Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w tym roku, co najmniej pięćset dwadzieścia tysięcy naszych rodaków przeprowadzi gruntowny remont domu lub mieszkania, a co najmniej dwa miliony czterysta tysięcy osób dokona remontu jednego lub kilku pomieszczeń.

Takie dane nie zaskakują już opinii publicznej, ponieważ remonty są coraz łatwiejsze do zrealizowania we własnym zakresie, a i wydatki ponoszone na materiały budowlane maleją z roku na rok. Jednak remonty zawsze wzbudzają w nas wiele emocji. Pierwszym i najważniejszym wyzwaniem jest podjęcie decyzji o tym, kto będzie remont przeprowadzał.

Zobacz też: Sposoby na muszki owocówki

Remont domu – zrób to sam!

Obecnie, w dobie poradników diy (czyli zrób to sam) coraz częściej decydujemy się aby zrobić wszystko samemu. Poczynając od wykonania wylewki wyrównującej na podłogę, przez kładzenie podłóg, paneli i kafelków, przez zaawansowane prace jak stawianie ścian z płyt kartonowo-gipsowych, czy wymiana oświetlenia, do tych najbardziej zaawansowanych jak wstawianie nowych drzwi, albo wymiana hydrauliki. Możemy oczywiście wszystko, lub część prac powierzyć budowlańcowi, lub firmie budowlanej albo firmie remontowej, która za odpowiednio (wysoką) opłatą sprawnie i profesjonalnie wykona usługi remontowe, których potrzebujemy.

Drugim najważniejszym pytaniem, na jakie należy sobie odpowiedzieć to czy dom lub mieszkanie, w którym żyję nie jest za bardzo zaniedbane. Jeżeli tak, to sprawdźmy czy nie mamy na przykład grzyba lub pleśni na ścianach, albo czy w suficie/podłodze/ścianach nie mamy dziur, lub popękanych tynków.

Zobacz reż: Jak usunąć kamień z toalety?

Trzecie pytanie dotyczy maksymalnego budżetu, który jesteśmy w stanie poświęcić na wykonanie zaplanowanego przez nas remontu. Jeżeli mamy więcej pieniędzy, to zamiast remontu tylko jednego pomieszczenia warto wyremontować także inne, które początkowo nie było zakładane w planach.

Podsumowując to wszystko – remonty to nie tak prosty kawałek chleba jak mogłoby się wydawać. Aby dokładnie przeprowadzić remont warto wszystko wcześniej zaplanować i wyliczyć, oraz sprawdzić aktualny stan remontowanych powierzchni, ponieważ potem może spotkać nas przykra niespodzianka w postaci niesamowicie wysokich rachunków za materiały i prace budowlane.

Jak usunąć gumę z ubrania?

Jak polubić siebie?

Jak być lubianym w towarzystwie?

Oceń