Długie, gęste i grube rzęsy dodają spojrzeniu głębi i zdobią każdą twarz. Istnieje wiele rodzajów kosmetyków do stylizacji rzęs – pogrubiające, wydłużające, odżywcze. Ale który tusz do rzęs wybrać? 

Aby dobrać odpowiedni dla siebie kosmetyk, na początku należy określić jakie są nasze rzęsy i czego oczekujemy od tuszu. Różne maskary będą dawały różny efekt i sprawdzą się w odmiennych sytuacjach. Oprócz tuszów, na rynku dostępne są różnego rodzaju odżywki i stymulatory wzrostu, istnieje również możliwość przedłużenia rzęs u kosmetyczki.

Zobacz też: Jak być ładną i podobać się chłopakom?

Wydłużające tusze do rzęs

W przypadku rzęs gęstych i dość mocnych wystarczające okażą się tusze wydłużające. Kosmetyki pogrubiające niekiedy mają tendencję do sklejania włosków i zbijania się w grudki. Tuszami wydłużającymi można uzyskać znacznie bardziej naturalny efekt. Wystarczy odpowiednią ilość produktu wczesać w rzęsy pociągłym, pewnym ruchem. Aby uzyskać efekt kociego spojrzenia, można przeciągnąć szczoteczkę w stronę zewnętrznego kącika oka.

tusz do rzęs

 

Jak wybrać tusz do rzęs? Pogrubiające tusze do rzęs

Z kolei w przypadku rzęs cienkich i rzadkich, aby uzyskać zadowalający efekt, najlepiej będzie sięgnąć po maskary pogrubiające. Należy jednak pamiętać o umiejętnej aplikacji i unikania nakładania zbyt dużej ilości produktu – wówczas łatwo o nieestetyczny efekt brzydko posklejanych włosków.

Zobacz też: Jak żyć zdrowo?

Powinno się odpowiednią ilość kosmetyku dokładnie wczesać w rzęsy pociągłymi ruchami, jednocześnie lekko poruszając szczoteczką na boki. Posiadaczki delikatnych rzęs, niemal niewidocznych mogą skorzystać z tuszów pogrubiająco – wydłużających, które odpowiednio zaaplikowane potrafią dać naprawdę spektakularne efekty.

pogrubiający tusz do rzęs

 

Naturalne tusze do rzęs

Jest to dobry wybór dla osób stawiających na w pełni naturalną pielęgnację. Sprawdzą się przede wszystkim u kobiet z wrażliwą okolicą oczu, podatnych na uczulenie. Obecnie wybór tego typu produktów jest spory, choć trzeba się liczyć z tym, iż są one nieco droższe od typowych drogeryjnych tuszy.

Tusz Extremely

 

Jak wybrać tusz do rzęs? Odżywki, stymulatory wzrostu

Jeżeli rzęsy są wyraźnie osłabione codzienną stylizacją, warto je wzmocnić przy użyciu odpowiednich produktów. Najłatwiejszym sposobem jest wcieranie w rzęsy ulubionego kremu pod oczy o bogatym, odżywczym składzie. Świetną metodą jest również nakładanie na włoski oleju rycynowego – daje on efekt pogrubienia, przyciemnienia i wzmocnienia.

Tusz kobo extremely

Wśród gotowych kosmetyków mamy również ogromny wybór odżywek stymulujących wzrost rzęs. Można ich używać jako bazy pod zwykły tusz – dzięki temu efekt będzie jeszcze lepszy, a rzęsy będą jednocześnie odżywione i zadbane. Na rynku dostępne są również tusze wzbogacone o olejki i witaminy, które nie tylko upiększają, ale też pielęgnują włoski.

Kobo Professional Extremely

 

Jaki tusz do rzęs wybrałam?

Obecnie stosuję Kobo Professional, Extremely Beautiful Lashes. Ma działanie pogrubiająco – wydłużające. Dodatkowo zawiera w swoim składzie odżywkę co wzmacnia rzęsy i zmniejsza ich wypadnie. Producent zapewnia, że tusz utrzymuje się na rzęsach do 12 godzin i tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń bo rzeczywiście tak jest. Po aplikacji zastyga na rzęsach co zapewnia trwałości makijażu przez wiele godzin.

makijaż oczu

Tusz dostałam w drogerii za jeden grosz. Była wtedy jakaś promocja. Przy zakupie dwóch produktów Kobo Professional klient otrzymywał tusz do rzęs praktycznie za darmo. Normalna cena kosmetyku także nie jest wysoka. Koszt to około 12 złotych. Uważam, że jak za taką cenę jest naprawdę godny polecenia. Pogrubia, wydłuża i odżywia włoski, ale trzeba trochę uważać bo nieumiejętna aplikacja i kilkukrotne nakładanie tuszu na rzęsy może sprawić, że się skleją i nie będą wyglądać atrakcyjnie.

Oceń