Odpowiednio uwydatnione usta to marzenie każdej kobiety. Nie zawsze jednak usta są piękne z natury. Czasami trzeba im nieco pomóc, by zwracały uwagę innych osób. Jak powiększyć usta? Istnieją domowe i naturalne sposoby na powiększenie ust, dzięki którym można osiągnąć odpowiednie efekty.

Ćwiczenia na powiększanie ust

Naturalnym, domowym i jednocześnie darmowym sposobem na powiększenie i ujędrnienie ust jest ćwiczenie twarzy. Na uwydatnienie ust można wpłynąć wykonując m.in. ćwiczenia polegające na wymawianiu samogłosek A-E-I-O-U-Y przy odpowiedniej pracy warg, układaniu ust w charakterystyczny “dziubek” czy szerokim uśmiechaniu się przy zamkniętych ustach, maksymalnie oddalając od siebie ich kąciki. Na takie domowe ćwiczenia powiększania ust wystarczy poświęcić co najmniej 3 minuty dziennie, aby zauważyć, iż realnie zwiększają one swoją objętość.

Zobacz też: Jak masaż bańką chińską działa na skórę?

Naturalne powiększanie ust za pomocą masażu

Innym z prostych i skutecznych domowych sposobów na uwydatnienie ust jest ich regularne masowanie za pomocą okrężnych ruchów. Taki masaż można wykonać miękką szczoteczką do zębów lub też delikatnym w dotyku ręcznikiem (najlepiej wykonanym z tkaniny frotte). Masaż ust pozwala na usunięcie uszkodzonego naskórka działając jak swoistego rodzaju peeling, a jednocześnie poprawia ukrwienie i w konsekwencji kolor ust. Po naturalnym peelingu, którym jest masaż warto nałożyć na usta balsam ochronny, pomadkę, wazelinę lub mód aby efekt takich zabiegów utrzymał się jak najdłużej.

Konturówka – powiększenie ust dzięki kosmetykom

W przypadku chęci powiększenia ust pod względem wizualnym dobrym sposobem mogą okazać się kosmetyki. Stosowanie ich w domowym zaciszu nie wymaga wizyt w salonach urody. Dobrym pomysłem jest pomalowanie warg konturówką w kolorze zbliżonym do koloru ust, która optycznie wywołuje ich powiększenie, a następnie nałożenie na wargi przezroczystego błyszczyka, który sprawi, że staną się bardziej jędrne. Do dobrych i naturalnych sposobów zaliczyć można też zakup kosmetyków powiększających usta, które spowodują, że będą one bardziej wydatne i przyciągające uwagę.

Zobacz też: Melanotan 2 – prawdopodobne działania uboczne

Domowe powiększanie ust za pomocą specjalistycznych zabiegów

Jeśli naturalne metody na powiększenie ust nie pomagają lub gdy chce się uzyskać bardzo trwały efekt, istnieją alternatywne sposoby. Jest to przeprowadzenie jednego ze specjalistycznych zabiegów. Pierwszy z nich polega na wstrzyknięciu w usta kwasu hialuronowego przy znieczuleniu miejscowym. Koszt takiego zabiegu to zaledwie kilkaset złotych. Powiększanie ust kwasem hialuronowym należy powtarzać co kilka miesięcy. Efekty po zabiegu są bardzo zadowalające ale warto pamiętać, by nie popaść w obsesję posiadania dużych ust i nie przesadzić z jego ilością. Należy także pamiętać, że nie mogą z niego skorzystać kobiety w ciąży bądź karmiące piersią, a także cierpiące na opryszczkę.

Zobacz też: Przeszczep tłuszczu jako skuteczna metoda walki ze starzeniem się skóry

Droższym rozwiązaniem ale za to bardziej trwałym jest powiększanie ust za pomocą tkanki tłuszczowej. Cała procedura trwa około 30 minut i kosztuje od ok. 3000 do 4000 złotych, a zaletą tej metody jest to, że jest bezpieczna. Można powiedzieć, że nie zdarzają się powikłania po zabiegu powiększania ust tkanką tłuszczowa ponieważ jest to naturalny materiał. Do stanu zapalnego czy infekcji dochodzi bardzo rzadko.

Warto również spróbować makijażu permanentnego, powodującego wizualne powiększenie ust. Polega na wprowadzeniu w głąb naskórka ust, z wykorzystaniem igły, specjalnego barwnika. W efekcie nasze usta będą wyglądały na większe i bardziej jędrne. Zaletą takie zabiegu jest to, że jego efekty utrzymują się kilka lat. Makijaż ust znika stopniowo. Gdy barwa wyblaknie lub zmieni swój kolor warto powtórzyć zabieg by cieszyć się na dłużej pięknymi i kuszącymi ustami.  Cena zabiegu to zazwyczaj od 500 do 1200 złotych.

Zobacz też: Jak szybko się opalić?

Naturalne powiększanie ust – zwierzenia czytelniczek

„Mój domowy sposób na powiększenie ust to delikatne szczypanie. Zawsze kiedy wybieram się na imprezę stosuję tą metodę. W efekcie usta stają się bardziej czerwone i trochę większe. Potem nakładam moją ulubioną szminkę i gotowe. Efekt – jędrne, piękne i kuszące usta” – Mariola

„Moje usta zawsze były bardzo małe dlatego szukałam sposobów na ich naturalne powiększenie. Nawet myślałam, by wstrzyknąć sobie kwas hialuronowy ale odeszłam od tego pomysłu. Pewnego dnia spotkałam koleżankę, która doradziła mi stosowanie ostrych przypraw. Pojechałam do domu i spróbowałam. Po aplikacji poczułam delikatne szczypanie i opuchliznę. Spojrzałam w lustro i efekty mnie naprawdę zaskoczyły. Wargi były większe i nabrały wyrazistego czerwonego koloru. Od tej pory jest to mój najlepszy domowy sposób na powiększenie ust – Ola

Podsumowanie

Powyżej przedstawione sposoby na pełne usta można ze sobą łączyć albo zastosować każdy osobno. Jeśli nie chcemy od razu eksperymentować z drogimi zabiegami, warto w pierwszej kolejności skorzystać z domowych metod. Peeling ust, który złuszczy martwy naskórek, poprawi ich wygląd i sprawi, że będą wyglądały na zdrowe i dobrze odżywione. Dzięki temu szminki i błyszczyki będą prezentowały się na ustach znacznie lepiej. Również odpowiedni dobór konturówki to dobry sposób na to, żeby szybko i łatwo powiększyć wargi. Natomiast jeśli chcemy uzyskać szybki i trwały efekt, warto skorzystać z profesjonalnego zabiegu powiększającego usta. Wybór odpowiedniej metody zależy od naszych preferencji i zainteresowań, dlatego należy dobrać taką, która najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku.

Źródła:

Oceń