Któż z nas nie marzy o pięknej zielonej trawce, kolorowych kwiatkach i szumie drzew za domem. Własny ogród to luksus. Ten z nas, kto go posiada, może uznać się za szczęśliwego człowieka.

Nic tak nie relaksuje jak zieleń dookoła nas. Korzyści z posiadania ogrodu doceniamy zwłaszcza teraz, kiedy słońce na dobre zadomawia się w naszym kraju. Usiąść po południu na ławeczce w ogródku i tam napić się kawy, poczytać książkę, patrząc jak rozwijają swe płatki maciejki, bratki i inne małe cuda natury. Tak niewiele a jednak wiele.

Zobacz też: Firma sprzątająca wyczyści Twój dom i zaoszczędzi czas

Dlatego, kto z nas może choćby kawałek ziemi wygospodarować na zielony zakątek, to nie zastanawia się dwa razy tylko urządza swój własny kwietnik, sieje trawę, sadzi drzewa. Jaka to radość patrzeć, jak to co zasadziliśmy, zasialiśmy własnymi dłońmi, zaczyna kiełkować, rosnąć, kwitnąć, wydawać owoce.

Każdy ma własną wizję ogrodu, jedni wolą równe rabatki, proste ścieżki, równo przycięte żywopłoty, krótko skoszoną trawę. Innymi słowy porządek, wszystko wymierzone wyliczone co do centymetra. Inni z kolei preferują pęknięte doniczki ustawione tam gdzie je wiatr poniósł, stokrotki nieśmiało rosnące przy ławeczce, słoneczniki królujące przy płocie, jednym słowem, co gdzie się zasiało tam urosło.

Zobacz też: Jak polubić siebie?

Można w architekturze krajobrazu wyróżnić różne style ogrodów. Praca w ogrodzie wymaga jednak trochę czasu, nawet ten niepozorny bałagan w naszych zieleńcach tak naprawdę trzeba sobie zrobić. Każdy z nas musi wykreować w swoim ogrodzie to czego chce, co mu się podoba, nadać swój własny charakter.

O czym marzą kobiety?

Aktywna mama w domu i w pracy

Kobiety za kierownicą. Kto lepiej prowadzi – mężczyzna czy kobieta?

Oceń