Styl ubioru powinien eksponować atuty urody kobiety. Wedle tej retoryki powinno się również dobierać biżuterię, która ma stanowić dyskretne podkreślenie pięknych detali jej ciała. Jak dobrać biżuterię do ubrania?

 

Mniej znaczy więcej

Jednym z największych grzechów popełnianych przez kobiety jest zakładanie zbyt dużych ilości biżuterii. Nakładanie pierścionka na każdy palec, czy zakładanie na szyję pretensjonalnego naszyjnika nie będzie dobrym pomysłem. To wszystko powoduje, że właścicielka świecidełek jest postrzegana jako osoba o kiczowatym smaku, co naraża ją na śmieszność.

Zobacz też: Domowe sposoby na zmarszczki?

Należy pamiętać o tym, że biżuteria ma być tylko dopełnieniem idealnego obrazu. Ponadto kojarzy się z elegancją. Im mniej kłujących w oczy świecidełek, tym lepiej. Ozdoby nie mogą odwracać uwagi od wyglądu. Kobieta, która upiększy swoją prezencję biżuterią, robiąc to z umiarem uchodzi w oczach otoczenia za osobę o bardzo dobrym guście i rozsądnym podejściu do kwestii stylistyki.

Jak dobrać bizuterię do stroju?

Jak dobrać biżuterię?

Trzeba pamiętać również o tym, że dobór biżuterii musi korespondować z wyglądem jej właściciela. Na przykład, założenie niebieskich kolczyków będzie świetnym wyborem dla osób, których oczy są tego samego koloru. Dzięki temu ozdoba podkreśli piękno danego elementu aparycji, nadając mu wyrazistości.

Zobacz też: Jak dobrze wyglądać bez makijażu?

Za pomocą biżuterii możemy również maskować cechy naszego ciała, które uważamy za niedoskonałe. Na przykład możemy optycznie wydłużyć szyję, zakładając kolczyki zwisające lub skrócić ją, zakładając kolczyki przylegające do ucha. Ten sam patent sprawdzi się w wypadku wyboru zakładanego na szyję naszyjnika.

Jak dobrać biżuterię do stroju?

Dobór biżuterii powinien korespondować ze stylem ubioru. Biżuterii nie nosimy również po to, by chować ją za kołnierzem. Ozdoby mają być widoczne, by podkreślać piękno osoby, która je nosi.

 

 

Wybierając się do pracy, zakładamy prosty i elegancki strój. To samo należy zrobić z biżuterią, gdyż jest ona integralną częścią ubioru. Jej wyeksponowanie musi być proporcjonalne do całej reszty. Jeśli zakładamy strój wieczorowy, można pozwolić sobie na eksperyment, ale trzeba uważać, by nie stworzyć kiczowatego wizerunku.

Jak dobrać bransoletkę

Nadal stoisz przed dylematem, jak dobrać biżuterię do stroju? Odpowiedź jest prosta: dyskretnie i tak, aby dodatkowo podkreślić swoje piękne cechy wyglądu. Pomoże nam w tym biżuteria firmy YVON. Pamiętajmy też, że ozdoby nie mogą przyćmić naturalnego piękna, lecz powinny tylko je uwydatniać.

Jak dobrać biżuterię do ubrania?

Jak dobrać biżuterię?