania dochodzi do ręcznej stymulacji tkanek organizmu.

Masaż kręgosłupa

Zobacz też: Jak się dobrze wyspać?

Jakie efekty daje masaż leczniczy?

Masaż leczniczy przede wszystkim zmniejsza ból, który wynika z nadmiernego napięcia mięśni. Usuwa również nadwrażliwość wynikającą ze stresu. Przyspiesza regenerację mięśni i zapobiega ich zanikom. Dodatkowo zmniejsza bądź całkowicie likwiduje obrzęki. W dużej mierze przyspiesza proces wchłaniania krwiaków powstałych po urazach i zmniejsza stan zapalny tkanek. Masaż leczniczy skutecznie usuwa zrosty i pozwala zlikwidować narośla w tkance łącznej.

Oceń