Podkład do twarzy stanowi podstawowy element każdego makijażu. Niestety dobranie odpowiedniego podkładu jest niezwykle trudne, nie tylko ze względu na jego odcień, ale również funkcje, jakie ma pełnić. Ostatnio postanowiłam przetestować podkład Kobo Professional, Mattifying Liquid Foundation, którego zadaniem jest zmatowienie i zakrycie niedoskonałości skóry.

 

Wyrównanie kolorytu skóry – Kobo Mattifying Liquid Foundation

Nierówny koloryt skóry jest problemem, z którym boryka się wiele kobiet, zwłaszcza tych z cerą naczynkową lub tendencją do występowania trądziku. Wykorzystanie podkładu jest najłatwiejszym i najlepszym sposobem na wyrównanie kolorytu skóry, przykrycie zaczerwienień i przebarwień.

Kobo Mattifying Liquid Foundation

Podkłady matujące mają cięższą konsystencję niż te kosmetyki, których zadaniem jest na przykład rozświetlić cerę, a więc w większym stopniu zapychają pory. Niektóre podkłady z mniejszym kryciem mogą sobie jednak nie radzić z dokładnym zatuszowaniem zmian trądzikowych lub intensywnych zaczerwienień, dlatego osoby, które spotkały się z tym problemem powinny wybierać kosmetyki o większym kryciu lub dodatkowo korzystać z korektora.

Zobacz także: Rozświetlacz Wibo Diamond Illuminator – test i recenzja

Podkład Kobo Mattifying Liquid Foundation bardzo dobrze się sprawdził. Zakrył wszelkie niedoskonałości cery. Ponadto nie pozostawiał efektu maski, co jest jego dużym plusem. Konsystencja jest dosyć lekka, płynna i aksamitna dlatego podkład dobrze się rozprowadza.

Kobo Mattifying Liquid Foundation recenzja

Nie każdemu oczywiście efekt będzie odpowiadał ponieważ daje średnie krycie. Nie polecam jednak ponownego nałożenia podkładu ponieważ wtedy skóra twarzy wygląda niekorzystnie. Produkt staje się ciężki i może zapychać, dlatego warto zadbać o to, aby pierwsze krycie było dokładne i staranne.

Zmatowienie cery – Kobo Mattifying Liquid Foundation

Ze świecącą skórą problem mają przede wszystkim posiadaczki cery tłustej, jednak nie tylko one – problem ten jest bowiem dość powszechny. Aby wyjść naprzeciw potrzebom kobiet z przetłuszczającą się cerą, stworzone zostały podkłady matujące, które eliminują świecenie twarzy i nadają jej zdrowy, zadbany wygląd.

Kobo Mattifying Liquid Foundation

Po kosmetyki tego typu sięgają jednak nie tylko panie, których cera potrzebuje zmatowienia, ale również te, które oczekują intensywnego efektu zadbanej skóry. Kobo Mattifying Liquid Foundation utrzymuje matowe wykończenie przez cały dzień. Ważne aby mocno go przypudrować, wtedy daje najlepsze efekty – twarz nie błyszczy się nawet po kilku godzinach od nałożenia podkładu.

Zobacz także: Jak zlikwidować zmarszczki na czole?

Zalety podkładu:

Fluid Kobo Mattifying Liquid Foundation jest bardzo wydajny, wystarczy jego niewielka ilość aby zakryć niedoskonałości cery. Jest dość trwały, skóra wygląda idealnie przez cały dzień. Jego zaletą jest to, że nie podkreśla suchych skórek i włosków na twarzy. Podkład idealnie dopasowuje się do koloru cery i ma przyjemny zapach.

Kobo Mattifying Liquid Foundation

Wady podkładu:

Daje średnie krycie – w przypadku osób z dużymi problemami z cerą może się nie sprawdzić. Nałożony kilkukrotnie na skórę zapycha i podkreśla zmarszczki mimiczne.

Moja recenzja

Moja opina na temat podkładu Kobo Mattifying Liquid Foundation jest pozytywna. Nie zmagam się z problemem skóry trądzikowej dlatego jego krycie w moim przypadku było zadowalające. Łanie przykrył zaczerwienienia i drobne niedoskonałości. U mnie się sprawdził. Ma nadzieję, że także dla was podkład okaże się idealny.

Oceń