O czym marzą kobiety? Każdy człowiek ma swoje marzenia. Niektórzy o nich nie mówią tylko od razu po zrodzeniu się pomysłu robią plan, który w najbliższym czasie zamierzają spełnić. Każda kobieta ma indywidualne cechy osobowości, dlatego panie mają prawo do innych marzeń i pragnień. Powszechnie jednak utarły się stwierdzenia takie jak “Matka Polka” i “Kobieta Pracująca”, ale czy to naprawdę są ideały, o których spełnieniu marzą Polki?

O czym marzą kobiety młode?

Generalnie można powiedzieć, że są trzy typy kobiet: te, które marzą o karierze, takie, które marzą o rodzinie i wolnomyślicielki. Oczywiście można spotkać też takie, które łącza dwa lub nawet wszystkie typy w jednej osobie.

 Pasjonujące sporty

Wiele kobiet angażuje się w uprawianie sportów ekstremalnych jak jazda na motocyklach crossowych, windsurfing czy wspinaczka wysokogórska. Sporty te niegdyś były zarezerwowane tylko dla panów, a dzisiaj marzeniem pań jest zdobycie najwyższej góry świata czy udział w Rajdzie Dakar.

Zobacz też: Jak utrzymać namiętność w związku?

Podróże na nieznany ląd

Podróże wzbogacają człowieka o nową wiedzę, czynią go wolnym i bardzo szczęśliwym, sprawiają, że zapominamy o granicach dzielących wszystkie narodowości dlatego wiele młodych kobiet w wieku 25 – 35 lat decyduje się na dorywczą pracę, aby zarabiać pieniądze przez część roku, a przez drugą jeździć i zwiedzać świat, by żyć w innym kraju. Osoby zafascynowane podróżami często czują się lepiej przebywając na ziemi nieznanej, poznają wtedy inne kultury, zachowania i zwyczaje.

Wielka kariera i wysokie zarobki

O czym marzą kobiety? O wielkiej karierze! Kobiety urodzone pod koniec lat 80-tych i w latach 90-tych, które dopiero wchodzą na rynek pracy, pragną kariery, kierowniczego stanowiska i wysokich zarobków. Spełnienie siebie odbywa się nawet kosztem założenia rodziny. Są świadome faktu, że muszą zdać maturę, skończyć studia i znaleźć stałą pracę dającą stabilizację i bezpieczeństwo. Ale do dzisiaj to mężczyźni zajmują większość dyrektorskich stanowisk, dlatego ta pozycja nadal dla sporej grupy pań jest pragnieniem, które za kilka może kilkanaście lat ciężkiej pracy może zostać spełnione. Mimo to kobiety wciąż biorą sobie za cel zajmowanie stanowisk, które niosą za sobą wysokie zarobki. Mogłyby wtedy przeznaczyć pieniądze na luksusowe mieszkanie czy zakupy w renomowanych butikach. Wytrwałość, twarde dążenie do osiągnięcia celu i podnoszenie się z każdego upadku czy porażki to cechy współczesnych kobiet, które z pewnością odniosą wielki sukces w pracy i biznesie.

Zobacz też: Idealny mężczyzna czyli w jakich mężczyznach zakochują się kobiety?

Kochający mąż i rodzina

Niektóre kobiety kończą szkoły, znajdują pracę, wychodzą za mąż i od tego momentu planują skupić się na rodzinie. Macierzyństwo jest błogosławieństwem, którym pragną być obdarzone kobiety. Czas spędzony z maluszkiem jest jednym z najpiękniejszych momentów w życiu każdej matki, co też nie wyklucza kariery zawodowej. Bez problemu można znaleźć oferty pracy na 1/2 część etatu, co umożliwia spędzanie więcej czasu z dziećmi. Nawet kobiety, które nie upubliczniają się z tym marzeniem wciąż pragną skrycie o byciu żonami i matkami, cenią sobie ciepło rodzinne, chcą mieć kogoś na stałe, z kim spędzą resztę życia i będą cieszyć się wspaniałym potomstwem. Macierzyństwo i kochająca rodzina to jest to, o czym marzą kobiety.

 O czym marzą kobiety dojrzałe?

Panie, które są już matkami najbardziej pragną, aby ich dzieciom dobrze się wiodło. Marzą o wielkich karierach dla synów, wielkiej rodzinie i kochającym mężu dla córek, ale często zapominają o sobie. Kiedy już przechodzą na emeryturę lub stają się babciami, całkiem inaczej spoglądają w przyszłość. Kariera zawodowa już ich nie interesuje, szaleństwa młodości też im przeszły, a wielka i namiętna miłość nawet jeśli wcześniej nie została spełniona, została zastąpiona przez miłość dzieci i wnuków.

Zobacz też: Jak uwieść faceta?

Ale zdarzają się kobiety, które dopiero po połowie życia odkrywają nowe pasje, którym oddają się całkowicie. I wcale nie musi to być klub szydełkowania. Sporo dojrzałych kobiet decyduje się na przeprowadzkę z domu na przedmieściach do mieszkania w centrum, aby móc chodzić częściej do restauracji czy kawiarni. Albo korzystając z emerytury zwiedzają razem z mężem świat. Nigdy nie jest za późno na to, aby odkryć swoje głęboko skrywane marzenie i do niego dążyć.

Kobiety są bardzo różnorodne i mają różne pragnienia i aspiracje. Czy to książę z bajki na białym koniu, czy też wielka kariera zawodowa… marzenia te nas uskrzydlają, nadają sens naszej egzystencji, sprawiają, że życie staje się piękniejsze. Warto marzyć, ale aby marzenia się spełniły trzeba je zamienić w realny cel i skutecznie do niego dążyć.

Stosunek przerywany a ciąża

Co niszczy związek?

Rutyna w związku – jak się przed nią bronić? 

Oceń