Poznaj sposoby na muszki owocówki! Muszki owocówki to owady, które wylęgają się najczęściej latem i jesienią. Ich pojawienie się w domu lub w jego okolicach jest bardzo kłopotliwe. Wynika to z faktu, iż muszki owocówki potrafią się w bardzo szybkim tempie rozmnażać, co zakłóca spokój w trakcie wypoczynku w pomieszczeniach budynku, jak i na świeżym powietrzu. Istnieje na szczęście szereg sposobów na pozbycie się muszek owocówek. Nie trzeba prosić o pomoc specjalistów by móc poradzić sobie z tym problemem.

Sposób na muszki owocówki – porządek i czystość to podstawa

Przy zapobieganiu pojawieniu się muszek owocówek warto jest zwrócić uwagę na to czy w mieszkaniu panuje czystość. Aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się muszek owocówek i składania przez nie jaj, warto jest zadbać o regularne i dokładne umycie wszystkich naczyń, blatów, podłogi, szafek i pojemników kuchennych. Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca, w których znajdowały się owoce. Dobrze jest także zadbać o dokładne zamknięcie kosza na śmieci i jego regularne opróżnianie.

Zobacz też: Jak usunąć kamień z toalety?

Sposób na muszki owocówki – bezpośrednia ochrona mieszkania przed owadami

By muszki owocówki, jak i inne uciążliwe owady, nie dostawały się do domu lub mieszkania, warto jest zastosować środki ochrony okien. Szczególnie w przypadku lokalizacji mieszkania w bliskości terenów zielonych (jak np.: park, skwer, ogród, sad), można zdecydować się na specjalne siatki na okna (czyli tzw. moskitiery). Takie moskitiery pozwalają na wietrzenie pomieszczeń mieszkalnych bez ryzyka, że do wnętrza przedostaną się nie tylko muszki owocówki i komary, ale także szereg innych owadów i insektów. Ponadto muszki owocówki można odstraszyć rozprowadzając w mieszkaniu olejki mentolowe lub zapalając świece zapachowe.

Zobacz też: Jak usunąć gumę z ubrania?

Sposoby na muszki owocówki – pułapki na muszki owocówki

Gdy pomimo zachowania środków ostrożności muszki owocówki pojawią się w mieszkaniu, można zastawić na nie różnego rodzaju pułapki. Jeśli chodzi o domowe sposoby na muszki owocówki, doskonale sprawdzi się tutaj np. pułapka owocowa w postaci pokrojonych kawałków owoców umieszczonych w misce i przykrytych szczelnie folią aluminiową. Gdy nakłuje się taką folię wykałaczką lub widelcem w kilku miejscach, aromat owoców przyciągnie do nich muszki, które jednak nie będą się mogły już z takiego miejsca wydostać, co ułatwi ich usunięcie. Można także spróbować pułapki w formie octu owocowego wymieszanego z wodą oraz z płynem do mycia naczyń i umieszczonego w słoiku. Po pozostawieniu takiej mieszaniny na noc, rano można spodziewać się, że będą się z niej znajdować martwe muszki owocówki. Ponadto można zaopatrzyć się w sklepie w specjalne pułapki w formie lepów, sprayów oraz elektrycznych odstraszaczy. Można też porozkładać liście laurowe w miejscach gdzie znajdują się muszki owocówki. Jest to jeden z najskuteczniejszych odstraszaczy tych małych, uciążliwych szkodników.

Jak polubić siebie?

Jak znaleźć pracę?

Jak być lubianym w towarzystwie?

Oceń