Większość kobiet się maluje. Niektóre panie preferują niezwykle delikatne podkreślenie własnej urody, inne zaś lubią mocny make-up nawet na co dzień. Bez względu na to, do których kobiet się należy, zawsze warto znać triki makijażystów, dzięki którym malowanie się będzie prostsze, a ostateczny efekt dużo ładniejszy. Wyjątkowo dużo można uzyskać dzięki użyciu w makijażu białej kredki. Warto zatem zaopatrzyć się w ten kosmetyk, który ma naprawdę wszechstronne zastosowanie, jest bardzo wydajny i niedrogi.

Biała kredka – zastosowanie i sposoby użycia w makijażu

Białej kredki chyba nie trzeba szczególnie mocno zachwalać. Każdy, kto przynajmniej w minimalnym stopniu interesuje się makijażem, albo go wykonuje na co dzień, doskonale wie, że białą kredką można powiększyć oczy. Warto zatem wybrać się do drogerii i kupić ten wspaniały kosmetyk.

zastosowanie białej kredki

Białe kredki zwykle nie kosztują dużo, wszystko oczywiście zależy od marki. Do makijażu twarzy lepiej wybrać kredkę średnio twardą lub miękką.

Zobacz też: Jak zlikwidować bruzdy nosowo – wargowe?

Makijaż oczu z wykorzystaniem białej kredki

Białą kredką można zaznaczyć tak zwaną linię wodną rzęs, czyli obrysować nią dolną część powieki, zaczynając od wewnętrznego kącika oczu, przeciągając linię do zewnątrz. To jeden ze sposobów na optyczne powiększenie oczu oraz dodanie spojrzeniu świeżości.

Do czego służy biała kredka w makijażu?

Idealnie nada się do tego średnio twarda kredka, którą będzie można delikatnie rozetrzeć. Dla osób odważnych, białą kredką można również delikatnie rozjaśnić skórę pod łukiem brwiowym oraz w kąciku oka, rozcierając tam kredkę, aby stworzyła się delikatna poświata, która rozjaśni spojrzenie i nada świeżości.

Zobacz też: Stylowe bransoletki sznurkowe

Jak wykorzystać białą kredkę?

Wzmocnienie koloru cieni na powiece

Biała kredka bardzo dobrze sprawdzi się jako baza w celu lepszego napigmentowania cieni. Jeżeli posiadamy paletę cieni niskiej jakości i o słabej pigmentacji to warto wtedy pomalować całą powiek białą kredką, która wyciągnie głębie kolorów. Ten trik sprawi, że makijaż będzie wyrazisty a kolory bardziej intensywne.

Do czego biała kredka?

Makijaż ust z wykorzystaniem białej kredki

Białą kredkę można również wykorzystać w makijażu ust. Wbrew pozorom nie chodzi tu o jakiś artystyczny makijaż, a bardzo naturalny efekt. Białą kredką można delikatnie zaznaczyć tak zwany łuk kupidyna, czyli linię górnej wargi z wyraźnym wcięciem na środku. Należy to zrobić bardzo subtelnie. Ładne zaznaczenie górnej wargi, tak by uzyskać delikatny efekt blasku i rozświetlenia sprawi, że usta będą wydawać się pełniejsze niż są w rzeczywistości.

Zobacz też: Domowe sposoby na zmarszczki

Jak powiększyć oko kredką?

Niektórzy zastanawiają się po co komu biała kredka? A jednak przydaje się! Ma ona wiele zastosowań. Ja używam jej przede wszystkim w celu powiększenia oka. Także jak chcę zaszaleć z makijażem to robię białe kreski na górnej i dolnej powiece. Pomocna jest także w artystycznym makijażu wykonywanym na Halloween. 

Oceń